Jak se sbalit na zimní cestování? Těchto 8 tipů vám ušetří místo v zavazadle

Představte si situaci, kdy se chystáte na úžasnou zimní dovolenou. Možná je to dlouho očekávaná lyžařská dovolená nebo jste se rozhodli vypravit se na daleký sever za polární září. Máte připravenou veškerou výbavu do chladného počasí: teplé kabáty, rukavice a šály, které vás zahřejí. Ale je tu jeden problém: velikost vašeho kufru. Jak nacpat tohle objemné oblečení do zavazadla a nezaplatit „majlant“ na příplatcích za nadměrné rozměry?

Zdá se, že do kufru se nikdy nevejdete, protože všechno to objemné zimní oblečení prostě zabírá daleko více prostoru než letní svršky a plavky, které potřebujete na tropickou dovolenou. Ale s několika snadnými triky můžete zůstat v teple a styloví – aniž byste překročili limit zavazadel.

1. Zůstaňte v teple díky termoprádlu

Možná vám termoprádlo připadá jako výmysl našich babiček, ale ve skutečnosti i v dnešní době najde své využití – a to zejména při zimním cestování. Je skvělým způsobem, jak zůstat v teple, aniž byste si museli přibalit objemné oblečení. Díky termoprádlu si také můžete obléknout lehčí topy a kalhoty, aniž byste zmrzli – ideální, pokud míříte někam, kde žijí styloví místní obyvatelé, jako je Stockholm nebo kosmopolitní města Kanady.

2. Do letadla se pořádně nabalte

Pokud se chystáte na dobrodružnou výpravu někam, kde je chladno, nevyhnete se velkým a těžkým botám a obrovskému kabátu. To ale neznamená, že musí zabírat místo v zavazadle. Nejtěžší věci si vezměte do letadla na sebe, abyste se je nemuseli snažit vtěsnat dovnitř.

3. Srolujte si oblečení

Díky této osvědčené metodě získáte v zavazadle spoustu místa navíc. Místo skládání oblečení jej před zabalením srolujte. Nejenže tím minimalizujete prázdné mezery, ale také snížíte množství záhybů a oblečení pak nebudete muset v cílové destinace pracně rovnat.

4. Nezapomeňte se namazat opalovacím krémem

Ochrana před slunečním zářením obvykle není na prvním místě seznamu pro zimní dovolenou. Ale pokud se chystáte do zasněžené destinace, je to nezbytné (pokud nechcete skončit s nepěkně spálenou kůží). Obzvlášť důležité to je, pokud se chystáte lyžovat, protože dlouhé dny strávené na bílých sjezdovkách mohou způsobit pořádně spáleniny.

5. Sbalte se nalehko a vrstvěte

Při plánování šatníku do chladného počasí je lákavé sáhnout po nejhuňatějších svetrech Vzít si s sebou spoustu lehčích věcí je však obvykle rozumnější volba. Vrstvením si stále můžete vytvořit pocit tepla a útulnosti a budete mít více možností kombinovat oblečení.

6. Omezte svou barevnou paletu

Pokud jde o eleganci v chladnějším počasí, černá je rozhodně dobrou volbou. Pokud se budete držet tmavých, neutrálních barev, bude pro vás snazší vytvářet stylové kombinace oblečení s menším počtem kusů oblečení. Pár tmavých džínů lze nosit téměř ke všemu, a také černý kabát bude fungovat s celým vaším šatníkem.

7. Vezměte si jeden pár pořádných bot

Nepotřebujete spoustu těžkých bot, které zabírají drahocenné místo v zavazadle. Pokud necestujete vyloženě náročným terénem, jeden pár stylových bot se hodí ke všemu. Pokud míříte do outdoorovější destinace (jako je Island), budete si chtít přibalit ještě jeden pár navíc – ale i tak můžete ušetřit místo! Boty jsou skvělým místem pro uložení srolovaných ponožek a spodního prádla.

8. Vyberte si správné doplňky

Při balení na dovolenou se doplňky často nechávají stranou, ale mohou mít velký význam. U rukavic zvažte vlněné podšívky a speciální povlak pro dotykové displeje – umožní vám přístup k mobilu, aniž by vám zmrzly prsty. Výrazné šperky a barevné šály jsou snadným způsobem, jak docílit toho, aby stejný outfit vypadal každý den jinak.

ZDROJ: https://www.chubb.com/sg-en/articles/personal/10-packing-tips-for-a-winter-holiday.html

ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Noelle Otto: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/ryma-snih-moda-osoba-906020/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *