Zimní dovolená bez obav: Těchto 10 věcí vám nesmí chybět!

Přijde zima a je čas vytáhnout teplé oblečení a pěkné vlněné svetry. Chladné období přináší mlhavá a útulná rána, teplé večery s kávou a hvězdné noci. Ti, kteří milují zimu, si nikdy nenechají ujít příležitost naplánovat si zimní dovolenou, aby si užili skvělé počasí. Pokud již plánujete právě dovolenou na zimu, je třeba pamatovat na několik věcí. Představujeme vám proto užitečný seznam pro balení na zimní dovolenou, který vám pomůže lépe naplánovat zimní dovolenou tak, aby vám na cestách nic nechybělo.

1. Léky

Mít s sebou pohotovostní lékárničku je vždy to nejmoudřejší, co můžete přidat na svůj balicí seznam, a to nejen na zimní dovolenou. V tašce mějte vždy náplast, krém proti plísním, sprej proti bolesti, léky na bolest hlavy, sirup proti kašli a nachlazení, volně prodejné léky proti chřipce a nachlazení. Náhlá změna teploty vám nemusí hned vyhovovat a je lepší být připraven na drobné neduhy.

2. Šátky nebo čepice na hlavu

Choulostivá oblast krku potřebuje dostatečnou ochranu, kterou bunda ne vždy dokáže poskytnout. Šátky a čepice chrání hlavu, krk a oblast krku, a proto hrají velmi důležitou roli při balení na zimní dovolenou. Sbalte si s sebou pořádného kulicha, který vám dokáže potřebné teplo v oblasti krku. I když čepice nevypadají vždy nejvíc stylově, jsou nejlepší volbou, jak ochránit hlavu, krk a šíji před chladem.

3. Sluneční brýle

Ačkoli sluneční brýle zní jako nepříliš užitečné vybavení, jsou důležitou nezbytností ve vašem cestovním zavazadle, pokud cestujete do vyšších nadmořských výšek. Sníh totiž velmi intenzivně odráží škodlivé ultrafialové záření, které může poškodit vaše oči. Sluneční brýle jsou tedy nezbytnou součástí vašeho cestovního seznamu.

4. Boty

Na zimu byste si měli pořídit opravdu pevnou a kvalitní obuv, která vás ochrání před rozmary chladného počasí. Během většiny dovolených budete trávit čas venku nebo hodně chodit, a proto je potřeba dopřát svým nohám nezbytný komfort. Přibalte si ochrannou obuv se silnými ponožkami, které zabrání prochladnutí vašich chodidel.

5. Rukavice a ponožky

Ruce a nohy jsou při balení na zimní dovolenou často opomíjeny. Pokud jsou ale vystaveny mrazu, mohou být velmi snadno náchylné k omrzlinám. Vyplatí se proto investovat do hrubých vlněných ponožek a kvalitních rukavic. Pokud je vaše zimní dovolená rodinnou také s malými dětmi, nezapomeňte jim vzít silné vlněné palčáky.

6. Teplé oblečení

Kvalitní termoprádlo je při vašich zimních výletech velmi důležité. Termoprádlo ochrání vaše tělo před silnými poklesy teplot ve vyšších nadmořských výškách. Termoprádlo je jednou z nejdůležitějších věcí na vašem seznamu věcí pro balení na zimní dovolenou. Ujistěte se, že máte termoprádlo, které ochrání celé vaše tělo. Volte tedy kvalitní leginy a tričko z merino vlny, která je ideální při nevlídném počasí.

7. Svetry

Většina tipů na balení vždy zdůrazňuje důležitost kvalitních svetrů. Svetry jsou samozřejmě klíčové, protože poskytují silnou ochrannou vrstvu přes termoprádlo a pod bundu. Neznamená to ale, že čím je svetr silnější, tím je lepší. Ve skutečnosti jde spíše o materiál, ze kterého je vyrobený, případně se může vyplatit spíše vrstvit tenčí svetry než vzít jen jeden tlustý.

8. Kvalitní bundy

Bundy tvoří vnější ochrannou vrstvu, pod kterou se nosí svetry a termoprádlo. Bundy vás zcela izolují od chladu. Dobrá a odolná bunda je zásadním doplňkem vašeho seznamu věcí na zimní dovolenou. Pro maximální pohodlí vybírejte bundy ze speciálních materiálů, které chrání také před větrem a vlhkostí.

9. Lehké batohy nebo kufry

Výběr batohu nebo kvalitního kufru je pro vaši cestu důležitý. Měl by být pohodlný a lehký a měly by se do něj kompaktně vejít všechny vaše nezbytnosti. Hledejte tašky nebo batohy s více kapsami, abyste si mohli věci přehledně rozdělit a uložit. Nenoste příliš těžká zavazadla, abyste se při každém pohybu nepotili zbytečně víc, než je nutné.

10. Láhev na vodu nebo termoska

Důležitá součást vašeho kontrolního seznamu pro balení na zimní dovolenou je láhev na vodu nebo termoska. Během cesty je nezbytné mít u sebe vodu nebo něco teplého pro případ, že v okolí nenajdete obchody či restaurace. Pokud s sebou budete mít teplou vodu, čaj nebo kávu v termosce, poskytne vám tolik potřebnou úlevu od chladu.

ZDROJ: https://samuelhubbard.com/blogs/journal/10-winter-travel-tips
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Leeloo Thefirst: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/ryma-snih-krajina-dvojice-4545673/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *