Zvažujete stěhování do jiné země? Těchto 5 destinací by mohlo být úžasnou volbou

Uvažovali jste někdy o tom, že byste si sbalili kufry a začali znovu na úplně novém místě? Tak to nejste rozhodně sami. Každého občas napadne, jestli někde jinde není tráva zelenější a nedařilo by se vám tam lépe. Ať už vás k tomu vedou kariérní vyhlídky, touha po cestování nebo prostě jen snaha o lepší kvalitu života, stěhování je vzrušující v každém případě. Ale vzhledem k tomu, že naše planeta nabízí tolik různých míst, může se zdát, že rozhodnutí, kam jet, je skoro nemožné.

Proto jsme pro vás připravili užitečného průvodce, který vás seznámí s některými lákavými možnostmi, kam se můžete přestěhovat, a hlavně s důvody, proč by mohly být vhodné právě pro vás a vaši rodinu.

1. Pozitivní vyhlídky v Portugalsku

Portugalsko by mohlo být ideální volbou pro vaše další stěhování. Ve skutečnosti existuje i v Česku stále více lidí, kteří právě Portugalsko volí jako svou přechodnou destinaci. Představte si, že si užíváte úžasné západy slunce na krásných plážích, pochutnáváte si na lahodných pokrmech z mořských plodů a procházíte se historickými ulicemi, případně si užijete úžasní surfování na vlnách.

Portugalsko nabízí vysokou životní úroveň s relativně nízkými náklady ve srovnání s jinými evropskými zeměmi. Navíc je známé pro své přátelské místní obyvatele a celoročně teplé počasí. Z Česka to není zas tak daleko, takže stěhování sem by nemuselo být tak nákladné.

2. Texas nabízí americký sen

Texas je pro mnohé vysněným místem k přestěhování. Nabízí jedinečnou směs městského života a přírodních zajímavostí s přitažlivým nádechem jižanské pohostinnosti. Pracovní trh v Texasu je poměrně stabilní a silný a nabízí rozmanité příležitosti v různých odvětvích.

Životní náklady jsou ve srovnání s jinými podobnými státy relativně nízké, i když samozřejmě je potřeba počítat s tím, že v Americe prostě existují jiné ceny za různé druhy zboží, než na co jsme zvyklí v Evropě. Texasané si navíc užívají skvělého jídla a živé kulturní scény.

3. Ekonomická přitažlivost Vietnamu

Vydejte se do Vietnamu a začněte znovu. Jeho rychle rostoucí ekonomika může poskytnout jedinečné pracovní příležitosti, zejména v oborech, jako jsou IT, výroba a cestovní ruch. Životní náklady ve Vietnamu jsou ve srovnání se západními zeměmi neuvěřitelně nízké.

V kombinaci s úžasnou krajinou, bohatou historií a jedinečnou kulturou, kterou můžete prozkoumat, nabízí stěhování do Vietnamu dobrodružný životní styl s dobrými finančními vyhlídkami.

4. Kanadský šarm

Pokud uvažujete o přestěhování na sever, zvažte Kanadu. Kanada, známá svými přátelskými lidmi a vysokou životní úrovní, nabízí rovnováhu mezi životem ve městě a malebnou přírodou. Díky vynikajícímu systému vzdělávání a zdravotní péče spolu s mnoha různorodými komunitami vychází vstříc různým preferencím životního stylu. Připravte se ale na chladné počasí a s tím spojená specifika, která nemusí vyhovovat každému.

5. Zářivé Thajsko

Thajsko by mohlo být tropickým rájem, o kterém jste snili. Země je proslulá svými krásnými ostrovy, pulzujícím městským životem v Bangkoku a starobylými chrámy v celém regionu.

Thajsko nabízí velmi přijatelné životní náklady, díky nimž si můžete snadno vychutnat bohatou místní kuchyni a pestré trhy. Thajci jsou známí svou přívětivostí a jejich existující komunity cizinců vám mohou pomoci usnadnit přechod a navázání nových vztahů.

Doufáme, že vám tento průvodce poskytl inspiraci a užitečné informace, které byste měli zvážit při svém případném velkém stěhování. Tam venku je celý svět plný příležitostí, jedinečných životních stylů a živých kultur. Vaše ideální místo je někde tam venku, jde jen o to ho najít.

ZDROJ: https://www.movehub.com/blog/where-to-move-after-coronavirus/
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: jimmy teoh: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/mesto-muz-dovolena-voda-2402000/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *