Kam vyrazit o Vánocích za teplem? Zkuste tyto destinace

Najde se jistě mnoho lidí, kteří Vánoce z různých důvodů neprožívají v rámci širší rodiny, nebo jednoduše nesnáší chladné počasí. Pro ně může být právě konec prosince ideálním časem, kdy vyrazit na dovolenou za teplem. Destinace jsou obvykle méně přeplněné a nabízí úžasný únik vánočnímu shonu, který ovládá celou Evropu.

Chladné měsíce jsou bezpochyby jedním z nejlepších období pro cestování – slunečné pláže a tropické ostrovy nabízejí tolik potřebný sezónní únik a ceny hotelů a letenek obvykle klesají společně s teplotami. Takže pokud dáváte přednost bílému písku před bílými Vánocemi, máte štěstí. Našli jsme několik tropických destinací, které můžete navštívit v prosinci a po zbytek zimních měsíců.

Bahamy

Věčně slunný Karibik, zejména pak Bahamy, jsou jednou z nejlepších a nejpohodlnějších možností, kam v zimě vyrazit. Vydejte se na ostrov Nassau, kde najdete některé z nejlepších rezortů, které vám nabídnou úžasný relax uprostřed nádherné přírody. Můžete se zde jen tak poflakovat po plážích a vychutnávat si koktejly, ale také vyzkoušet spoustu vodních sportů a dalších aktivit. Připravte se ale na to, že tato destinace je zejména u obyvatel USA velmi oblíbená a právě přes Vánoce zde může být poměrně plno.

Thajsko

Průzračná voda se odráží od písečných břehů, palmy se pohupují a chlad Evropy se zdá být tak vzdálený. Na větších thajských ostrovech si vybere každý: větší resorty a vily pro rodiny s dětmi, na některých menších ostrovech najdete rozmanité butiky a hotely zvučných jmen a na každém kroku hostely pro cenově výhodné sváteční cestování. Každý typ cestovatele si zde najde to své a pláže jsou bezesporu božské. Vánoce v Thajsku jsou nádherné, ale Silvestr je úplně jiná podívaná. Zůstaňte na ostrově Koh Samui a vydejte se na pláže, kde vás čekají bujaré večírky a ohňostroje, nebo se vydejte do některého z mnoha plážových klubů a luxusních hotelů, kde si užijete civilizovanější zábavu.

Gran Canaria

Pokud nemáte čas nebo finance na vzdálenější cestování, nejsou Kanárské ostrovy vůbec špatnou volbou. Průměrná teplota se v prosincových odpoledních hodinách může pohybovat kolem 20 °C, což je ideální pro dlouhé slunečné obědy v přístavu a procházky podél pobřeží. Půjčte si auto, abyste poznali vše, co Gran Canaria nabízí. Prosinec není zrovna sezónou opalování, ale je ideální pro poznávání půvabných městeček, historických kostelů, trhů a přírodních divů rozesetých po celém ostrově.

Barbados, Karibik

Karibik byl vždy oblíbenou destinací milovníků výletních plaveb ve svátečním období, s plážemi v barvě medu a azurově modrými vodami. Ve svátečním období je ostrov nejkrásnějším místem. Je těžké si představit Vánoce strávené mezi kokosovými palmami a vlnícím se příbojem, namazané opalovacím krémem, místo toho, abyste se schoulili do svetru, ale jsme si jisti, že si na to brzy zvyknete. Jestli si nemůžete nechat ujít vánoční cukroví, dejte si místní verzi (známou jako “Great Cake”), která se připravuje z místního rumu. Rum a další alkoholické nápoje tu každopádně tečou proudem a je jisté, že pokud se rádi uvolníte a rozvlníte boky na karibské rytmy, tady to pro vás bude to pravé ořechové.

Dubaj, Spojené arabské emiráty

V této destinaci se každá generace může cítit znovu jako dítě – ať už se jedná o jízdu na skluzavkách v aquaparcích, sáňkování na sjezdovce v nákupním centru nebo skákání na obřích trampolínách. A přestože Vánoce zde nejsou státním svátkem, blýskavá Dubaj tomuto třpytivému ročnímu období neodolá: nákupní centra a hotely jsou plné světel a obrovských stromů. Když k tomu připočteme počasí (v prosinci je tu až 26˚ C), spoustu pláží a zábavu pro všechny věkové kategorie, není co řešit. Nenechte si ujít surrealistický zážitek v nákupním centru Souk Madinat Jumeirah o Vánocích, kdy je zde německý trh, zóna sněhových koulí a Santa jezdí na gondole po kanálech nákupního centra. Možná vám to bude připadat až moc okázalé a šílené, ale je to prostě součást místní luxusní kultury a rozhodně stojí za to ji aspoň jednou za život vidět.

Kapské Město, Jihoafrická republika

V prosinci bývá největším lákadlem Kapského Města zpívání koled při svíčkách v botanické zahradě Kirstenbosch. Ale nejlepším místem, kde strávit Štědrý den, je pláž – ať už máte chuť surfovat v Llandudnu nebo pozorovat lidi v Camps Bay. Jižní Afrika toho nabízí skutečně spoustu – ochutnat můžete i víno z lokálních vinic a zažít vánoční atmosféru zase trochu jinak.

ZDROJ: https://www.cntraveller.com/gallery/best-places-to-go-at-christmas
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: PETE CHACALOS: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/more-krajina-priroda-plaz-4621864/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *