Skryté klenoty Polska. Zapomeňte na Krakov a zkuste tato místa!

Pro české turisty nebývá Polsko příliš lákavou turistickou destinací. Přesto má tato země na sever od nás rozhodně co nabídnout a zdaleka nemluvíme jen o Krakově, Zakopaném a dalším typicky turistickým lákadlům. Vezmeme vás na cestu po méně oblíbených (a méně přeplněných!) místech v Polsku. Sami budete nejspíš překvapeni neobjevenými poklady, které na vás čekají. Podívejte se na náš výběr míst, která jsou mezi turisty o něco méně oblíbená, ale rozhodně stojí za návštěvu

Zalipie – Malovaná vesnice

V malé vesničce Zalipie zdobí barevné květiny stěny téměř každého domu. Tato tradice, známá jako “malovaná vesnice”, vznikla, když místní obyvatelé začali zdobit své domy živými, ručně malovanými vzory. Projděte se touto živou galerií umění a poznejte jedinečnou polskou lidovou tradici.

Bělověžský prales – poslední prales v Evropě

Vydejte se na hranici mezi Polskem a Běloruskem a prozkoumejte prastarý Bělověžský prales, jednu z posledních a největších zachovalých oblastí pralesa, který kdysi pokrýval velkou část Evropy. Obdivujte staleté stromy při procházce touto památkou zapsanou na seznamu světového dědictví UNESCO a dávejte pozor, protože se zde mohou ukrývat také zubři, symbol nedotčené krásy pralesa.

Zámek Książ – skutečná perla Dolního Slezska

Zámek Książ se nachází nedaleko města Wałbrzych a je třetím největším zámkem v Polsku. Tato velkolepá pevnost nabízí nejen krásné zahrady a zajímavou historii, ale také tajemné legendy, včetně pověstí o ukrytých nacistických pokladech. Prozkoumejte působivou architekturu zámku a kdo ví, možná objevíte fascinující příběhy ukryté za jeho zdmi?

Tykocin – pohled do židovské minulosti Polska

Navštivte půvabné městečko Tykocin, kde se v krásně zrestaurované barokní synagoze dozvíte více o židovském dědictví Polska. Městský židovský hřbitov, jeden z nejstarších v Polsku, je dojemnou připomínkou komunity, která zde kdysi vzkvétala. Je to zážitek, který je možná citlivější než návštěva Osvětimy, která pro slabší povahy vůbec nemusí být dobrým nápadem. Naopak toto místo dýchá nejen bolestí, ale také smířením a nadějí.

Słowiński Park Narodowy – krajina pohyblivých písků

Objevte jedinečnou krajinu Słowińského národního parku na pobřeží Baltského moře. Tato chráněná oblast je známá svými mohutnými písečnými dunami, z nichž některé jsou vysoké až 30 m. Dosáhnout jejich vrcholu je docela výzva! Neustále se měnící písek a rozmanitá divoká příroda z něj činí ideální cíl pro milovníky přírody. Dejte si pozor, abyste se sem vypravili za příznivého, a hlavně bezvětrného počasí. V opačném případě hrozí, že vám odlétávající písek připraví velmi nepříjemný zážitek.

Kazimierz Dolny – útočiště u řeky

Kazimierz Dolny se nachází na břehu řeky Visly a je ideálním místem k odpočinku a vychutnání si malebné krajiny. Toto malebné městečko je známé svým půvabným tržištěm, renesanční architekturou a svěží přírodou, která ho obklopuje, a nabízí tak nádherný únik od ruchu velkoměst.

Když se v Polsku vydáte mimo vyšlapané cesty, objevíte svět okouzlujících destinací, z nichž každá má své jedinečné kouzlo a půvab. Od pulzujících vesnic po starobylé lesy – tyto skryté klenoty slibují nezapomenutelnou cestu srdcem Polska.

Samoi vidíte, že návštěva Polska může nabídnout opravdu mnoho. Většinu těchto míst můžete navštívit i během podzimu či zimy, takže nemusíte rozhodně čekat až do jara. Je to skvělý nápad i na kratší podzimní dovolenou.

Lodž – město proměněné uměním a průmyslem

Lodž, kdysi prosperující centrum textilní výroby, se znovu proměnila v centrum umění, kultury a filmu. Projděte se po revitalizovaných průmyslových budovách, v nichž nyní sídlí muzea, galerie a ateliéry, a obdivujte působivé pouliční umění.

ZDROJ: https://travelpolandtours.com/poland-hidden-gems
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Valeriia Slobodeniuk: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/hrad-modra-obloha-fasada-polsko-14068567/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *