Půlka roku za námi, je načase naplánovat vánoční dovolenou. Kam o svátcích za teplem a sluncem?

Sníte o slunečných Vánocích? Ne každý chce trávit největší svátky v roce doma zavření u stromečku a zpívat koledy. Mnohdy už není důvod tyto tradice dodržovat, nebo je jednoduše ani nemáte rádi a rádi si užijete volno nějak jinak, a lépe. Co takhle si užít závěr roku na slunečných plážích a vyhřívat se na slunci? Přesně to můžete zažít v jedné z těchto jedinečných destinací, kam snadno utečte zimnímu chladu a zároveň si užijte sváteční atmosféru.

Kapské Město, Jihoafrická republika

Kapské Město je skvělou destinací pro slunné Vánoce. Léto je v plném proudu, přivítají vás úžasné pláže, malebná krajina a živá kultura. Štědrý den můžete strávit odpočinkem na krásných plážích v Camps Bay nebo Cliftonu, slunit se a užívat si osvěžujícího vánku od oceánu. Pokud máte chuť na nějaké dobrodružství, vyjeďte lanovkou na vrchol Stolové hory, odkud se vám naskytne úchvatný panoramatický výhled na město a pobřeží.

Maledivy

Pokud chcete prožít idylické Vánoce, podívejte se na Maledivy. Na tomto souostroví úchvatných korálových ostrovů a ostrůvkků najdete nedotčené pláže s bílým pískem, křišťálově čisté vody plné mořského života a luxusní resorty, které uspokojí všechny vaše potřeby. Při teplotách okolo 30 stupňů vyměníte vánoční chlad a nevlídné tmaví dny za šnorchlování, potápění nebo prosté lenošení na pláži. Prosinec je také skvělým měsícem pro pozorování proslulých pláží s bioluminiscenčním planktonem – když je v moři více planktonu a méně měsíčního světla, vlny se rozzáří v celé své nádheře.

Austrálie

U protinožců se můžete těšit na nejvyšší teploty okolo 3é stupňů, které vytvářejí dokonalou atmosféru pro toto veselé roční období. Vánoce jsou typicky na začátku australských letních prázdnin, což znamená, že celá země hýří optimistickou energií a nadšením z volných dní. Chcete-li zažít skutečně tropické Vánoce, vydejte se na příznačně pojmenované Zlaté pobřeží s kilometry zlatavých pláží, bujarým nočním životem a energickou atmosférou. Vánoce na Zlatém pobřeží znamenají dlouhý sluneční svit, modrou oblohu a nekonečné množství aktivit, jako je koupání, turistika a vodní sporty, které vám poskytnou spoustu sváteční zábavy.

Seychely

Seychely jsou okouzlující souostroví u východního pobřeží Afriky. Najdete zde neuvěřitelnou kulisu pro vás útek před uhnanými českými Vánocemi plnými stresu. Seychely se svými nádhernými plážemi, bujnými lesy a pulzujícím mořským životem nabízejí dokonalý kousek země, kde se vám bude báječně odpočívat, nejen o Vánocích. Prozkoumejte přírodní rezervace, užijte si vodní sporty a pochutnejte si na místní kreolské kuchyni. O Vánocích se musíte podívat na mnoho plážových večírků, které se zde během svátečního období konají, a také si užít grilování a plážové pikniky, které nahrazují typické štědrovečerní večeře.

Havaj

Žádný seznam slunných vánočních destinací by nebyl úplný bez zmínky o Havaji. Se svými okouzlujícími ostrovy, ikonickými plážovými resorty, legendárními surfařskými místy a podmanivými kulturními zážitky nabízí Havaj dokonalou kombinaci odpočinku a dobrodružství. Vydejte se za vzrušujícími vodními aktivitami, jako je šnorchlování, surfování nebo jízda na paddleboardu, prozkoumejte bujné deštné pralesy a majestátní vodopády na turistických stezkách nebo si jen tak odpočiňte na některé z nejznámějších pláží světa. Oslavte slunečné Vánoce tancem hula hula uprostřed živé polynéské kultury a připravte se na jedinečný zážitek z dovolené, na který jen tak nezapomenete.

Barbados

Barbados, nejvýchodnější ostrov Karibiku, je idylickou destinací s dokonalou kombinací slunce, písku a karibského kouzla. Barbados s nedotčenými plážemi s bílým pískem a tyrkysovou vodou je proslulý zaručeným vánočním sluncem, a proto je během svátečních prázdnin velmi oblíbený. Ponořte se do přátelské místní kultury, ochutnejte lahodnou karibskou kuchyni a oslavte svátky živými festivaly a akcemi. Chcete-li zažít opravdu autentický lokální zážitek, vydejte se na Štědrý den ráno do Queen’s Parku, kde se všichni místní obyvatelé oblékají do svých nejlepších oděvů. Obdivujte jejich oblečení a zapojte se do sváteční zábavy, při které si všichni s karibskou náladou zazpíváte a zatančíte na vánoční písně.

Kolumbijský Karibik

Zatímco většina Karibiku zaručuje sluncem zalité Vánoce, méně známý je kolumbijské karibské pobřeží. Díky krásným poloostrovům jako Baru a souostrovím obklopeným bleděmodrými vodami, pohodové atmosféře a sluncem zalitým dnům zažijete autentickou karibskou kulturu. Přitom to vše jen za zlomek ceny toho, co byste zaplatili přímo na karibských ostrovech. Tento kout Karibiku je pravděpodobně ještě uvolněnější než ostatní ostrovy, protože je stále tak trochu neobjeveným klenotem. Žádné rušné pláže ani přeplněné resorty.

Namibie

Namibie je poněkud odlehlá země, která není takovým tropickým plážovým rájem jako ostatní země na tomto seznamu. Možná vás proto překvapí, že Namibie má své atlantické pobřeží, které je ale známé spíše drsnou krásou a divokou energií než tradičními písečnými plážemi, kde byste se mohli ochladit. To však nevylučuje tuto jedinečnou a podmanivou destinaci jako ideální místo pro trávení Vánoc. Tato pouštní země má neotřele vyhlížející krajinu, a pokud máte chuť na dobrodružnou dovolenou, pak je to nejlepší místo, kam se během svátečních prázdnin vydat. Projedete se malebnými písečnými dunami, setkáte se s místními kmeny a uvidíte úžasná zvířata, jako jsou plameňáci, zebry a lvi.

ZDROJ:https://www.trafalgar.com/real-word/sunny-christmas/
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Leonardo Rossatti: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/more-rozbresk-obloha-osoba-2598675/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *