Stratford Upon Avon, nejkrásnější město světa

Městečko Stratford Upon Avon, ležící asi 140 km severně od Londýna, vás jistě upoutá krásnými hrázděnými domy a historickým prostředím. Za to, že toto místo navštíví ročně až 3 miliony zvídavých turistů, však může nejslavnější místní rodák, dramatik a básník William Shakespeare. Návštěva památek po Shakespearovi, jako je dům Shakespearovy manželky Anny, Shakespearův rodný dům či kostel sv. Trojice, patří k povinnosti každého návštěvníka městečka.

Shakespearův rodný dům bohužel shořel během požáru v 17. století. V tomto domě se roku 1564 umělec narodil a prožil dětství Návštěvníci si mohou alespoň prohlédnout věrnou kopii domu.

Na prohlídku venkovského domu Shakespearovy manželky Anne se musíte vydat do nedaleké vesničky Shottery. Nejstarší část této dvanáctipokojové usedlosti pochází již z 15. století.

Shakespeare je společně se svou manželkou, nejstarší dcerou a jejím manželem pohřbený v kostele sv.Trojice, posazeného do zátočiny krásné řeky Avon. Na náhrobním kameni jsou vytesány verše samotného básníka, které hrozí prokletím tomu, kdo by chtěl jeho ostatky přemístit.

Milovníkům kultury doporučujeme navštívit Stratford o víkendu v dubnu kolem 23., kdy se William Shakespeare narodil. Tento víkend se na počest slavného dramatika konají úžasné Shakespearovské slavnosti. V případě, že neseženete vstupenky na večerní divadelní představení, nezoufejte. Také každé odpoledne se v Royal Shakespeare Theatre hraje Shakespearovská klasika.

Na závěr dovolte jednu zajímavost: Stratford Upon Avonse se stal podle největšího cestovatelského internetového portálu TripAdvisor v roce 2009, jako doposud jediné město v Anglii, nejkrásnějším městem světa. Proto, když se vydáte do Anglie, doporučujeme nevynechat návštěvu tohoto městečka. Jedinečná kombinace historie a divadla totiž rozhodně stojí za to.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *