10 nejlepších destinací Itálie: Kam letos vyrazíte na dovolenou?

Jaká jsou nejkrásnější místa v Itálii? To se jistě ptá každý, kdo zvažuje, že se Itálie pro letošek stane jeho prázdninovou destinací. Těchto 10 nejlepších míst v Itálii s vinicemi a malebnými přímořskými vesničkami rozhodně stojí za návštěvu! I když pravdou, že Řím je obvykle středem pozornosti jako ta nejvýraznější turistická destinace Itálie, není ale tím jediným, co může Itálie nabídnout. Vydejte se na venkov, kde najdete kilometry vinic a olivových sadů, nebo prozkoumejte přímořské vesničky plné starobylých barevných domů.

Zde jsou nejlepší místa, která stojí za to v Itálii vidět; zkuste navštívit jedno nebo dvě, nebo dokonce všech dvacet!

1. Benátky

Benátky jsou místem, které v Itálii rozhodně musíte navštívit! Unikněte ruchu velkoměsta v Benátkách, které jsou proslulé stovkami kanálů a naprostou absencí aut. Benátky jako by se zastavily v čase díky tradičním karnevalům a maskám, nádherné architektuře (nenechte si ujít náměstí Piazza San Marco) a trhům jako Mercati di Rialto, které pocházejí až z 11. století!

Projeďte se na jedné z ikonických gondol nebo se ztraťte při bloudění úzkými dlážděnými uličkami. A nezapomeňte si boty do deště – příliv a odliv běžně způsobuje záplavy, takže na mokro je třeba být připravení.

2. Toskánsko

V toskánských městech je toho spousta – od šikmé věže v Pise až po nespočet muzeí a katedrál ve Florencii – ale na venkově můžete konečně prožít svou fantazii Pod toskánským sluncem v provinčním městečku s lahví dobrého vína. Projeďte se na kole městem Lucca, ubytujte se v luxusním venkovském lázeňském hotelu, a projděte si některé z nejvkusnějších vinařství v regionu. Naplánujte si pobyt na jednom místě, například v Chianti nebo Montalcinu, a vychutnejte si vše, co oblast nabízí, místo abyste se snažili vtěsnat do krátkého výletu několik měst nebo městeček.

3. Siena

Siena je známá jako “středověké srdce Toskánska”, kde se nachází více krásných gotických katedrál, věží a náměstí, než byste za dobu své návštěvy mohli vidět. Sienská katedrála a Torre Del Mangia na náměstí Piazza del Campo jsou nezbytnou zastávkou v každém ročním období, ale pokud budete mít to štěstí a navštívíte Sienu v létě během koňských dostihů Il Palio, určitě se jich zúčastněte. Středeční trh je skvělým místem pro nákup suvenýrů, jako je oblečení, domácí potřeby, lanýžové oleje a sýry, takže si v zavazadlech nechte dostatek místa na dobroty, které si můžete přivézt domů.

4. Bologna

Není náhodou, že město Bologna má stejné jméno jako známá omáčka na těstoviny! Najdete zde nejlepší jídla v zemi, jako jsou plněné těstoviny, omáčky, masové kuličky a antipasti. Vydejte se na kulinářský výlet, ochutnejte místní speciality a prohlédněte si cenné památky v oblasti, jako je posvátná bazilika San Petronio. V popularitě možná zaostává za jinými městy, ale tento skrytý klenot mezi gurmánskými destinacemi je skutečnou jedničkou, pokud jde o jedinečné italské pokrmy.

5. Italská jezerní oblast

Italská jezerní oblast se skládá z několika jezer – pět hlavních jezer je Maggiore, Lugano, Como, Iseo a Garda – z nichž každé má svůj vlastní charakter a přitažlivost. Jezero Como je vzdáleno jen hodinu jízdy z Milána, zatímco sousední jezero Maggiore s dramatickou kulisou Alp je skvělou destinací, kde můžete hledat exotickou středomořskou zeleň. Jezero Lago di Garda je největší jezero v Itálii a jeho okolí je přesně takové, jaké si ho představujete – kopce, tyrkysová voda a turistické atrakce.

6. Pobřeží Amalfi

Podél pobřeží Amalfi – jižně od Neapole a 50 minut letu z Říma – se rozkládá nádherný pobřežní pás, který jen čeká na prozkoumání! Pronajměte si auto a projeďte Pobřežní silnicí přes okouzlující města a nádherné výhledy, kterými je tato oblast proslulá. Na seznamu zajímavých míst by nemělo chybět svěží údolí Valle delle Ferriere, amalfská katedrála a zahrady Villa Cimbrone. Měst a městeček, kde se můžete ubytovat, je spousta.

7. Cinque Terre

Pravděpodobně jste viděli fotografie tohoto barevného skvostu na svazích a určitě jste se do této malebné zátoky rybářských vesniček na moři zamilovali! Oblast je vlastně národním parkem, takže je krásně udržovaná. Cinque Terre je známé svými pěšími stezkami, takže můžete snadno spálit všechny ty sacharidy, které jste snědli, a odměnit se sklenkou místního vína na pláži.

8. Dolomity

V horském masivu Dolomit na severovýchodě Itálie se můžete snadno ztratit, a to jak obrazně, tak doslova. Dramatické výhledy na hory a kopcovitou krajinu vás pohltí a německo-rakouský vliv vám poskytne naprostý multikulturní zážitek. Pro cestovatele z celého světa je zde hlavním lákadlem pěší turistika, ale stejně dobře můžete strávit čas v některém z mnoha horských městeček, jako je Bolzano nebo Castelrotto.

9. Milan

Přestože je Milán jednou z největších světových metropolí módy, může nabídnout mnohem víc než jen nakupování značkových věcí. Prohlédněte si vysokou gotickou katedrálu Duomo nebo výhled na město ze střechy, podívejte se na Poslední večeři Leonarda da Vinciho v klášteře Il Cenacolo nebo zajděte na představení do architektonicky nádherného divadla La Scala.

10. Sardinie

Chcete do svého výletu do Itálie zahrnout i trochu pláže a přírody? Sardinie je velký italský ostrov na západním pobřeží, který se pyšní neuvěřitelnými plážemi a jiskřivě tyrkysovou vodou. Costa Smeralda, neboli “Smaragdové pobřeží”, má jedny z nejkrásnějších pláží v Evropě, nemluvě o oblíbeném Porto Rotondo a luxusním jachetním městě Porto Cervo. Jelikož je Sardinie vzdálená krátkým a cenově dostupným letem téměř z každého většího italského města, je snadným doplňkem každého itineráře.

ZDROJ: https://ordinarytraveler.com/italy-must-visit-destinations
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Michael Block: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/more-mesto-rozbresk-krajina-3225528/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *