5 pohádkových měst v Evropě. Kam vyrazit za magickou krásou?

Shromáždili jsme pro vás nejlepší pohádková města v Evropě, která by měla být na seznamu každého z vás. Evropa je domovem mnoha míst, která jako by oživovala naše oblíbené pohádky z dětství, a to díky dramatickým scenériím, historickým katedrálám a hradům, malebným vesničkám a dlážděným uličkám. Přestože existuje mnoho míst, jejichž velkolepost ve vás vzbudí pocity úžasu, pokud hledáte skutečně pohádkové destinace, pak vás tato místa nezklamou.

Reine, Norsko

Tuto úžasnou rybářskou vesnici na malebných Lofotských ostrovech charakterizují červenobílé rybářské chýše rozeseté podél pobřeží, skalnaté ostrůvky vystupující z klidné vody a zhruba 300 místních obyvatel, kteří čekají, až budete moci zakusit jejich každodenní život.

V Reine se pěstují zejména outdoorové aktivity, takže si můžete vyzkoušet rybaření, pozorování velryb, cyklistiku, pěší turistiku nebo jízdu na kajaku. Protože Reine leží za polárním kruhem, budete moci za chladných a jasných nocí zhruba od září do dubna pozorovat úžasnou a magickou polární záři.

Lauterbrunnen, Švýcarsko

Pokud jde o pohádkové destinace v Evropě, snad skoro celé Švýcarsko jich nabízí nespočet. Je to země známá svými dramatickými horami, nádhernými údolími a vynikajícím jídlem. Je tedy těžké vybrat jen jednu kouzelnou vítěznou destinaci. V Lauterbrunnenu však najdete vše, co jsme právě zmínili, a ještě mnohem víc.

Toto malebné městečko se nachází v údolí ve švýcarských Alpách a je zasazen mezi velkolepé horské štíty a nádherné skalní stěny. V okolí najdete množství hučících vodopádů, barevných luk a majestátní divoké zvěře. Připravte se na to, že ve Švýcarsku budete lapat dechem nadšením skoro na každém kroku. Je to skutečně nádherná země a smilnými lidmi, ale připravte se na to, že levná dovolená to nebude. Pokud se však uskrovníte, nemusí vás cestování po Švýcarsku zruinovat.

Cinque Terre, Itálie

Cinque Terre je řetězec pěti romantických rybářských vesniček podél dramatického pobřeží italské Riviéry, který není zrovna liduprázdný, ale to, co mu chybí na tomto, vynahrazuje kouzlem, historií a velkolepostí. Davy lidí jsou zde bohužel na denním pořádku, takže pokud to není zrovna váš šálek kávy, možná zvolte jinou pohádkovou destinaci.

Cinque Terre se nachází v národním parku a vyznačuje se barevnými budovami, které jako by vyrůstaly ze Středozemního moře, terasovitými vinicemi, které se utvářely po tisíciletí, a přístavy plnými malebných rybářských lodí.

Při pobytu v Cinque Terre zvažte možnost využít některou z mnoha turistických tras v oblasti, které vám zaručí nádherné výhledy. Rozhodně se vyplatí pochutnat si na zdejší specialitě, omáčce Pesto, a nezapomenout si prohlédnout také malebné pobřeží prostřednictvím plavby na plachetnici nebo jiné lodi. Itálie nikam nespěchá, a proto to nedělejte ani vy a vyhraďte si na tento krásný kousek země pár dní.

Národní park Mljet, Chorvatsko

Pokud chcete prozkoumat Chorvatsko prostřednictvím nedotčeného ostrova plného přírody, kde žijí přátelští místní obyvatelé, je odtud úchvatný výhled a jsou zde čerstvé mořské plody, pak nehledejte nic jiného než právě Mljet.

Národní park Mljet, který pokrývá celou severozápadní část ostrova, je z větší části nezastavěnou oázou, která sousedí se dvěma vnitrozemskými slanými jezery – Veliko a Malo Jezero (Velké a Malé jezero). Při návštěvě parku určitě navštivte Sveta Marija, malý ostrov na Velkém jezeře, na kterém se nachází benediktinský klášter z 12. století, půjčte si kolo, které vás proveze malými vesničkami lemujícími pobřeží jezer, a vydejte se na pěší túru do kopců, kde najdete opravdu nádherné scenérie.

Conques, Francie

Conques leží na okraji soutěsky řeky Dourdou v srdci údolí Lot a díky svým původním městským hradbám a branám, úzkým (a někdy dlážděným) uličkám a věrným dobovým domům na úbočí kopce vás přenese přímo do středověku. V současné době zde žije zhruba 300 obyvatel, centrum vesnice je tedy zcela bez aut, což mu ještě více dodává na historickém kouzlu.

Při návštěvě této malebné destinace nezapomeňte navštívit opatský kostel Saint Foy a obdivovat středověké památky v Klenotnici zlatnického umění. Dále si můžete prohlédnout výhledy při plavbě na kánoi nebo kajaku po řece Lot a odpočinout si v jedné z mnoha kaváren ve vesnici.

ZDROJ: https://ordinarytraveler.com/europe-fairytale-destinations

ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Grafixart_photo Samir BELHAMRA: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/more-krajina-zapad-slunce-vesnice-4254553/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *