Organizovaný autobusový zájezd? Pro rodiny s dětmi skvělá volba!

Cestování s dětmi může být náročné i za těch nejlepších okolností.  Rodiče, kteří hledají nejlepší rodinnou dovolenou, by měli zapomenout na své předsudky o organizovaném cestování autobusem a seznámit se s nabídkou těchto typů dovolené.

Největší výhoda? Vaše děti si to zamilují!

Zde je devět důvodů, proč si vaše děti zamilují rodinné cestování autobusem – od navázání nových přátelství až po více času stráveného s maminkou a tatínkem.

1. Více času na hraní, méně času stráveného za volantem

Zdaleka nejlepší částí cestování s dětmi autobusem je to, že děti mají více času na hraní s rodiči. Pokud se rodiče věnují řízení, nemají úplně prostor zároveň vytvářet zábavu dětem. Rodinné cestování autobusem znamená více času na hraní a méně času na řízení pro celou rodinu, což vám umožní dělat zábavné aktivity, zdřímnout si a prožít cestu bok po boku s doslova sundanou nohou z plynu.

2. Předvídatelnější rozvrh

Na papíře vypadá vše skvěle; ale realita je často úplně jinde. S dětmi se moc plánovat nedá a pamatovat na všechny detaily může být velmi úmorné. Snadno se tak stane, že je váš připravený harmonogram v háji.

Pevný rozvrh zvyšuje frustraci, a i ten nejmírnější itinerář se může v okamžiku vymknout kontrole. Ať už se jedná o batole nebo dospívajícího, jejich temperament je také vázán na pevný rozvrh, což je důvod, proč může být cestování autokarem velkou výhodou. Jízdní řády sestavují profesionálové, kteří vědí, co je a co není logisticky možné. A pro případ, že se i ty nejlepší plány pokazí, je k dispozici záložní plán.

3. Velká sedadla, ještě větší okna

Jestli je na rodinném cestování autobusem nějaká záchrana, pak je to to, že cestování na sedadle u okna s sebou vždy nese potřebné rozptýlení a zábavu. Velká autobusová okna a dostatečný rozhled nabízí zcela jiné možnosti než jen sedět v autě. Větší sedadlo znamená větší pohodlí, ať už jde o jejich sezení, spaní, nebo dokonce stání. V noci mohou děti také pozorovat hvězdy, ve dne vidět ožívající města a sledovat krajinu, jak za okny uhání.

4. Mohou si najít nové přátele

Vaše pravidlo “nemluvit s cizími lidmi” nemusíte porušovat, když cestujete s dětmi v autobuse. Jedním ze skvělých aspektů rodinného cestování autobusem je, že se během cesty seznámíte s mnoha svými spolucestujícími. Cesty zaměřené na rodiny s dětmi jsou pro rodiče i malé děti ještě více společenské. Při standardním rodinném výletu se vám může stát, že na koupališti nebo na atrakci narazíte na kamarády, kteří však po skončení návštěvy zmizí. Při cestování autobusem mohou děti strávit dny nebo dokonce týdny závratnými hrami s novými kamarády, kteří byli ještě před několika dny cizími lidmi.

5. Trasy, které podněcují představivost

Cestování autobusem zahrnuje obvykle den strávený u významné památky, například prohlídku města, a poté návštěvu místa blízkého a milého dětským srdcím. Takové organizované zájezdy tak dávají možnost, aby se zabavili jak dospělí, tak také děti a aby si každý přišel na své a nikdo si nemohl stěžovat na nudu.

6. Průvodci jsou připraveni na cestování s dětmi

Nejen itinerář je navržen s ohledem na děti: na výlety tohoto typu se také berou průvodci, kteří mají s dětmi své zkušenosti i dostatečnou dávku trpělivosti. Někteří průvodci na místě se vžijí do role historické postavy nebo se pokusí děti ještě i jinak vtáhnout do děje.

7. Více peněz na suvenýry, občerstvení a překvapení

Z mnoha tipů, jak ušetřit peníze při rodinném cestování, je cestování autobusem silným kandidátem.  Rodiče se příliš často domnívají, že mohou absolvovat velkolepou týdenní trasu za mnohem nižší cenu než jakou si účtuje organizovaný zájezd autokarem. Zjistěte si ceny za pronájem auta, připočtěte náklady na pohonné hmoty a porovnejte je… předtím, než připočtete případné poplatky za parkování a mýtné.

Zkuste tedy pro vaši příští dovolenou zvážit možnost netradičního výletu, který vám naorganizuje někdo jiný. Samozřejmě ne každá cestovní agentura nabízí ty nejlepší služby, takže je na místě pečlivě vybírat a číst recenze, abyste nebyli zklamáni. Je ale jisté, že zdaleka nejde o nějaký již překonaný styl cestování a že pořádnou dovolenou si užijete jen po vlastní ose v autě. Prostě tomu zkuste dát šanci, i když si možná myslíte, že to pro vás není. Bude tam s vámi pravděpodobně celá řada rodičů s podobnými obavami a nakonec zjistíte, že jste se báli zbytečně.

ZDROJ: https://www.trafalgar.com/real-word/kids-love-traveling-by-coach/
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Nubia Navarro (nubikini): https://www.pexels.com/cs-cz/foto/silnice-dovolena-slunce-roztomily-981588/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *