Prší vám o víkendu? Není důvod ztratit dobrou náladu! Zkuste tyto zábavné aktivity

Není nic horšího, než když vám na víkend vyjde špatné počasí. Celý pracovní týden se těšíte, až si vyrazíte někam na výlet, ale namísto toho vás přivítá déšť, zim a zatažená obloha. Co teď? Pořád platí, že i doma můžete zvládnout spoustu věcí – třeba dohnat spánek, zachumlat se do deky a užít si četbu oblíbené knihy, uspořádat fotky z posledního výletu, dát si horkou koupel, sdílet intimní chvilky s partnerem nebo prostě nedělat nic. Pokud ale chcete přeci jen něco dobrodružnějšího, máme pro vás seznam těch nejlepších aktivit do špatného počasí.

1. Zajděte si do muzea nebo umělecké galerie

Vsadím se, že jste ještě neviděli všechny, které vaše město nebo nejbližší okolí nabízí. A uvnitř neprší, ani není zima. Navíc zde obvykle najdete i nějakou útulnou kavárničku, kde se můžete zahřát něčím dobrým.

2. Navštivte jeskyni

Prozkoumávání jeskyní je skvělý způsob, jak si užít přírodu, a to i za špatného počasí. Ani tam totiž neprší. V Česku je řada jedinečných jeskynních lokalit. Některé jsou otevřeny celoročně, ale vždy jer třeba aktuální stav ověřit na webu.

3. Naplánujte si výlet

Nemůžete vyrazit hned? Pak začněte plánovat svůj další skvělý výlet? Napište si seznam vysněných destinací a začněte s průzkumem možných výletů z pohodlí domova.

4. Vytvořte si playlist na cestu

Dodejte své příští cestě další harmonii pomocí vlastního playlistu. Dejte se dohromady s přáteli nebo partnerem a sestavte seznam skvělých písniček na cestu, které si můžete pustit. Je dokázáno, že začínat cestu každý den stejnou písní je nejlepší způsob, jak si vytvořit trvalé vzpomínky.

5. Najděte nejlepší brunchové místo ve městě

Máte rádi jídlo, pití a dlouhá odpoledne? Pak navštivte svou oblíbenou kavárnu a vyzkoušejte něco nového z jídelního lístku. Brunche jsou skvělým jídlem mezi snídaní a obědem, které vás zasytí a umožní vás zvednout si náladu během upršeného dne.

6. Upečte si nějaké dobroty

Zkuste vyzkoušet recept, který už máte dlouho uložený ve svých záložkách. Sladký moučník vám vykouzlí úsměv na rtech a osladí vám zatažené dny.

7. Pozvěte přátele a uvařte tematickou večeři.

Přivezli jste si z poslední cesty domů zajímavé recepty? Nebo byste chtěli vyzkoušet třeba nový sushi set, který vám od Vánoc leží doma ladem? Vypadá to, že máte ideální ingredience pro večer plný jídla z jakékoliv země, kterou si vyberete.

8. Uspořádejte filmový maraton

Popcorn, pivo, Pán prstenů, Hra o trůny, Hvězdné války… Zachumlejte se do deky, usaďte se na gauč a dopřejte si pořádný maraton vašich oblíbených filmů. Pozvěte přátele nebo si tento program užijte třeba jen s partnerem.

9. Uspořádejte večer plný her

Využijte své dávno zapomenuté zásoby deskových her nebo si na internetu vyhledejte nové hry, které si můžete stáhnout a vytisknout. Pokud chcete využít svou kreativitu, můžete si hru dokonce sami vyrobit.

10. Únik z únikové místnosti

Únikové místnosti jsou čím dál tím populárnější. Určitě se budete skvěle bavit (pokud tedy neuspějete a nezůstanete uvězněni na věky věků).

11. Staňte se dobrovolníkem pro dobrou věc

V deštivém dni můžete přinést trochu slunce tím, že se skupinou přátel navštívíte útulek pro zvířata nebo domov pro seniory.

12. Udělejte něco extrémního

Existuje řada “crazy” aktivit, které si můžete užít v interiéru, včetně lezení, paintballu, motokár nebo dokonce “air yogy”.

13. Jděte na procházku a skákejte do kaluží

Budete potřebovat dobré gumáky, pláštěnku a dětský smysl pro zábavu. I procházka v dešti má však své kouzlo a vy si nemusíte nechat špatným počasím pokazit náladu.

ZDROJ: https://www.203challenges.com/what-to-do-on-a-rainy-day-20-ideas-with-friends/
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Kelly Ritta: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/osoba-ruce-zena-kvetiny-4581376/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *