Kam s dětmi za zábavou? Tyto zábavní parky v Česku lákají na úžasné zážitky

Cestování po Česku dokáže nabídnout okouzlující historická místa, krásnou přírodu a vzrušující zážitky. Co když ale máte malé děti a tyhle věci je prostě ještě nějaký ten pátek moc zajímat nebudou? Kromě kultury a umění, o kterých se tolik mluví, je země také domovem jedněch z nejlepších hospod, kaváren a zábavních parků, takže děti i rodiče si zde rozhodně přijdou na své. Zábavní parky v České republice se liší žánry a styly, ale zábava je zaručena. Přečtěte si více informací o různých zábavních parcích v České republice, které rozhodně musíte s dětmi navštívit.

iQLandia

Pokud patříte mezi vědecké nadšence, je pro vás tento zábavní park jedním z nejlepších v České republice. Toto vědecké centrum, vybavené 3D planetáriem, je domovem řady skvělých projektů a exponátů. Najdete zde zajímavé experimenty, týkající se vědy i techniky. Můžete se zde také přihlásit na výcvik astronautů, vstřebat všechny informace, které se dozvíte o svém těle a světě, který ho obklopuje, a také vidět tanec blesků. A co víc – pokud jste rodina, děti si toto místo naprosto zamilují a zabaví se zde na celý den. Pokud vás tedy v Praze zastihne ne zrovna přívětivé počasí, už víte, kam vyrazit.

Aquapalace Praha

Aquapalace Praha je největší zábavní park svého druhu v zemi, vzdálený pouhých třicet minut jízdy z města. Nachází se zde řada mokrých i suchých atrakcí. Představte si nejdelší tobogán v zemi a jste na správném místě, kde ho můžete vyzkoušet! Více než deset tobogánů spolu s prvky, jako jsou spirály a umělé vlny – to je to nejlepší místo, kde si můžete zvednout adrenalin. Můžete zde také navštívit krásnou laserovou show, která vám jistě zpříjemní den. Nachází se zde také saunový park, což znamená, že se můžete pohodlně koupat za každého počasí a zatímco děti si budou užívat atrakce, rodiče si mohou dopřát tolik potřebný relax.

Vida! Science Centre

Jedno z nejzajímavějších míst pro rodiny s dětmi v České republice je VIDA! Centrum, které lze navštívit v Brně. Tento vědecký park nabízí vše, co byste si pro své děti přáli, a ještě něco navíc. Můžete zde vypustit rakety nebo si na vlastní kůži vyzkoušet, jaké je zemětřesení, stát se předpovědí počasí nebo se vydat na cestu na dno Bermudského trojúhelníku – toto místo je přesně tak zábavné, jak zní. Na ploše 5000 m2 se rozkládá mnoho exponátů, které vašim dětem pomohou lépe pochopit pojmy ze světa přírody a vědy. Pro děti od dvou do šesti let je určena další samostatná část, kde jsou vystaveny interaktivní hravé expozice. Mají také koutky na kreslení a skládání puzzle a další podobné prvky, díky nimž se zabaví skutečně celá rodina. Expozice se různě proměňují, takže se určitě vyplatí navštívit jej i několikrát s časovým odstupem.

DinoPark Liberec Plaza

Řetězec zábavních parků DinoPark má mnoho center po různých městech Evropy. Mezi nimi je DinoPark Liberec Plaza jedním z nejznámějších zábavních parků v České republice, ve kterém se nacházejí také stacionární i robotické modely dinosaurů. Tento zábavní park, který se rozkládá na třech podlažích, je jistě jedním z nejlepších míst, kde se můžete pobavit. Mají zde také Dinoakvárium, 4D kino a Tunel času, které vám návštěvu zpestří. Pro děti je samozřejmostí velký hrací koutek a také kavárna, takže je to plnohodnotná zábava pro rodiny, které navštíví Českou republiku.

Thrill Park

Dům hrůzy, to je jeden z nejlepších zábavních parků v České republice. Toto místo vás vezme na jednu z nejděsivějších jízd ve vašem životě. Zážitek je skutečný a opravdu pohlcující, a proto se sem možná nakonec vydáte na více než jeden výlet, pokud jste opravdoví milovníci adrenalinu. Nejoblíbenějším zážitkem je zde Dungeon of Horrors, jízda trvající téměř půl hodiny, která donutí i ty nejodvážnější duše třást se strachy. Skutečně jedno z míst, které musíte v Praze navštívit! Byť tuto zábavu můžeme doporučit i pro děti, je potřeba pečlivě zvážit, zda to pro ně nebude až moc děsivý zážitek – vždy se poraďte se personálem a pečlivě zvažte návštěvu s mladšími dětmi.

Excalibur City

Toto svérázné místo plné zábavných atrakcí, jako jsou kolotoče, vodní skluzavky, draci a hrací automaty, si oblíbili místní obyvatelé, kteří sem jezdí z města. Najdete zde také řadu obchodů, kde si můžete vybrat vše od sportovního oblečení až po různé druhy alkoholu. Pokud jedete kolem, toto místo si určitě nenechte ujít. Dětské centrum je dobrým místem zábavy pro rodiny.

Kromě všech těchto zábavních parků v České republice je nejoblíbenější atrakcí pro spoustu zábavy a dovádění slavná Matějská pouť v Praze. Tato akce, která je hitem mezi místními obyvateli i turisty, symbolizuje příchod jara do země. Tak už máte vybráno, kam s dětmi zamíříte? Možností je skutečně spousta a na každém z nich čekají na vaše děti zcela jedinečné zážitky.

ZDROJ: https://traveltriangle.com/blog/theme-parks-in-czech-republic/
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Min An: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/obloha-zabradli-park-vysoky-749061/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *