Paříž za jeden den. Co nevynechat, když vás tlačí čas

Zní to šíleně? Stihnout toto ohromující velkoměsto objevit jen za jeden jediný den? No, nebudeme vám lhát – určitě neuvidíte všechno, ale i během 24 hodin se toho dá v Paříži zažít víc než dost! Nechte se inspirovat a staňte se Pařížanem alespoň na jeden den. Uvidíte, že to rozhodně stálo za to a budete nedočkavě vyhlížet další příležitost k návratu.

Začneme několika základními tipy, které se vám budou hodit, abyste si svůj den v Paříži užili opravdu na maximum:

  • Vstaňte brzo. Je vám doufám jasné, že když máte na celou Paříž pouze jeden den, nemůžete vyspávat do deseti! Ideální je vstát už okolo sedmé hodiny ráno. Vyhnete se tak i velkým davům, které město později zachvátí.
  • Zapomeňte na taxíky, zvolte hromadnou dopravu. Je levná, rychlá a dostane vás kamkoliv.
  • Vykročte pravou nohou. Nasnídejte se vydatně, dejte si silnou kávu, abyste měli dost energie na celý den na nohách. A nezapomeňte si sbalit svačinu a dostatek vody.

Směrem na Notre Dame

Jako první zastávku doporučujeme slavný, nádherný a dech beroucí Notre Dame. Otevírá každý den v 8 hodin a nejlepší je dorazit tam přesně na čas. S budíčkem v sedm hodin byste to měli s přehledem zvládnout. Hne z rána tam budete téměř sami a budete mít jedinečnou možnost zažít toto nádherné místo ještě zcela ponořené v tichu začínajícího dne. Je to opravdu zážitek, kvůli kterému stojí za to si přivstat. Tento kostel má úžasnou atmosféru a spojuje v sobě historii i nádech současného světa. Na vašem “to do” seznamu určitě nesmí chybět.

Je čas na trochu umění

Kdo v Paříži nenavštívil některou z mnoha uměleckých galerií, jako by tam vůbec nebyl. Galerie Louvre i Musee d’Orsay jsou jen kousek od sebe, takže můžete klidně zaskočit do obou. Louvre je skutečně monumentální co se týče velikost umělecké sbírky a lidé tam obvykle stráví celý den. Pokud tedy chcete něco kratšího, je pro vás možná lepší volbou Musee d’Orsay a Louvre si nechejte na příští návštěvu, kdy budete snad mít více času. Z Notre Damu se k muzeu dostanete nejlépe pešky. Po ránu to může být docela příjemná a občerstvující procházka okolo majestátní Seiny. Pokud to pro vás nepřipadá v úvahu, využijte jeden z mnoha autobusů, které po trase jezdí.

Oběd v zahradě

Po objevování tolika krás vám už jistě vyhládlo a tak je čas na oběd. Zamiřte do Tuileries zahrad, které přiléhají k Louvru, takže to budete mít kousek. Najdete zde mnoho malinkých a stylových občerstvení, kde si můžete dát kávu a něco k snědku, co vám dodá energie na celé odpoledne. Posaďte se na lavičku nebo klidně i na trávník, nechte se hladit slunečními paprsky a nasávejte skvělou atmosféru Paříže.

Eiffelova věž

Kvůli čemu navštíví Paříž každoročně miliony turistů? Hádáte správně, je to právě Eiffelova věž, kterou tím pádem nesmíte vynechat ani vy. Pokud se chcete dostat nahoru na věž, je nejlepší koupit si lístek dopředu. Přeskočíte tak frontu, která se tam každodenně utvoří a dostanete se na věž bez čekání. Pokud lístek nemáte, zvažte, zda vám nestačí pohled zespodu. Jinak hrozí, že ve frontě strávíte zbytek dne, což by byla trochu škoda.

Plavba po Seině

Svůj nádherný den v Paříži zakončete romantickou plavbou po Seině spojenou s chutnou večeří. Lepší závěr dne si už ani nedovedeme představit. Spojíte majestátní a úchvatné výhledy na Paříž společně s ochutnávkou toho nejlepšího co nabízí vyhlášená francouzská kuchyně.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *