Co určitě nevynechat při návštěvě Nice. Jaro je ideálním časem na návštěvu

Jaro už opravdu silně klepe na dveře a po dlouhé zimě se nám všem honí hlavou myšlenky na nějakou krátkou dovolenou v oblasti, kde nám teplo přijde ještě o krok víc naproti Zde v Evropě se nabízí řada zajímavých destinací. Zatímco na koupání to zatím asi úplně nebude, na objevování historických, kulturních nebo kulinářských míst je to naprosto ideální čas.

Přijměte pozvání na Azurové pobřeží, do nádherného Nice, které má rozhodně co nabídnout úplně pro každého. Ať už se rozhodnete pro víkendový pobyt nebo třeba týdenní dovolenou, můžete se i být jisti, že na jihu Francie bude pořád co objevovat.

Promenade d’Anglais

Jak jinak prožít první večer na francouzské riviéře než procházkou po nejznámější promenádě v Nice. Touto dobou budou kouzelné ulice Nice ještě relativně prázdné, zatímco později během sezóny se zde nedá skoro pohnout. Užijte si tuto atmosféru města, které se probouzí ze zimního spánku a chystá se na novou sezónu. Z promenády budete mít nádherný výhled na zátoku, ale o nic méně zajímavé nejsou ani místní obchůdky a restaurace. Zapadněte do jedné z nich na výbornou francouzskou večeři se vším, co k tomu patří. Nebo vyrazte k moři, kupte si koktej a kochejte se zapadajícím sluncem.

Cours Saleya Market

Nebyla by to Francie, kdyby část z jejího dědictví netvořilo dobré jídlo a pití. Drobné i velké trhy po celé zemi nabízí tu nejlepší produkci od místních farmářů i výrobců a je opravdu z čeho vybírat. V Nice je to právě Cours Saleya Market, kde najdete vše, co hrdlo ráčí. Od pečiva, přes mléčné výrobky, až po destiláty a vynikající víno. Trh je otevřený každý den kromě pondělí, takže si na něj ve svém harmonogramu určitě najdete čas.

Umění

Pro milovníky umění naprostá nutnost, pro ostatní rozhodně příjemně strávené odpoledne. Umělecké galerie v Nice jsou plné zajímavých děl od známých umělců z historie i ze současnosti. Umění hraje ve francouzské kultuře velkou roli a na těchto galeriích je to vidět. Jste-li milovníky staršího umění, můžete vyrazit do Musée de Beaux-Arts, preferujete-li modernu, zamiřte do Musée d’Art Moderne. Pro každý vkus i zájem se v Nice něco najde.

Vielle Ville

Objevte Staré město. Inspirující a pokaždé nový kousek Nice, který reflektuje jeho bohatou historii a kulturu a prolíná se s moderní dobou. Zde budete stále cítit silný vliv Itálie, protože město nebylo součástí Francie až do roku 1860. A skutečně, místní uličky jsou uzounké a plné drobných obchůdků a kavárniček, stejně jako v jakémkoliv typickém italském městečku. Je to zajímavý kulturní vhled a pokud někde chcete nakoupit suvenýry pro přátele a rodinu, pak je toto nejlepší místo.

Cimiez

Poslední nezbytnou zastávkou je historické Cimiez, což je místo, kde vládli Římané již okolo roku 14 př.n.l. Nejen že zde najdete pozůstatky římského osídlení včetně ohromujícího amfiteátru, ale je zde také archeologické muzeum s exponáty, která se datují zpět až do doby před 400 tisíci lety! Pro fanoušky historie není v Nice nic lepšího, ale i kdokoliv jiný jistě pocítí tu sílu věků, která zde silně působí.

Budete-li kdykoliv unavení z města, můžete si půjčit auto a vyrazit na výlet po okolí. Ikonická jízda po Azurovém pobřeží není ani zdaleka tím jediným, co okolí Nice nabízí. Na jaře celá tato oblast nádherně rozkvétá a máte šanci zahlédnout i nádherná levandulová pole, která jistě znáte z pohlednic. Nice za návštěvu určitě stojí – a ne jen jedenkrát!

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *