Nejpopulárnější místa na Instagramu. Kam jet, pokud si chcete vylepšit svůj účet

Díky Instagramu se takřka přes noc stal z některých míst doslova ráj turistů. Kdo nemá fotku tohoto místa na svém Instagramovém účtu jakoby snad ani nebyl. Samozřejmě trochu přeháníme, ale podstata je snad zřejmá. Instagram velice silně ovlivňuje turismus a nějaká místa se stala populární právě jen díky několika podařeným fotkám na této sociální síti. Pokud i vy rádi fotíte a nevíte, kde začít, nabízíme vám dnes několik tipů na ty nejfotogeničtější destinace na světě. Když tam vyrazíte, určitě odjedete s foťákem plným úchvatných fotek. Některá místa jsou blíže, jiná dál, ale proč nemít velké sny a nemířit vysoko. V dnešní době se cestování stává stále dostupnější a lokality, které se nám zdály dříve nemožné, jsou nyní téměř na dlani.

Machu Picchu

Kdo by neznal tento komplex uprostřed nádherného Peru? Ne nadarmo je zařazen na seznam světové dědictví UNESCO a každoročně se tam sjíždí miliony turistů. Toto místo magickou atmosféru a nádherným fotografiím napomáhá i mlha, která se kolem něj čas od času utvoří a zahalí jen do tajemného hávu. Dostat se na Machu Picchu není úplně snadné, ale stojí to bezpochyby za to. A ani omylem nejde pouze o nádherné fotky, kterými se můžete chlubit na Instagramu. Toto místa vás chytne za srdce.

Řím

Pokud si výlet do Peru zatím nemůžete dovolit, kupte si letenku do hlavního města Itálie. Určitě neuděláte krok vedle. Je to místo plné kultury, historie, dobrého jídla a pití a ikonickými místy se to tam jen hemží. Stačí vyjít na ulici před hotel a garantujeme vám, že bude co fotit. Historické budovy, malé krámky, otevření a přátelští Italové… To je kombinace, která garantuje skvělou dovolenou.

Galapágy

A z Evropy zase do Jižní Ameriky – tentokrát do Ekvádoru. Jedná se o místo, kde si příroda žije svým vlastním životem a díky tomu vznikají nádherné a dech beroucí scenerie. Najdete zde nejen úchvatnou přírodu, ale především možnost zachytit řadu jedinečných živočišných druhů přímo v jejich přirozeném prostředí – tuleni, lachtani nebo třeba želvy. Pokud vás namísto historie láká spíše rozmanitost přírody, toto místo je absolutní nutnost.

Sydney

Pro nás Evropany je sice Austrálie trochu z ruky, ale za návštěvu určitě stojí. A to nejen její hlavní město. Pokud však v Sydney alespoň přestupujete a zbývá vám trochu času, udělejte si výlet do centra a vyfoťte si ikonickou budovu opery. Z letiště do centra se dostanete metrem za půl hodiny, takže to určitě stojí za to. Nejkrásnější je opera samozřejmě v noci, kdy je ozářená mnoha světly, ale ani přes den to není o nic méně uchvacující podívaná.

Tokio

Pulzující metropole plná světel, neonů a moderních technologií, to je hlavní město Japonska. Město, které nikdy nespí, se sice přezdívá New Yorku, ale pro Tokio to platí úplně stejně. Při první návštěv můžete být trochu vyvedení z míry organizovaností místních obyvatel i řadou kulturních rozdílů, ale po pár dnech tomu všemu přijdete na chuť. Všude, kam se rozhlédnete, se tyčí vysoké a ultramoderní mrakodrapy. Lidé se všude neustále hemží, ale přitom to vypadá jakoby ve všem panoval naprostý pořádek a systém.

Bavorsko

I naši západní sousedé mají co nabídnout. Bavorsko se pyšní nádhernými a zachovalými hrady a zámky a zkrátka nepřijdou ani vaše chuťové pohárky. Pivo a klobásy jsou tady jako doma. Stačí pár hodin cesty a váš Instagramový účet se může plnit nádhernými fotkami krajiny i architektury, kterou jinde na světe nenajdete.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *