Utajované klenoty Evropy. Kam jet, pokud se nechcete mačkat s dalšími turisty

Že je Evropa nádherná to víme všichni. A určitě bychom z rukávy každý vysypali několik míst nebo památek, která zná úplně každý a které by se alespoň jednou za život měly navštívit. Pokud ale vaše představa ideální dovolené nezahrnuje davy turistů, pak tyto destinace asi nebudou to pravé ořechová pro vás. Přesto nemusíte smutnit – Evropa nabízí řadu utajených klenotů, které se v kráse rovnají Římu nebo Paříži, ale ani zdaleka nejsou tak zoufale přelidněné a zprofanované. Tyto prázdniny vyrazte za klidem a pohodou.

Schwangau, Německo

Jen kousek od českých hranic najdete ne jeden, ale dokonce dva nádherné a romantické zámky, které jakoby vypadly z tradičním pohádek, které jsme jako děti poslouchaly. Jeden z nich – Neuschwanstein – se prý dokonce stal inspirací pro Walta Disneyho, když kreslil svůj ikonický zámek v jeho logu. A skutečně – jakoby mu z oka vypadl. Pokud jste fanouškem historie a romantiky, toto je místo pro vás.

Sveti Stefan, Černá Hora

Chorvatsko už vás nudí a jinam se vám nechce kvůli turistům i nepřiměřeně vysokým cenám? Pak dejte šanci tomuto malému městečku v Černé Hoře. Zachovalo si svůj tradiční ráz a kulturu a občas se dokonce zdá, jako by se tam úplně zastavil čas. Nikdo nikam nespěchá, všude panuje klid a pohoda a nebudete ochuzeni ani o pohodlí hotelů, teplé moře a výtečné jídlo.

Colmar, Francie

Tomuto malému městečku se někdy přezdívá Benátky Francie. Je plný malých uzounkých uliček a na každém rohu najdete galerii nebo muzeum. Projdete ho za jediný den, ale odnesete si tolik zážitků, jako byste tam strávili týden.

Andros, Řecko

Ostrůvek jen co by kamenem dohodil od hlavního města, Atén. Je tedy populární hlavně mezi místními, kteří si zde jedou odpočinout na víkend, ale zahraničních turistů tady stále tolik nepotkáte. I díky tomu si Andros zachoval starobylou atmosféru, která se už roky nezměnila a vše tam funguje tak nějak bez stresu a tlaku. Ideální místo, kdes i člověk nemusí dělat starosti vůbec o nic.

Piran, Slovinsko

Toto malebné město je doslova rájem pro ty, kteří rádi fotí. Je plné barevných domů, které se na fotografiích skvěle vyjímají a navíc vám nestíní žádné davy turistů. Na velkém náměstí Tartini se zase můžete usadit v jedné z malých restaurací, dát si výborný koktejl a sledovat okolní dění.

Mellieha, Malta

Severní pobřeží Malty nabízí kromě slunečných zlatých pláží také řadu zajímavých míst. Mezi jedno z nich patří toto malé městečko, které se tyčí na pobřeží a odráží tradiční životní styl místních rybářů. V okolí najdete mnoho zajímavostí jako například jeden z nejkrásnějších korálových útesů.

Vaduz, Lichtenštejnsko

Málokoho by napadlo zajet si na výlet do tohoto hlavního města miniaturního Lichtenštejnska. Je to ale škoda. Je to totiž velice malebné a okouzlující místo, které má co nabídnout. Nejzajímavější památkou je nejspíš vaduzský hrad, kde sídlí lichtenštejnský princ, ale zajímavá je určitě i jízda místním městským vláčkem. Navíc je to co by kamenem dohodil do Švýcarska, kde můžete pokračovat v objevování krásné přírody.

Carvoeiro, Portugalsko

Někdy chcete na dovolené prostě jen odpočívat a sledovat jak se míjí okolní svět. Přesně to najdete zde, takřka na konci světa. Tato rybářská vesnice je se zbytkem světa spojena jen dvěma silnicemi, takže žádné davy turistů určitě nepotkáte. Načerpáte místní pohodovou atmosféru a užijete si ten pravý klid. Kousek se také nachází jeskyně Benagil, které patří k jedněm z nejkrásnějším portugalských přírodních památek.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 komentář