Jen pro odvážlivce. Tato místa patří k těm nejděsivějším na světě

Bojíte se rádi? Máte rádi horory nebo vyhledáváte místa, která mají tajemnou až děsivou atmosféru? Pak by se vám možná líbila návštěva těchto míst, která patří k těm nejděsivějším na celé světě. Často je provází hrozivá historie nebo se v nich dějí nevysvětlitelné události. O jejich prokletí hovoří nejen legendy, ale hlavně místní obyvatelé. Je s podivem, že si sami již dávno nenašli lepší místo k životu.

Pluckley, Velká Británie

Ve vydání Guinessovy knihy rekordů z roku 1989 můžete najít stránku věnovanou těm nejděsivějším britským vesnicím a městům. Prvenství mezi nimi suverénně drží vesnice Pluckley. Tamní obyvatelé totiž již dlouhé roky hlásí výskyt minimálně dvanácti různých druhů přízraků a stvoření, která mizí a objevují se, jak se jim zlíbí. Na blízké farmě pocházející z 15. století prý už od pradávna straší duch farmáře, který spáchal sebevraždu, po ulicích se prochází duch záhadně pobodaného muže a nechybí ani zkrvavený voják. Celou partičku doplňuje také bílá a rudá paní, které se zase procházejí po kostele, a na křižovatce vhodně pojmenované Děsivý roh pravidelně straší muž rozsekaný mečem. Novináři, kteří do Pluckley stále jezdí a snaží se vypátrat solidnější důkazy, však většinou odchází s nepořízenou. Kontroverzní rekord byl tedy po pár letech z knihy stažen.

Jerome, Arizona, USA

Ještě na počátku minulého století bylo Jerome v Arizoně prosperujícím městečkem s více než deseti tisíci obyvateli. V okolí se nacházela rozsáhlá ložiska mědi, takže místním se vůbec nedařilo špatně a stále se nacházeli nové zájemci o život v tomto městečku. Jenže místní obyvatelstvo nežilo zcela morálním životem. Silně se tu holdovalo alkoholu i opiu a pod jejich vlivem docházelo k přestřelkám, násilí i vraždám. Duše těchto nešťastně zahynulých ulicemi Jerome prý bloudí dodnes. V opuštěných důlních šachtách je možné slyšet jejich vzdechy a nářek a radnicí, která kdysi bývala nevěstincem, prý každou noc prochází duchové zavražděných prostitutek. Dnes už tedy město vůbec nepřipomíná tehdejší živé centrum dění a většinu života zde zabezpečují spíše zvědaví turisté.

Sleepy Hollow, New York, USA

Pokud vám nic neříká anglický název, pak více napoví český překlad názvu města – Ospalá díra. Určitě se vám vybaví známý film a kniha spisovatele Washingtona Irvinga, jejíž ústřední postavou byl bezhlavý jezdec. Irvingovo dílo se nezakládá na pravdě, ale vychází a inspiruje se skutečnými svědectvími místních obyvatel. Podle nich se ulicemi městečka prochází voják s useknutou hlavou a na hřbitově se převalují mračna neznámého původu. A když se zaposloucháte do ticha noci uslyšíte tajemný šepot, který jako by neměl svého původce.

Zakázané město, Čína

Pekingské Zakázané město bylo dříve přísně střeženým císařským palácem, ve kterém se vystřídalo více než dvacet panovníků. Není tedy divu, že je toto místo protkáno atmosférou intrik, zákulisních machinací, pokusů o vzpouru, a dokonce vražd. Zakázané město má také zdi rudé barvy, k čemuž se váže příběh o tom, že tato barva symbolizuje krev prolitou při masakru v roce 1421. Císař Jung-le z dynastie Ming se tehdy pokoušel ututlat svůj sexuální skandál a vojáci nakonec na jeho příkaz povraždili na 2 800 „svědků“. Dodnes je prý v paláci slyšet ženský pláč a sem tam se objeví i duch nějakého zabitého nevinného.

Picton, Austrálie

Austrálie je mimořádně velká krajina, ale přesto v ní většina lidí zná malinké městečko Picton. Je totiž považováno za vůbec nejděsivější místo této země. Nejstrašidelnější je prý tamější železniční tunel. Ten byl používán ke svému účelu do druhé světové války a následně se využíval jako sklad nebo pěstírna hub. Turisty prý děsí výrazné výkyvy teplot a čas od času se tam prý objeví i přízrak vlaku. Na místním hřbitově pak straší duše mrtvých dětí a pacientky v porodnici prý v noci škrtí čísi přízračné ruce.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *