Co se najde v kanalizaci? Tyto objevy vás rozhodně překvapí

Kanalizace určitě není žádné příjemné místo. Nikdo by se tam asi dobrovolně dostat nechtěl, ale existují lidé, kteří mají kontrolu kanalizace jako svou práci a na výběr moc nemají. Co byste mysleli, že najdete v kanalizačních stokách? Samozřejmě spoustu špíny, odpadu a dalších nechutností, ale mnohokrát vás tam můžou překvapit i docela nečekané věci. Jaké největší podivnosti se v kanalizaci kdy objevily? Budete překvapeni, co všechno se tam může naskytnout.

Pěkně velké nebezpečí

Podle některých pověr je údajně newyorský kanalizační systém plný aligátorů. Podle oblíbené městské legendy si totiž dříve lidé hojně pořizovali mláďata těchto zvířat a když jim došlo, že z nich nikdy nebudou přítulní domácí mazlíčci, rovnou je hodili do kanálu nebo spláchli do záchodu. Je to ale skutečně jen legenda a nezdá se jako příliš pravděpodobné, že by newyorskou kanalizaci skutečně mohla ovládat tato krvelačná stvoření. Odborníci totiž jednoznačně tvrdí, že to není prostředí přívětivé pro dlouhodobé přežití těchto zvířat. Nicméně v roce 1935 se v kanále pod Harlemem podařilo najít aligátora o délce 2,4 metru. Nikdy se nepodařilo zjistit, jak se tam dostal.

Krvavé tajemství

V únoru roku 2009 se pod městem Urbana v USA začaly v kanalizaci objevovat skutečně prazvláštní nálezy – placenty. Tyto nálezy vyvolaly mnoho otázek zejména ohledně toho, zda se takto soukromé porodní asistentky nebo lékaři nevyhýbají nákladům na placení za likvidaci lékařského odpadu. Koroner nicméně věřil tomu, že na vině budou domácí porody, ale nevyloučil ani nemocnice. Policie však neměla dojem, že by se mělo jednat o trestnou činnost. V březnu pak byla objevena další placenta, která přiměla mluvčího státního úřadu pro ochranu životního prostředí k tomu, aby vydal jednoznačné upozornění, že tato nechutná praxe musí skončit. A nejspíš to zabralo, neboť další placenta se v kanalizaci již neobjevila.

Rudé monstrum

Jen krátce poté, co se v kanalizaci začaly objevovat placenty, řešili správci kanalizací v Severní Karolíně podobně nepříjemný problém. Některým pracovníkům se podařilo natočit ve stokách věc, která skutečně působila velmi odpudivým dojmem. Mělo se jednat o pulzující a svíjející se růžovou hmotu, která se držela pevně na zdech kanalizační stoky pod nákupním centrem ve městě Raleigh. Video skutečně vyvolalo značnou paniku a způsobilo rozruch mezi místními, kteří se začali obávat podivného kanalizačního monstra. Nicméně odborníci po čase podivného tvora identifikovali jako kolonii nitěnek (rod červů). Jejich těla jsou díky hemoglobinu zbarvena dočervena a vyhovuje jim vlhké znečištěné prostředí.

Chudák zvíře

Ne všichni živí tvorové, které můžete nalézt v kanalizaci, jsou stejně nebezpeční jako právě výše zmíněný aligátor. V provincii Fu-ťien v Číně strávil v roce 2010 jistý farmář čtyři dny hledáním své ztracené krávy. Už chtěl své úsilí vzdát, když v tom uslyšel bučení, jehož zdroj ale nedokázal přesně identifikovat. Když se pořádně zaposlouchal, zjistil, že bučení pochází odkudsi z podzemí. Se svými pomocníky pak nadzvedl poklop kanalizace a našel tam svou zmizelou krávu. K jejímu vyzvednutí muselo být použito speciální zařízení s navijákem, ale kráva přežila celé dobrodružství bez úhony. Jak se ale do kanálu vůbec dostala? To zůstává dodnes záhadou.

Nánosy dlouhých let

V kanalizaci se toho dá najít skutečně spousta. Je obvykle plná útvarů složených z pevných látek, jako jsou třeba dětské pleny, vlhčené ubrousky či vatové tyčinky spolu s tuky. Výsledné hroudy takového materiálu mohou být skutečně obrovské a pevné jako kus kamene. Odstranění takového kusu vyžaduje skutečně pořádnou sílu a speciální vybavení. V Londýně v roce 2017 narostla taková usazenina do ohromných rozměrů a stala se určitým rekordmanem svého druhu. Tato usazenina byla dlouhá přes čtvrt kilometru a vážila zhruba 140 tun. Práce na likvidaci tehdy zabrala dělníkům dva měsíce. Menší kusy si pak vzalo Museum of London a po vysušení a dezinfekci jej umístili do svých sbírek jako odstrašující příklad. Můžete si tedy na vlastní oči prohlédnout, jak taková usazenina vypadá. A možná vás to bude trochu motivovat k tomu, abyste si příště dvakrát rozmysleli, než spláchnete do odpadu něco, co tam úplně nepatří.

ZDROJ: Časopis EPOCHA, vydavatelství Rf-hobby
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Leon Macapagal: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/svetly-mesto-silnice-umeni-2346014/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *