Hotel Burj Al Arab v Dubaji, luxus i ukázka neomezených možností peněz

Dubaj je hlavním městem Spojených arabských emirátů, který se poslední dobou stává oblíbenou destinací pro ty, kteří i v zimě hledají slunce a teplé moře. Je městem plným futuristických staveb. Ať už do Dubaje pojedete za luxusem, plážemi, sluncem nebo nákupy, budete touto zemí a jejími moderními projekty okouzleni.

Do Dubaje se můžete vydat prakticky po celý rok. V létě ale zdejší teploty přesahují i 40 stupňů, a proto je lepší v tomto ročním období návštěvu Dubaje oželet. O to příjemnější je pobyt v zimě, kdy v Evropě panuje tuhá zima, na podzim, kde se u nás neobejdeme bez plískanic a bláta nebo na jaře, kdy teploty jsou u nás stále ještě ke koupání nevhodné

V Dubaji se dá díky absenci všech daní skvěle nakupovat. Z dovolené se vozí perly, zlato nebo značkové výrobky. Nejoblíbenější období pro nákupy je na jaře, během měsíc trvající akce Dubai Shopping Festival, kdy se dá některé zboží pořídit za skutečně velmi zajímavou cenu.

Je to neuvěřitelné, ale ještě před padesáti lety zde místo luxusních hotelů stály pouze beduínské stany. Obrovské investice do turistické infrastruktury však způsobily, že dnes Dubaj ohromuje svými stavbami celý svět.

Určitě nejznámější stavbou a symbolem Dubaje je zdejší hotel Burj Al Arab. Mnoho cestovatelů tvrdí, že je nejluxusnější na světě. Rozhodně však jde o unikát, který má jen málo světových konkurentů. Hotel byl otevřen v roce 1999, což je pro Dubaj se svým překotným rozvojem vlastně již starší stavba. Hotel připomíná arabskou plachetnici s vydutou plachtou, do které se opírá vítr.

Hotel byl ve své době malý technologický zázrak. Byl postaven na uměle postaveném ostrůvku, asi 300 metrů od pobřeží. Stabilita hotelu je zajištěna díky pilířům, zapuštěným až 40 metrů do mořského dna. Ale ruku na srdce. Nepřipomíná vám to trochu Benátky? Historie se prostě opakuje.

Hotelové pokoje jsou umístěny po obvodu stavby. Tím bylo vytvořeno uvnitř hotelu největší atrium na světě s výškou neuvěřitelných 180 metrů. Hotel stále láká celebrity z celého světa k návštěvě. Tomu napomáhá i neuvěřitelně drahá reklama, kdy třeba Tiger Woods odpaluje z heliportu golfové míčky nebo když Roger Federer s Andre Agassim zde sehráli v roce 2005  tenisový zápas. Zelená plocha heliportu se tak stala nejvýše položeným tenisovým kurtem nad zemí.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *