Korsika, romantické pláže jenom pro vás

Korsika je čtvrtým největším ostrovem ve Středozemním moři. Když se vám bude plést z nedalekou Sardinií, stačí si uvědomit, že ostrov připomíná zaťatou pěst se vztyčeným prstem, jakoby gesto císaře Napoleona, nejslavnějšího místního rodáka.

V Ajacciu, kde se nejslavnější Korsičan narodil, ho připomínají četné sochy a rodný dům, přeměněný    v    muzeum. V něm můžete, kromě řady dalších exponátů, vidět i dřevěná nosítka, na kterých narychlo přenesli jeho matku z kostela domů, poté, co ji praskla plodová voda. Scházelo tedy velmi málo, aby se její nejslavnější syn narodil přímo v domě božím.

Korsika zaujme své návštěvníky mnohými přírodními krásami, z velké části ještě nedotčené civilizací a turizmem. Její krajina, památky i rajské pláže jsou ideálním místem pro pěší turistiku, odpočinek nebo objevování přírodních krás, kulturních památek i tisíciletých tradic. Korsické pobřeží je nejpestřejší a nejbohatší v celé Francii. Oplývá křišťálově čistou vodou, nekonečnými plážemi jemného písku či malebnými opuštěnými zátokami. Korsika nabízí pestrou mořskou krajinu, která je v celém Středomoří naprosto unikátní. Regionální přírodní park Korsika, který zabírá dvě třetiny plochy ostrova je zapsán do seznamu světového přírodního bohatství UNESCO.

Korsika má nejmenší hustotu obyvatel v Evropě. Proto není ojedinělé, když se vám na toulkách ostrovem podaří najít pláž v nějaké malebné zátoce jen a jen pro sebe. To se vám jinde ve Středomoří asi podaří jen velmi těžko. Najdete zde pláže všeho druhu. Někde jsou kamenité, někde jsou pokryty černým hrubým pískem, ale hlavně na jihu lákají návštěvníky pláže s čistě bílým pískem.

Korsičané jsou hrdí na svůj původ, ale jsou i patřičně tvrdohlaví. A jestli něco vyloženě nesnáší, tak to, když je někdo označí za Francouze nebo, ještě hůře, za Italy. Civilizace, jak tvrdí, u nich existovala mnohem dříve. O tom se nakonec můžete sami přesvědčit při návštěvě nejvýznamnějšího megalitického naleziště u městečka Olme. Ty nejstarší prý pocházejí z doby kolem 3 500 let př. n.l. Na některých jsou ještě dobře patrné rysy obličeje.

Nedaleko Korsiky najdete i proslulý ostrov Monte Christo. Když ale budete chtít jít po stopách Edmonda Dantése, máte smůlu. Nejen že je zcela opuštěný, ale ani zde nesmíte, třeba nakrátko, zakotvit, neřkuli vystoupit na břeh. Obeplujte si tedy pomalu ostrov a přitom si představte Dantése, jak hledá někde v jeskyni pečlivě ukrytý pohádkový poklad…

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *