První zastávka černého kontinentu. Maroko vás okouzlí

Cestování po Evropě je tak nějak pořád stejné, nemáte ten pocit? I když je každá země jiná a nabízí jiné krásy, i jinou kulturu, přesto všude přetrvává ten stejný “evropský” pocit, že jste vlastně pořád jen za humny. Jen málokde v Evropě můžete mít pocit, že jste skutečně vkročili do jiného světa. Přitom ale stačí jen přejet moře na sever Afriky a svět se rázem promění. Pryč jsou všechny jistoty Evropy, černý kontinent je jiný od základu. A teprve zde začíná pravé dobrodružství cestování.

Maroko je země, která vám umožní prožít opravdu intenzivní zážitek. Je chaotická, barevná, má silné vůně a tolik novinek. Nepostačí vám ani několik týdnů, abyste si na to všechno zvykli. I po návratu domů budete ještě dlouhou dobu některé zážitky vstřebávat a možná až po několikáté návštěvě začnete trochu chápat, jak Maročané žijí. Je to tak jiné, ale přesto naprosto okouzlující.

Ochutnejte Afriku

Je těžké vybrat jen několik míst, které byste měli navštívit, ale pokud chcete alespoň malou ochutnávku toho nejlepšího, zamiřte na tyto místa.

Marrakéš

Hlavní město by vaší pozornosti rozhodně nemělo uniknout. Afrika není jen o poušti a džunglích. Její kultura se odehrává na ulicích měst a to byste si neměli nechat ujít. Navštivte místní trhy, ochutnejte jejich pokrmy a nechte zlákat vůněmi a exotikou, která se line odevšad. Budete zcela okouzleni a to je Marrakéš stále velmi mezinárodní město, kde se řada věcí přizpůsobila požadavkům a očekáváním turistů.

Sahara

Když už jste jednou na černém kontinentu, neměli byste si nechat ujít příležitost strávit noc v poušti. Bude to opravdu nezapomenutelný zážitek a na vlastní kůži se budete moci přesvědčit o tom, jak se rozpálená poušť přes noc dokáže změnit v docela chladné místo na spaní. Užijete si také výhled na hvězdnou oblohu, kterou jinde neuvidíte. A věřte, že Sahara vás rozhodně nezklame. Je přesně taková, jakou ji znáte z filmů. Divoká, široká a nekonečná.

Odpočinek v hammamu

Po noci na poušti vám určitě přijde vhod trocha relaxace. A užijte si ji tak, jak to dělají místní. Hammam je tradiční typ lázní, který je v severní Africe velice populární. Najdete jej na veřejných místech (například u mešit) nebo i v hotelích. Tato relaxace se vám určitě bude zamlouvat a můžete si ji dopřát i za velice rozumné peníze.

Fez

Fez je jedno z nejkrásnějších marockých měst, které je dokonalou kombinací historie i moderní kultury. Nevýhodou je, že je věčně přelidněný nejen místními, ale i turisty, ale to bývají všechna krásná místa. Jakmile si ale zvyknete na tempo města, určitě se vám tam bude líbit. Můžete obdivovat uzounké ulice i malé krámky naplněné vůněmi koření i olejů. Z Fezu si určitě přivezete nejeden suvenýr.

Ponořte se do modré

Je vaší nejoblíbenější barvou modrá? Pak se Chefchaouen stane vaším nejoblíbenějším místem na celé zeměkouli. Fasády domů jsou natřeny na blankytně modrou, takže už jen samotná procházka ulicemi na vás působí ryze uklidňujícím dojmem. A to ani nehovoříme o dech beroucím výhledu na hory za městem, které se zde tyčí v celé své nádheře.

Připravte se na to, že cestování po Maroku je každodenně velkým dobrodružstvím a vaše plány nemusí vždy vyjít dle vašich představ. V Africe se nedá plánovat stejně jako v Evropě, ale i to je důvod, proč sem vyrazit. Změníte na spoustu věcí názor a zjistíte, že některé věci, na kterých v Evropě tolik lpíme, vlastně nejsou tak důležité.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *