Vypravte se po stopách dávných civilizací. Peru nabízí víc než jen Machu Picchu

Peru? Možná si říkáte, čím je tahle země vůbec zajímavá. Ale když se řekne Machu Picchu, hned víte, o co jde. A právě toto mystické město se nachází v horách Peru a patří mezi vůbec nejnavštěvovanější místa této země. Vlastně je to tak, že většina lidí vyskočí v Limě z letadla, zajede se podívat na Machu Picchu a za dva dny už zase letí jinam. Jenže je to obrovská škoda, Peru nabízí mnohem více než jen tuto jedinou (byť překrásnou) památku.

Dají se zde strávit doslova měsíce jen chozením po horách a můžeme se zaručit, že ani po tak dlouhé době vás dech beroucí výhledy neomrzí. Je to země mnoha překvapení a za každým rohem je nová a nová nádhera. Když už se jednou do Peru dostanete, v žádném případě nevynechejte ani divokou džungli a křišťálově modrá jezera a vyrazte i na sever na nádherné pláže. Ochutnejte také koku, rostlinu, ze které se vyrábí kokain, ale zde je naprosto běžná a místním pomáhá překonávat vysoké nadmořské výšky.

A další dobrou zprávou je, že se zde i dobře najíte a mnoho neutratíte. Ceny jsou velice rozumné, a to i ve vyhlášených lokalitách. Konečně tedy pro jednou nemusíte počítat každou korunu a užít si dovolenou naplno.

Lima

První vaší zastávkou bude pravděpodobně Lima, protože většina turistů sem přiletí letadlem. Bylo by škoda hlavní město Peru nezařadit na seznam vašich aktivit. Je totiž krásné, plné historických budov a pozůstatků koloniálního života. Známé muzeum Larco vás zasvětí do historie Peruánců a budete mít šanci shlédnout opravdu netradiční artefakty, které jsou pro naši evropskou kulturu velmi netradiční. V noci se Lima přetváří v jednu velkou party a uvidíte, jací jsou Peruánci temperamentní národ. Jen těžko s nimi budete držet krok.

Nazca

Obrazce na planině Nazca už jste určitě mnohokrát viděli na fotografiích. Patří mezi tzv. geoglyfy a na planině jich najdete přes 300. Zobrazují rozličná zvířata nebo rostliny a doposud se přesně neví, jak vlastně vznikly. Řada lidí toto dílo dokonce připisuje mimozemšťanům a když je na vlastní oči uvidíte, budete této verzi také možná trochu nakloněni. Nejlepší výhled budete mít z paluby letadla nebo vrtulníku. Bude to možná jedna z nejdražších položek na vašem rozpočtu, ale stojí to za to.

Jezero Titicaca

Název už jste určitě slyšeli, jen jste možná nevěděli, že se jedná o jezero, které leží v Peru. Pokrývá plochu více než 3000 metrů čtverečních a leží ve výšce téměř 4000 metrů nad mořem, a proto je považováno za největší jezero položené v takové výšce. Obklopují jej malá městečka, která jsou doslova rájem turistů. Místní již pochopili, co západní turisté chtějí, a tak zde najdete mnoho trhů s výborným jídlem, malé kavárny a restaurace i řadu obchůdků se suvenýry nebo nabídku relaxačních služeb. Jezero je nicméně krásné i samo o sobě a stačí si jen sednout na břeh, kochat se výhledem a odpočívat. Nezapomeňte na kvalitní opalovací krém. V těchto nadmořských výškách se spálíte velice rychle.

Kaňon Colca

Když se řekne kaňon, představíte si určitě Grand Canyon v USA. Ale ten je oproti tomuto kaňonu úplný trpaslík. Colca je v některých místech až dvakrát tak hluboký a celkově je považován za nejhlubší kaňon na světě. Kaňon je také obydlený, takže výlet je nejlepší spojit i s návštěvou jedné z mnoha malinkých vesnic a setkání s místními. Máte také dobrou šanci zde pozorovat kondory nebo jiné typické zvířecí obyvatele Peru.

A v neposlední řadě nezapomeňte na Machu Picchu! Určitě jste o tomto místě ale slyšeli už tolik, že není třeba jej do našeho malého výběru zařazovat.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *