Top hotely v Evropě: Zde vás čeká historie, luxus, ale také prázdné peněženky

Existuje celá řada cestovatelů – některým jde spíše o zážitky kulturní nebo kulinářské, jiné chtějí hlavně dobrodružství, ale jsou i tací, kteří hledají luxus a pohodlí. Tento seznam hotelů může být tedy dobrým vodítkem pro ty, kteří mají rádi kvalitní hotely a umí ocenit vychytané služby. Vyberte si hotel v Evropě, kam vyrazíte příště – ale připravte se na to, že levné to nebude.

Claridge’s, Londýn, Velká Británie

Claridge’s byl založen v roce 1812, navštěvovala ho královna Viktorie a v roce 1878 ho vlivný průvodce Baedeker’s uvedl jako “první hotel v Londýně”. Vždy si však udržoval náskok před ostatními a v průběhu desetiletí si pro své úpravy najímal takové osobnosti jako Guy Oliver a Diane von Furstenberg, aby zajistil, že se v něm klasika a moderna snoubí tak, jak se to daří jen málokterému hotelu.

Vstupní hala zachycuje půvab art deco doby jazzového věku. Nejlepším z nových apartmánů je Georgian, v němž se dokonale snoubí anglické dědictví s jemnou čínskou elegancí. Claridge’s také sáhl hluboko do kapsy, aby na hosty zapůsobil svými podzemními lázněmi. Navrhl je André Fu a jejich textury z lipového dřeva a kamene jsou skvělou kulisou pro masáže bambusovými tyčinkami a obličejové masky.

Domaine Des Etangs, Auberge Resorts Collection, Massignac, Francie

Domaine des Etangs o sobě prohlašuje, že se zabývá “art de vivre”, a pro tentokrát se marketingová reklama trefuje do černého. Prostředí tvoří věžičky zámku ze 13. století, které se odrážejí ve jezeře, obklopeném 2 500 akrů lesů, rybníků a luk – pózujících pastvin pro ospalá stáda limousinského skotu. V hlavní budově se rozkládá sedm apartmánů navržených Isabelle Stanislas a další se nacházejí v šesti vzdálenějších domcích a na statku.

Je tu klidná minimalistická galerie La Laiterie, která ukrývá Yvese Kleina, a na panství se nachází vše od děl Olafura Eliassona až po Hergého ilustrace Tintina. Dobré stravování začíná dokonalými palačinkami a lokálním ovocem při snídani a menu restaurace Dyades vyzdvihuje bylinky, květiny, ovoce a zeleninu z kuchyňské zahrady.

Finca Cortesin, Málaga, Španělsko

Mezinárodní luxusní značky se sice do Španělska hrnou závratnou rychlostí, ale žádná z nich zatím nedosáhla takového postavení jako Finca Cortesin. Se svými 67 apartmány, bazény ve stylu Bali, plážovým klubem orientovaným na Středozemní moře, rozsáhlými lázněmi a špičkovým golfovým hřištěm představuje dokonalé místo na okraji Casares, městečka nedaleko Marbelly. Elegantní veřejné prostory, které jsou až po okraj naplněné starožitnostmi, původně zařizoval zesnulý významný portugalský dekoratér Duarte Pinto Coelho. Zahradní architekt Gerald Huggan zde vysadil voňavé zahrady plné jasmínu a vistárie. Přívětivá apartmá jsou dílem interiérových designérek sester Any a Cristiny Calderónových, které oblékly pokoje s vysokým stropem do světlých kousků, barevných stěn, živých kytic a obrazů.

Four Seasons Hotel Gresham Palace, Budapešť, Maďarsko

Tento nejvelkolepější budapešťský hotel, zázrak secese z roku 1906, prošel výjimečnou rekonstrukcí: lustry a vitráže byly opraveny a vyčištěny, mozaikové dlaždice vyčištěny, bílé štuky nově natřeny. Jeho poloha nemůže být lepší, nachází se na nábřeží řeky, v srdci rušné Pešti, s výhledem přes Dunaj na kopcovitý Budín a středověké Staré Město a přímo u slavného Řetězového mostu. Concierge Peter Buday a jeho tým vám poradí a poskytnou informace o tom, kde najdete nejlepší bary a další zajímavosti, ačkoli okolí hotelu je plné zajímavostí: navštivte opulentní Gundel, slavnou kavárnu a restauraci, která byla otevřena v roce 1910, elegantní obchody na Andrassyho třídě, širokém bulváru po vzoru Champs-Élysées, muzeum Franze Litzsta a slavnou maďarskou státní operu.

ZDROJ: https://www.cntraveller.com/gallery/best-hotels-in-europe-2024
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Timi Keszthelyi: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/svetly-mesto-rozbresk-krajina-2350351/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *