Nejhlubší bazén světa je v Polsku

U našich severních sousedů v Polsku se právě buduje bazén, který bude poskytovat jeden z nevšedních adrenalínových zážitků. Je jím možnost potopit se v bazénu nejhlouběji na světě. Bude dosahovat hloubky až 45 metrů . 

Bazén DeepSpot se staví ve městě Mszczonów, ležící asi 40 kilometrů od Varšavy. Slavnostní otevření této atrakce je plánováno na podzim letošního roku.

This slideshow requires JavaScript.

Se svou hloubkou překoná o 5 metrů současného držitele rekordu nejhlubšího bazénu světa, který se nachází v italském městě Montegrotto Terme. Objem bazénu se bude rovnat objemu 27 standardních plaveckých bazénů s délkou 25 metrů. Velkou atrakcí bazénu bude i vyhlídkový tunel pod hladinou, ve kterém se budete moci projít. Jde o vhodnou alternativu pro ty návštěvníky, kteří se necítí na samotné potápění.

V komplexu se bude nacházet také hotel s pokoji s výhledem na bazén, restaurace i konferenční místnost. Bazén je především určený pro trénink profesionálních i amatérských potápěčů. Bude však samozřejmě přístupný i plavcům včetně začátečníkům, tedy za předpokladu, že se nezaleknou takové ohromné hloubky.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *