Kanárské ostrovy, dovolená po celý rok

Myslíte si, že nemůžete v zimě cestovat po Evropě a užít si pořádnou dávku sluníčka? Tak to jste ještě nebyly na Kanárských ostrovech. “Kanáry”, jak se jim většinou říká, je sice souostroví hluboko v Atlantiku, přece je to však Evropa. Ostrovy jsou totiž součástí Španělska a právě turisté ze Španělska sem velmi rádi v zimě cestují.

Nejlepší čas pro zimní dovolenou je zde od prosince do února. V moři se sice asi nevykoupete,  ale téměř každý hotel má bazén, kde alespoň část je vyhřívaná. A sluníčka je zde po celý rok hodně. Vždyť deštivých dnů zde není za celý rok více jak deset.

Ale pozor! Každý ostrov je trochu jiný, každý má i jinou teplotu. Obecně se dá říci, že východní ostrovy bývají sušší a teplejší a západní chladnější a vlhčí. Mezi nejteplejší patří rozhodně Lanzarote a mezi ty nejchladnější El Hiero. Díky horským pásům, které se táhnou většinou středem ostrova od východu na západ jsou také velmi rozdílné srážkové podmínky na severní a jižní části většiny ostrovů.

Tak například ostrovy Tenerife a Gran Canaria, které jsou mezi turisty nejoblíbenější, mají zcela jiné počasí na severu, kdy je vlhko, spousta zeleně a také zde poměrně častěji prší a zcela jiné počasí na jihu. Zde je sucho, málo zeleně a výrazně tepleji. Příjemné jistě je, že i v nejchladnějších zimních měsících neklesá noční teplota pod snesitelných 10°C.

V zimních měsících můžete vidět na vrcholku hory El Teide na Tenerife, která je současně i nejvyšší horou ve Španělsku, sníh, dole na jihu se budete opalovat a užívat si svěžího jarního slunce. Protože však leží Kanárské ostrovy v subtropickém pásu, dávejte si pozor na zdejší sluníčko. Je mnohem intenzivnější, než na co jsme zvyklí. V kombinaci s příjemným vánkem, který působení na kůži zmírňuje, může mít delší pobyt na sluníčku a to i v zimních měsících nepříjemné následky. Proto byste si neměli zapomenout přibalit do cestovního zavazadla lehkou pokrývku hlavy a dostatečné množství opalovacího krému s vyšším ochranným faktorem. Jen tak si zimní dovolenou na Kanárských ostrovech užijete opravdu na 100%.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *