Vietnam: Místo pro vaši exotickou dovolenou

Už víte, kam letos na dovolenou? Toužíte poznat některou z východních exotických zemí? Vietnam patří mezi země, které možnosti turismu teprve objevují, ovšem její oblíbenost stoupá raketovým tempem. Vietnamská komunita je v Česku velmi rozšířená, ovšem, jak vypadá jejich rodná zem, ví z Čechů jen málokdo a věřte, že ve Vietnamu je toho k vidění opravdu hodně. Turismu se ve Vietnamu daří a to navzdory tomu, že je Vietnam socialistickou republikou.

Objevte přívětivý Vietnam

Vietnamská socialistická republika je patnáctou nejlidnatější zemí na světě a nachází se v jihovýchodní Asii na východě poloostrova Zadní Indie při pobřeží Jihočínského moře. Ačkoliv je Vietnam komunistickou zemí, v devadesátých letech se žití ve Vietnamu uvolnilo, díky několika reformám, které umožňují podnikání nebo cestování.

Vietnam je po světě známý svými rýžovými poli, kromě ní však ve Vietnamu můžete vidět pole s kávou, pepřem nebo stromy s kešu ořechy. Přírodní bohatství země není to jediné, co může Vietnam nabídnout.

Doprava ve Vietnamu

Nadáváte na kvalitu českých silnic? Věřte, že ve Vietnamu jsou na tom mnohem hůře, ačkoliv se silnice ve Vietnamu staví. Kromě aut (motocykly na rychlostní silnice nesmí) můžete k cestování po Vietnamu využít trajekty.

Ateističtí Vietnamci

Podle některých průzkumů patří Češi nejméně věřícím národům v Evropě. V Asii jsou to Vietnamci, kteří patří k nejméně věřícím národům na světě. Ačkoliv je hlavním náboženstvím budhismus, setkáte se také s katolíky nebo islámem. Bez ohledu na náboženství je pro všechny Vietnamce rodným jazykem vietnamština. Díky velkému zastoupení Vietnamců v Česku se vám snadno můžete stát, že při dovolené ve Vietnamu narazíte na Vietnamce, který hovoří česky.

Nejzdravější kuchyně na světě

Pokud uznáváte zdravý životní styl a milujete zdravá jídla, bude dovolená ve Vietnamu pro vás rájem. Vietnamská kuchyně si zakládá na uchování čerstvosti a přirozené chuti potravin. Ačkoliv se ve Vietnamu jí hůlkami, učit se to nemusíte. Většina restaurací má k dispozici také příbory.

Co si nenechat ve Vietnamu ujít?

Nekonečné dlouhé pláže, unikátní rýžová políčka, velkoměsta plné jedinečných historických památek je jen kapka toho, co můžete ve Vietnamu vidět. Zájezdy Vietnam pořádá do více oblastí a je jen na vás, co se rozhodnete vidět a v jakém stylu chcete svou dovolenou prožít.

Hanoj

Hlavní město Vietnamu je Hanoj – město mnoha tváří s tisíciletou historií, kterou obklopují moderní mrakodrapy.

Při návštěvě Hanoje navštivte Starou Kupeckou čtvrť, která je středem celého velkoměsta. V místních uličkách ochutnáte mnoho vietnamských specialit a nakoupíte mnoho dárečků pro své blízké doma. Po ochutnání roztodivných jídel vyrazte k jezeru Hoan Kiem, které je opředeno mnoha legendami. Od známého jezera to máte již jen kousek k Nefritovým horám, kde najdete v chrámu oázu klidu ke svému odpočinku. U jezera také můžete obdivovat Želví věž. Pokud vydržíte do tmy, odmění vás Želví věž úchvatnou podívanou v podobě světel a stínů.

Mai Chau

Pokud jste milovníky pěší turistiky je pro vás ideální volbou provincie Mai Chau, která se nachází 140 km od Hanoje. Kromě rýžových a čajových polí v této provincii kvetou ovocné stromy, které poskytují úchvatnou podívanou.

Obyvatelé žijící v provincii Mai Chau jsou převážně Černí a bílý Thai. Jejich způsob života se po staletí příliš nezměnil a stále obývají dřevěné domy na kůlech, které je chrání před vodou. I přes drsné podmínky k životu jsou velice přátelští.

Přírodní rezervace Pu Luong

140 km od Hanoje v provincii Thanh Hóa se nachází přírodní rezervace Pu Luong. Pokud se do ní vydáte, počítejte při cestě, že budete chodit džunglí, ve které můžete spatřit levharta nebo medvěda, rýžovými poli a místními vesničkami. Cesta trvá několik dní, můžete se na ni vydat sami, ale raději si najměte místního průvodce, který oblast dokonale zná.

Provincie Ha Giang

Ha Giang jsou hory ve Vietnamu, které mezi turisty nejsou příliš známé. Pokud se chcete vyhnout davům, užít si nádhernou panenskou přírodu a poznat život několika etnik, která v horách žijí, vydejte se na několika denní túru po vietnamských horách.

Národní park Phong Nha

V Národním parku Phong Nha můžete obdivovat nedotčenou divokou džungli a nejen to. V parku se nachází největší jeskyně na světě Hang Son Doong (vešel by se do ní celý Manhattan, včetně mrakodrapů), která je zapsána v seznamu dědictví UNESCO. Ovšem její návštěvu si musíte zajistit nejméně dva roky dopředu.

Císařské město Hue

Sídlo dávných vládců Vietnamu se nachází na hranici severního a jižního Vietnamu a je unikátní svým zápisem do seznamu kulturního dědictví UNESCO. Zápisy má hned dva, nejen samotný palác, ale také místní jedinečná hudba, kterou si můžete poslechnout na loďce plující po řece Huong, je v seznamu zapsána.

Z obrovského hradního komplexu, který původně měl 148 budov, jich zbylo pouhých dvacet. Zachránit se však podařilo tajemné Zakázané Purpurové město.

Ostrov Phu Quoc

Chcete trávit svou dovolenou relaxem a zaslouženým odpočinkem na písčitých plážích? Jemný bílý písek a průzračně tyrkysovou vodu objevíte právě na vietnamském ostrově Phu Quoc, kde navíc platí bezvízový styk. Kromě plavání se na ostrově můžete věnovat potápění nebo rybaření.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *