Do Las Vegas za kasíny? Omyl, jsou zde zajímavější místa

Když se řekne Las Vegas, jen málokdo si představí jen něco jiného než město plné kasín, barevných neonů a bujarého nočního života. Samozřejmě, když už se do Las Vegas dostanete, byl by skoro hřích, nepodívat se do některého z místních podniků a zkusit svoje štěstí.

okolí Las Vegas ale nabízí o mnoho více. Není to jen pustá a prázdná poušť, kde rychle vysychá hrdlo a nejbližší benzinová stanice může být na hony vzdálená. Podívejte se na přehled zajímavých míst, které můžete uprostřed nevadské pouště navštívit.

Seven Magic Mountains

jasně barevné, přes devět metrů vysoké totemy se tyčí jen kousek od Las Vegas. Na první pohled rozjasňují šedivou poušť a dodávají ji na kráse i zajímavosti. Jen necelých dvacet kilometrů za “městem hříchu” najdete toto barevné sousoší. Byly vytvořeny švýcarským umělcem Ugem Rondinonem, který použil místní kámen a vybral si toto místo, protože je podle jeho slov “přesně na půli cesty mezi přírodním a umělým”. Turisté se mohou kochat vysokými barevnými sochami a dokonce si i stáhnout audio průvodce, který je zasvětí do historie a významu tohoto místa.

Sochy měly být dočasnou výstavou, která již loni v květnu měla zmizet, ale dle našich informací jsou tam doposud, takže i vy máte šanci je ještě navštívit.

The Simpsons House

Určitě znáte oblíbený rodinný seriál, kde hlavní roli hraje kreslená žlutá rodinka Simpsonových. A bezpochyby je vám dobře známý i jejich dům ve Springfieldu, kde se řada děje odehrává, a který se za tu dobu stal již takt trochu ikonický.

Najdete jej v Hendersonu v Nevadě a byl postaven v roce 1997 jako reklama pro zmíněný seriál. od té doby už uplynulo hodně času a dům zde stále stojí. Původně byl zcela věrnou kopií seriálového dobu, včetně všech neobvyklých barev a prvků. Architekti viděli více než sto epizod tohoto seriálů, aby byli schopni skutečně věrně zachytit každý detail.

Roku 2001 byl nicméně dům prodán do soukromých rukou. Noví majitelé jej natřeli béžovou nevýraznou barvou, aby ladil s okolními domy a dnes už jej tedy snadno přehlídnete. Pokud ale víte, kde hledat, je to pro fanoušky Simpsonů určitě jedno z míst, kam se podívat.

Berlin Wall Urinal

Když v roce 1989 padla Berlínská zeď, byly její pozůstatky rozeslány do různých koutů světa. Měly zde zůstat uchovány jako vzpomínky na nešťastné období, které se nemá již znovu opakovat.

Jeden kus zdi je nicméně k vidění na místě poněkud diskutabilním. Najdete jej totiž jako obložení pánských záchodů v hotelu Main Street Staion Hotel and Casion přímo v Las Vegas. Jak a proč se sem část Berlínské zdi dostala, není známo. Když hotel v roce 1999 koupili současní majitelé byla zeď již součástí pánských toalet. A nebyl samozřejmě důvod to měnit. Je to obrovský tahák na turisty, kteří se na kousek této zdi jezdí dívat z různých částí světa.

I pokud jste žena, nemusíte smutnit, stačí požádat o doprovod jednoho z členů ochranky, kteří vám vstup na toaletu umožní. Pro pány to ale není rozhodně místo, kde by si v klidu mohli “vyřídit své záležitosti”.

Příště až se budete chystat do Las Vegas, nezapomeňte mít tato místa na seznamu. V kasínu v Las Vegas už byla spousta lidí, ale o návštěvě těchto míst budete moci ještě dlouho vyprávět. Rozhodně to nejsou tradiční turistická místa, které najdete v průvodci. tak si toto tajemství uchovejte pro sebe, ať si tato místa zachovají punc své jedinečnosti.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *