Objevte Japonsko, zemi moderních technologií i starobylé kultury

Pro nás Evropany je Japonsko často jen vzdáleným snem a málokdo věří, že by se právě tam někdy podíval. Mnozí také k Japoncům přistupují tak nějak s opatrností, protože mají pocit, že jsou úplně jiní než my. Pracují do úmoru, mají spoustu prazvláštních zvyklostí a hlavně všichni vypadají stejně, no ne? Jsou to ale jen předsudky. Skutečné Japonsko je především nesmírně rozmanité. Moderní a uspěchané Tokio, klidné a inspirující Kjóto nebo uvolněná Okinawa. Japonsko je země mnoha proměn. Místní jsou na svou zemi náležitě pyšní a když jim ji pochválíte, získáte v nich ty nejlepší průvodce a kamarády zároveň.

V Japonsku si užijete skvělou kuchyni, budete žasnout nad majestátními chrámy a nadýchnete se čerstvého vzduchu v národních parcích zalitých zelení. Japonsko vás určitě chytne za srdce. Navštivte určitě alespoň tato místa. A pokud zbude čas, objevujte tuto zemi dál a dál. Jen tak se vám nebude chtít odjet.

Tokio

Ani pokud nejste fanouškem velkoměst, Tokio byste neměli vynechat. Je to vzrušující zážitek, který budete jinde hledat jen těžko. Tokio je futuristické město, kde budete na každém kroku žasnout. Prvních pár hodin se možná budete cítit trochu ztracení, ale jakmile si zvyknete na tempo města, okouzlí určitě i vás. A technologiemi to zdaleka nekončí. Najdete zde nádherné chrámy, svatyně a paláce, rozkvetlé zahrady i výtečné restaurace a bary. Zjistíte, že v Tokiu není nic stejné. Každý den má nové výzvy a i stará dobrá místa se každý den proměňují.

Kjóto

Vynechat nesmíte ani Kjóto, jedno z nejnavštěvovanějších míst v Japonsku. Je to město dech beroucích chrámů a rozlehlých zahrad, ale oproti Tokiu si zachovalo tradiční řád a poklidnou atmosféru. Po uspěchaném Tokiu to může být docela šok, ale o to více se vám zde bude líbit. Nezapomeňte také navštívit epický bambusový les a prostě jen čerpat milou a domáckou atmosféru. Turistů zde sice bude hojně, ale když se rozptýlí po mnoha místních atrakcích, nebudete si zde připadat zas tak obklopeni davy.

Hirošima

V každé zemi, kam cestujete, je dobré zastavit se i na místě, které není jen o zábavě a zážitcích. Památník v Hirošimě připomíná tragickou událost, která se zde stala a je to místo tiché piety za všechny, kteří při bombardování ztratily své životy. Město se ale i s tragickou minulostí dokázalo vypořádat a opět se postavit na nohy, což určitě působí pozitivním dojmem, takže z tohoto místa nebudete odcházet zničení, ale spíše s novou nadějí, že všechno zlé se dá v dobré obrátit.

Hora Fudži

Neexistuje snad větší symbol Japonska než tato ikonická hora. Je vysoká přes 3300 metrů a nachází se nedaleko hlavního města. Přes den bývá často zahalena mlhou, která ustupuje nejčastěji časně zrána a odkrývá majestátní horu, která se tyčí nad celým regionem. Vidět východ slunce nad horou Fudži je rozhodně jeden z nejsilnějších zážitků, který si můžete z Japonska odvézt, takže se nebojte oželet pár hodin spánku. Na horu se dá vyšplhat pouze ve velmi krátkém období mezi červencem a začátkem září, takže to mějte na paměti při plánování dovolené.

Sapporo

Sapporo je vstupní branou na severní ostrov a je pátým největším městem v Japonsku. Turisty je hojně vyhledávané právě pro lyžařské rezorty, které jej obklopují, lázně a také krásnou horskou přírodu okolo. Je to skvělá destinace, kde si můžete na pár dní opravdu odpočinout a načerpat síly na další cestu. Hlavně v zimních měsících je ale zde dost plno.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *