Koh Samui, ideální místo pro zimní dovolenou u teplého moře

Thajský ostrov Koh Samui nebo také Ko Samui, leží v Thajském zálivu, jižně od thajské metropole Bangkoku. Až do 80. let minulého století byl tento druhý největší thajský ostrov poměrně málo navštěvovaný. Po otevření mezinárodního letiště Samui International Airport v roce 1989 se stal ostrov za pouhou hodinu pohodlně dostupný z Bangkoku. A situace se výrazně změnila.

Nádherné pláže, azurové moře s korálovými útvary, malebně rozervaná skaliska, panenský deštný prales, kokosy, opice i sloni přilákaly klienty z celého světa. Dnes je Koh Samui druhým nejoblíbenějším thajským ostrovem, hned po Phuketu. Přes značný rozmach turistiky je ostrov díky bílým plážím, korálovým útesům, kouzelným lagunám, malebným vodopádům, kokosovým palmám a křišťálově čisté vodě stále oázou přirozené krásy. Určitě tomu i přispělo přísné nařízení, že žádná hotelová budova nesmí být vyšší než zdejší palmy, tedy maximálně tři patra.

Na sever? Na jih? Je vlastně úplně jedno, jakým směrem se vydáte. Exotika, příjemné klima, všudypřítomná zeleň a moře – to vás jednoduše pohltí. Každá část ostrova má svoje kouzlo, překvapení i krásné písečné pláže. Při rozloze 26 x 20 km tu najdete na jednom místě nádherné, téměř bílé pláže, tropickou džungli, ale i dokonalou infrastrukturu, množství akcí i památek.

Charakteristickým znakem ostrova se staly kokosové palmy, shovívavě se sklánějící nad velkou částí zdejších pláží. Ovšem nádherné pobřeží není jediným ostrovním bohatstvím – stačí se obrátit směrem do kopcovitého vnitrozemí s hustými tropickými lesy a hučícími vodopády.

Velkou výhodou ostrova je, že je vhodný prakticky pro každého. Na děti čekají písečné pláže, akvapark a zoologická zahrada. Gurmáni si mohou vychutnat lahodná ostrovní jídla, zásluhou kokosu jiná než klasické thajské pokrmy. Golfisté si užijí v resortu Santburi Samui Country Club a milovníci historie a architektury ocení řadu velice pěkných buddhistických chrámů.

K zajímavostem Koh Samui patří rozhodně vodní park Samui Aquarium, což je obrovské akvárium plné korálů a mořských ryb. Mimo to se v areálu Samui Aquarium nachází rovněž Tiger Zoo, kde si návštěvníci mohou pohladit bengálského tygra a vyfotit se s ním. Dále se zde nalézá „motýlí muzeum“, kde jsou k vidění obří motýli s rozpětím křídel až čtvrt metru!

Nejlepší období, kdy vyrazit na Ko Samui je prosinec až únor, kdy je počasí stálé a relativně chladné, tedy do 35°C. Ale připravte se na to, že na překrásných plážích rozhodně nebudete sami…

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *