Navštivte nejmódnější pobřeží v Evropě

Azurové pobřeží ve Francii je dlouhodobě tou nejmódnější Riviérou na našem kontinentu. Díky zlatavým plážím, okázalým hotelům na pobřežních promenádách, milionářským jachtám v luxusních přístavech nebo místům, kde se objevují filmové hvězdy, je tato část francouzského pobřeží, hned po Paříži, druhou nejnavštěvovanější francouzskou destinací. Na své si zde přijdou jak milovníci povalování se na prosluněných plážích, ale i milovníci aktivního pohybu. Ti mohou objevovat krásy provoněných horských luk nebo se zapojit do víru zábavy v nejatraktivnějších pobřežních letoviscích.

Jakýmsi „hlavním městem“ Azurového pobřeží je Nice, kde se propojuje vše typické pro Francii – elegance, francouzská ležérnost, dobré jídlo, bohatá historie, skvělé jídlo i krása okolní přírody. Můžete zde celé hodiny bloumat úzkými uličkami starého města nebo ochutnat vynikající provensálskou kuchyni v záplavě restaurací. Ostatně Nice je místem, kde vznikl slavný francouzský pokrm ratatouille.

Dále od pobřeží si mohou přijít na své vaše smysly – zrak a především vůně. Místní slavná levandulové pole je nejlépe navštívit když kvetou, tedy od konce června do začátku srpna. V malebné středověké vesnici Eze se strmými uličkami i kamennými domy, jen pár kilometrů od Azurového pobřež, můžete navštívit parfumerii Galimard, kde se zpracovávají z levandulí voňavé oleje, mýdla a parfémy. Eze je také pozoruhodné tím, že je nejvýše položenou vesnicí v Provence s pozoruhodným výhledem na celé Azurové pobřeží.

Bylo by škoda, při vaší návštěvě Azurového pobřeží minout bez zastávky druhý nejmenší státeček na světě, Monako. V místní katedrále jsou pohřbena

monacká knížata i kněžna a světoznámá herečka Grace Kelly. Místní Oceánografické muzeum je jedním z největším akváriím na světě a může vám nabídnout až 4 000 druhé živých ryb i žraločí nebo rejnočí zátoku. Známé kasino v Monte Carlu si raději prohlédněte jen zvenčí.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *