Mykonos, místo nespoutané pravidly a předsudky

Malý řecký ostrov Mykonos, s rozlohou pouhých 86 km² je již dlouhou dobu nejživějším řeckým ostrovem plným zábavy. Překrásné, často nudistické pláže s mořem modrým, až se tají dech spolu s nepřeberným množstvím barů, nočních klubů, gay barů, taveren, diskoték nebo rozličných zábavních podniků jsou ideální pro návštěvníky, kteří chtějí spojit možnost plážové relaxace s noční zábavou. Mykonos prý nikdy nespí. To si vyzkoušely před vámi již stovky slavných celebrit z celého světa.

Domy si na ostrově pořídili i bohatí Řekové a známí umělci. Stejnojmenné hlavní město se skvěle vyjímá na pohlednicích. Na Řecko je až neuvěřitelně čisté a téměř celé bílé a proti modrému moři vytváří skvělé panorama. Městské domy připomínají kostky cukru s modrými dveřmi a kopulemi jsou v zajímavém kontrastu s truhlíky plnými červených a růžových buganvílií.

Díky zamotanému půdorysu plnily úzké uličky města zároveň funkci větrolamu i pasti na piráty, kteří v 18. a 19. století napadali Mykonos. I dnes spletité uličky matou cestovatele, kteří ovšem pokládají možnost dokonale se ztratit mezi tavernami, luxusními butiky a mykonskými domy za mnohem příjemnější.

Na západním pobřeží ostrova si můžete vychutnat malebnou pláž Agios Ioannis s malými zákoutími a bílým pískem. Pláž proslavilo natáčení oscarového filmu Shirley Valentine. Vládne tu klidná a pohodová atmosféra s úchvatným výhledem na sousední ostrov Délos. Na jihu ostrova využívají mladí návštěvníci dobře vybavený kemp, který umožňuje spojit pobyt u moře s nikdy nekončící zábavou. Místní dlouhá pláž s hrubším pískem a vše říkajícím názvem Paradise je centrem vodních sportů. Nezbytným příslušenstvím této pláže zaměřené zejména na mladší turisty jsou taverny, beach bary a kluby, které organizují noční párty a diskotéky.  

Na ostrově se usadil pelikán, vítaná atrakce pro všechny návštěvníky. Je krotký, jakoby nad věcí. Promenáduje se po pobřeží a zdá se, že má o veškerém dění na ostrově vynikající přehled.

Když zatoužíte po historických pamětihodnostech, přeplavte se na sousední, kdysi posvátný ostrov antického Řecka, ostrov Delos. Ale o něm si povíme příště.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *