Bamberg, nejkrásnější město Německa a Mekka milovníků piva

Malebné německé městečko Bamberg sice neleží za devatero horami a devatero řekami, ale pro milovníky tekutého chleba je jednou velkou pohádkou. Má totiž devatero pivovarů a pro Němce je skutečnou „pivařskou Mekkou“. Vaří se zde více jak třicet druhů piva a jedno z nich, Rauchbier zakouřené chuti, dokonce již od roku 1536. Takové prvenství nemá ani Mnichov.

Byla by však velká škoda považovat toto sedmitisícové městečko, ležící asi 60 km severně od Norimberku, pouze jako město piva. Bamberg, podobně jako Řím, leží na sedmi pahorcích. Na rozdíl od jiných německých měst unikl náletům spojeneckých bombardérů za druhé světové války. Díky tomu a především díky úžasně bohaté historii je Bamberg považovaný za nejkrásnější město Německa a jedno z nejhezčích malých městeček Evropy.

Kouzlo Bamberga je neodmyslitelně spjato s nejslavnějším bamberským rodákem, Jindřichem II., který jako císař Svaté říše římské, učinil z Bambergu hlavní město Evropy. Ve městě můžete obdivovat architekturu všech historických slohů. Turisté ale navštěvují toto město nejen pro skvělou historii, ale i díky četným obchodům se starožitnostmi či kouzlu některého z devíti již zmiňovaných pivovarů.

Bamberg má skutečně návštěvníkům co nabídnout. Nádherná Stará radnice patří mezi nejfotografovanější budovy v Evropě. Snadno ji poznáte. Je hrázděná, zdobená červenými freskami a stojí na ostrůvku uprostřed řeky Regnitz. Největší katedrálou ve městě je impozantní Kaiserdom se čtyřmi věžemi. Katedrála byla postavena za vlády Jindřicha II. a stala se i v roce 1012 místem jeho korunovace. Je stojícím svědectvím o Bambergu, jako mocném a bohatém centru světského i církevního života.

Centrální náměstí Domplatz, stojící neobvykle ve svahu, je doslova učebnicový příklad vývoje architektury ve městě. Najdete zde zástupce všech slohů, od románského, přes gotiku a renesanci až po baroko.

Kdyby vám po takovém přílivu historie vyhládlo, nebudete mít ve Bambergu žádný problém. Navštivte některou z výtečných místních restaurací. Co takhle historický hotel St. Nepomuk, který byl v minulosti mlýn, postavený již v roce 1410? Proslulá hotelová restaurace s výhledem na řeku a radnici vám nabídne to nejlepší z místní kuchyně.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 komentář