Bizarní rekordy: Umění, nebo spíše snaha se za každou cenu zviditelnit?

Asi všichni známe Guinessovu knihu rekordů a tušíme, co obsahuje. Jednoduše řečeno se jedná o encyklopedii rekordů, která poprvé vyšla v roce 1995. Najdete v ní rekordy z různých oblastí, některé zcela standardní, jiné naopak hodně bizarní. Které z těchto rekordů skutečně budí rozpaky a dá se vůbec říkat, že se jedná o rekordy? Nejde dnes už spíš o to vymyslet co možná nejbizarnější věc, jen abyste se do knihy rekordů dostali?

Je totiž pravdou, že někteří lidé natolik prahnou po slávě a uznání, že jsou kvůli tomu schopni udělat takřka cokoliv. Mohou si například nechat narůst nesmyslně dlouhé nehty na rukách či nohách nebo třeba pro svého domácího mazlíčka vyrobit celý šatník. Je jedno, že je to nepraktické, bolestivé nebo prostě jen úplně zbytečné – pro Guinessovu knihu rekordů je především důležité, že je to výjimečné. Tyhle počiny vás rozhodně nepřekvapí ničím jiným než svou naprostou výstředností.

Bungee jumping k šálku čaje

Britský milovník adrenalinu Simon Berry je v Guinessově knize rekordů také uveden. Podařilo se mu totiž předvést něco, co nikdo jiný nedokázal. Spojil nemyslitelné – bungee jumping a čaj se sušenkami. Také netušíte, jak to provedl? Čtyřiadvacetiletý muž z anglického Sheffieldu seskočil s elastickým lanem, které měl uvázané okolo kotníků, z vysoké přistavěné platformy. Po hlavně pak letěl dolů celkem 73 metrů až k připravenému šálku čaje, do kterého si namočil sušenku, aby byl zase lanem vymrštěn vzhůru. Překvapivé je, že nebyl vůbec prvním, koho něco podobného napadlo. Překonal o celých 13 metrů rekord Američana Rona Jonese z roku 2013. Troufli byste si jeho výkon atakovat? Zřejmě by to bylo možné – stačit bude dostetčný trénink, hodně čaje a sušenek.

Oblek pro koně

Další poněkud kuriózní zápis do knihy rekordů má na svědomí módní návrhářka z Velké Británie, která vytvořila pro svého závodního koně oblek, který měl dokonce i velkou kravatu. Trvalo jí celé 4 týdny, než obrovský koňský oblek ušila, a vyžádalo si to více než 18 metrů ručně tkaného tvídu. Ten by jinak vystačil až na 10 klasických pánských obleků. Škoda jen, že se nikdo nezeptal na názor koně. Určitě ale pro něj bylo snazší pózovat v obleku než běhat závody. Nebo ne?

Útlý pas jako vosa

Důchodkyně Kathie Jungová z Ameriky je skutečná masochistka. Do Guinessovy knihy rekordů se dostala díky nejútlejšímu pasu na světě. Jeho obvod činil v korzetu neuvěřitelných 38,1 centimetrů, bez korzetu pak jen 55,3 centimetrů. Obětovala tomu skoro celý svůj život, kdy se nemohla ani pořádně najíst, ani nadechnout, ale podle ní se to rozhodně vyplatilo. Stálo by to za to vám? Pravděpodobně si tím zadělala také na pár zdravotních problémů – na to už se ale Guinessova kniha rekordů neptá.

Neuvěřitelná paměť

Další neuvěřitelnou schopnost má muž nesoucí jméno Lu Chao. Ten vyniká v tom, že si dovedl zapamatovat nejvíce čísel za desetinnou čárkou Ludolfova čísla neboli π. V roce 2015 dokázal zpaměti vyjmenovat správně neuvěřitelných 67 890 číslic této matematické konstanty. Pokoření tohoto rekordu mu trvalo celých deset hodin, tak jak dlouho mu asi zabralo si to všechno zapamatovat? A k čemu to bude, když si každý může Ludolfovou číslo snadno vygooglit? To se ho asi ptát nebudeme.

Netradiční domek

Další bizarní rekord drží pán, který si říká Mr. Toilet, nebo také Jack Sim z Jižní Koreji. Ten je zakladatelem Světové organizace toalet. Kdo další je jejím členem? Na to se radši nebudeme ptát, ale pokud byste měli zájem, určitě bude zajímavé zjistit, jaké jsou pomdénky členství. Nicméně pan Toaleta vyčnívá tím, že si nechal v roce 2007 postavit asi 40 kilometrů jižně od Soulu ve městě Suwon nejvyšší dům ve tvaru toalety. Měří 7,5 metru, a kromě svého tvaru skutečně není ničím jiným specifická. Na zápis do Guinessovy knihy to ale zřejmě stačí.

Oči až navrch hlavy

Kim Gurman je žena oplývající skutečně nestandardní schopností – dokáže oči vytřeštit z důlků na více než dvanáct milimetrů! Toto umění ji vyneslo zápis do Guinessovy knihy rekordů v roce 2007. A to není vše, dokonce byla zařazena také do padesátého výročního seznamu nejlepších deseti „výkonů“ všech dob. Svůj talent přitom získala díky poměrně nešťastnému úrazu. Při sportovním zápase byla zasažena do hlavy hokejovou helmou tak, že se jí oči dostaly až navrch hlavy. Od té doby umí to samé udělat i na povel.

Manikérka by měla hodně práce

Další rekordmankou je Ayanna Williams z Houstonu, jejíž rekord spočívá ve vlastnictví extrémně dlouhých nehtů. Rostou jí už neuvěřitelných třiadvacet let, a ani po zápisu do Guinnessovy knihy rekordů rozhodně nehodlá s jejich pěstováním přestat. Je to sice bizarní úspěch, ale přesto jí nelze upřít, že péče o nehty a jejich údržba jí zabírá většinu času. Za týden prý zvládne kompletní manikúru, takže moc prostoru na nic jiného skutečně nezbývá.

Nehty jsou v kategorii rekordů přitom poměrně populární. Do Guinnessovy knihy rekordů se zapsal v kategorii nehty také Shridhar Chillal z Indie, kterému nehty rostly od roku 1952. Když si po šedesáti letech nehty změřil pro účely ověření rekordu, nejdelší nehet na palci měřil až neuvěřitelných 197,8 cm. Shridhar ale nemohl ruku běžně používat, což vedlo například k tomu, že mu částečně ochrnuly nervy v celé ruce, a proto se rekordman rozhodl, že nakonec nehty shodí dolů.

ZDROJ: https://www.scoopwhoop.com/news/weirdest-guinness-world-records-that-actually-exist/

ZDROJ obrázku: Pexels

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *