Chcete si zalyžovat skoro jako v Alpách? Zkuste Tatry, nebudete zklamaní

Tatry, které se nacházejí v srdci Evropy, jsou úchvatnými horami, které lákají k návštěvě nejen v zimě, ale také v létě. Oproti nám mají naši sousedé výhodu, že si mohou na domácím území užívat jedinečné sněhové podmínky a lyžování, které dovedou nabídnout jen vyšší hory. Tatry proto v zimě lákají na jedinečné lyžařské dobrodružství a chlubí se úchvatnou krajinou a nedotčenými svahy představují idylické prostředí pro nezapomenutelné lyžařské zážitky. Navíc málokdo ví, že do Tater můžete nejen na Slovensku, ale také z Polska, které zase nabízí jiné služby a mnohdy i příznivější ceny. Vyberte si lokalitu, která se stane vaší příští dovolenkovou destinací.

Zakopané, Polsko

Zakopané, známé jako “zimní hlavní město Polska”, je okouzlující město ležící na úpatí Tater. Tato malebná destinace se pyšní mnoha lyžařskými středisky, která uspokojí všechny úrovně lyžařů. Oblíbeným lyžařským areálem je také Kasprowy Wierch, jeden z nejznámějších vrcholů v regionu, který nabízí nejen vzrušující sjezdovky, ale také nádherné panoramatické výhledy na okolní štíty. Region Zakopané je rájem pro milovníky zimních sportů, který se vyznačuje živou atmosférou, tradiční horalskou architekturou a živou místní kulturou.

Jasná, Slovensko

Pro ty, kteří hledají rozmanité lyžařské zážitky, je Jasná na Slovensku vynikající volbou. Středisko je proslulé rozsáhlou sítí sjezdovek, od mírných svahů pro začátečníky až po náročné černé sjezdovky pro experty. Je to jedna z nejlepších lyžařských destinací na Slovensku a konají se zde i různé mezinárodní závody. Pozoruhodná krajina Národního parku Nízké Tatry dodává lyžařskému dobrodružství další vrstvu krásy. Region nabízí také živou aprés-ski scénu s útulnými horskými chatami a místními restauracemi, které poskytují ideální prostředí pro odpočinek po dni stráveném na sjezdovkách. Připravte se ale na to, že to není úplně levná destinace a zejména v sezóně zde ceny služeb mohou šplhat opravdu vysoko.

Štrbské Pleso, Slovensko

Štrbské Pleso se nachází ve Vysokých Tatrách a je malebným střediskem, které nabízí jedinečný lyžařský zážitek. Zamrzlé jezero obklopené zasněženými vrcholky vytváří kouzelnou atmosféru, která prostě nemá obdoby. Sjezdovky na Štrbském Plese jsou určeny pro všechny úrovně lyžařských dovedností, a i proto sem často míří rodiny s dětmi, protože si zde na své přijde skutečně každý. Oblast je také skvělým výchozím bodem pro objevování turistických tras, které vedou k některým z nejúchvatnějších vyhlídkových míst v regionu. Pokud vás tedy zrovna lyže nelákají, ale milujete zimní turistiku, je právě Štrbské pleso skvělým startovacím bodem.

Hrebienok, Slovensko

Pro ty, kteří mají rádi kombinaci lyžování a úchvatné krajiny, je Hrebienok skrytým klenotem, který není tak proslavený jako jiné destinace na Slovensku. Toto místo, kam se dostanete okouzlující lanovkou, slibuje zimní říši divů obklopenou ledovými vodopády a hustými lesy. Sjezdovky na Hrebienku jsou vhodné i pro začátečníky, takže je to vynikající volba pro rodiny nebo pro ty, kdo s lyžováním začínají nebo jej po delší době znovuobjevují. Kromě lyžování mohou návštěvníci prozkoumat nedaleké turistické stezky, vyzkoušet bruslení na zamrzlém rybníku nebo si prostě jen užívat klidu tohoto kouzelného horského útočiště.

Bialka Tatrzanska, Polsko

Pokud hledáte lyžařské středisko s živou atmosférou, Bialka Tatrzanska je tím pravým místem. Tato oblíbená destinace nabízí řadu sjezdovek pro lyžaře všech úrovní, od začátečníků až po pokročilé. Nedaleké termální lázně poskytují dokonalý způsob, jak si odpočinout po dni stráveném na sjezdovce, a zajišťují tak komplexní zimní zážitek. Bialka Tatrzanska je také známá svou tradiční horalskou kulturou, místními festivaly, hudbou a kuchyní, která dodává vašemu lyžařskému dobrodružství jedinečný nádech.

Tatry se svými zasněženými vrcholy a okouzlujícími lyžařskými středisky nabízejí milovníkům lyžování jedinečný zimní ráj. Ať už jste začátečníci, kteří se chtějí něco naučit, nebo experti, kteří hledají vzrušující svahy, v Tatrách si každý najde to své. Myslete také na to, že nemusíte směřovat jen na Slovensko, ale klidně si můžete užít i krásy Polska a jeho části Tater. Výhodou pro české lyžaře je blízká vzdálenost, ale v podstatě velmi podobné lyžařské podmínky, jaké se dají najít třeba v rakouských Alpách.

ZDROJ: https://theculturetrip.com/europe/poland/articles/a-skiers-guide-to-the-tatra-mountains
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Marek Piwnicki: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/snih-rozbresk-krajina-priroda-7764191/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *