Ayia Napa na Kypru má jednu z nejkrásnějších pláží v Evropě

Původně malá rybářská vesnička Ayia Napa na jihovýchodním pobřeží Kypru se stala v posledních letech velmi vyhledávaným letoviskem. Turisty sem láká nově vybudované hotely a restaurace, ale především krásné zlatavé písečné pláže a rušný noční život.

Tento ráj pro koupání, vodní sporty a relaxaci zaujme i množstvím nově vybudovaných hotelů a restaurací, kaváren, klubů i barů, otevřených dlouho do noci. Nejznámější a pravděpodobně i nejkrásnější pláž ostrova je Nissi Beach, asi 2,5 kilometru od centra města. Pláž s jemně bílým pískem má i ostrůvek, kam se dá přes mělké moře dojít pěšky. Pláž má přezdívku “Kyperský Karibik”. Moře tu má snad všechny myslitelné barvy od světle tyrkysové až po tmavě modrou. Renomovaný zpravodajský televizní kanál CNN  prohlásil tuto pláž za letní nejvhodnější místo pro koupání a relaxaci v celé Evropě.

Velkou atrakcí v Ayia Napa je místní vodní park, který je tématicky zaměřen na starověké Řecko. Je jedním z největších tématických vodních parků v Evropě, který od svého otevření v roce 1996  navštívilo již více jak 4 miliony návštěvníků.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *