Follonica, oblíbené italské letovisko u Tyrhénského moře

Příjemné přímořské italské městečko Follonica leží uprostřed stejnojmenného zálivu, naproti ostrova Elba. Za dobrého počasí lze dokonce Elbu zahlédnout.  Přesto, že během turistického rozmachu v 60. letech přišlo město o část historického centra, může nabídnout turistům jak poznání historie, tak zrekonstruované obchodní třídy s širokou škálou nabízeného zboží.

Toto pobřežní letovisko je omýváno vodami Tyrhénského moře. Přímo ve městě najdete kilometry písčitých pláží. Další krásné pláže se potom táhnou po celé délce zálivu. U jižní pláže je, díky dvěma vlnolamům, moře velmi klidné. U severních pláží jsou vybudované dvě velká mola s řadou výborných restaurací. Follonica nemá vlastní přístav, a tak u pláží kotví pouze menší lodě a čluny.

Ve středověku zde vyrostl strážní hrad, jehož zřícenina se nachází asi 2 kilometry severně od města. Výlet ke hradu určitě stojí zato. Z hradu je totiž nádherný výhled na celou moderní severní část města.

Follonica je dnes poměrně moderní město. Zajímavé jistě je, že sever a jih města mají zcela odlišný charakter. Na jihu, kde je pláž chráněna vlnolamy, leží především starší domky jakoby nalepené těsně u sebe. Naleznete tu i hezkou přírodní rezervaci, lákající k vycházce.

Severní část města je přece jenom jiná. Je moderní, často i námi dobře známými paneláky. Moderní dominantou města je pak asi dvaceti patrová bílo modrá výšková budova, stojící přímo na pobřeží. Je tak dobrým orientačním bodem. I zde na okraji této části města naleznete příjemnou přírodní rezervaci.

Velkou atrakci ve Follonice představuje pro malé i velké Acqua Village Follonica, nabízející to správnou směs adrenalinu a relaxace. Například wellness ostrov Nestea je plně zaměřený na welness a relaxaci celé rodiny. Jako na Havaji se budete cítit v bazénu velikosti celých 900metrů čtverečních s množstvím vodopádů, jacuzzi a masážních sprch.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *