Dobrodružná dovolená? Zkuste těchto 10 vyhlášených kempů

Najít dobré ubytování je pro každého cestovatele prioritou a mnozí volí nocování v přírodě pod hvězdami. Je to levnější varianta a často daleko zajímavější a dobrodružnější. Kempování si můžete užívat ve všech čtyřech ročních obdobích, i když pěkné počasí a vyšší teploty jsou vždy vítány. Chcete-li poznat některá místa naplno, není nic lepšího než kempování, takže pokud je to váš typ outdoorové aktivity, představujeme vám 10 skvělých kempů v Evropě, které můžete využít už nyní na jaře, nebo si do nich naplánovat letní dovolenou.

1) Camping La Pointe, Bretaň, Francie

Tento kemp se nachází v lesích jako centrální kemp regionu Bretaň a je skvělou základnou pro poznávání okolí. Najděte si dokonalé místo v přírodě, v zalesněné oblasti nebo u potoka, a pokud budete mít štěstí, můžete zahlédnout divoká zvířata, jako jsou jeleni nebo veverky. Kemp je plně vybaven, pokud jde o sociální zařízení, a nabízí také základní kuchyňské vybavení a obsahuje společenskou místnost, kde si můžete odpočinout při posezení, čtení nebo hraní stolního tenisu. Majitelé mají také vlastní zahradu a prodávají zde své domácí produkty, stejně jako čerstvý chléb a pečivo z místní cukrárny. Mezi venkovní aktivity, které můžete v této oblasti vyzkoušet, patří rybaření, cyklistika nebo pěší turistika.

2) D’Olde, Ansen, Nizozemsko

Rodiny a přátelé, kteří si chtějí opravdu odpočinout, mohou najít klid v kempu D’Olde, který se nachází na venkově mezi vesnicemi Ruinen a Dwingeloo. Národní park Dwingelderveld je jako zahrada, kde si můžete užívat procházky nebo jízdu na kole. Tento kemp nabízí skutečně čistou přírodu se spoustou domácích zvířat, která vám budou dělat společnost, ale nechybí mu ani mnoho výhod moderního života, jako jsou skvělé restaurace, čerstvá káva a chléb a bezplatné Wi-Fi. Psi jsou povoleni, stejně jako koně! Oblast Drenthe je rájem pro jezdce na koních, kteří zde mají k dispozici 57 kilometrů značených jezdeckých stezek.

3) Lago di Garda, Itálie

Největší jezero v Itálii je jedním z oblíbených míst pro kempování a v nabídce jsou různé možnosti, od obytných vozů a mobilních domů až po volná místa. Jezero je tak velké, že není jedno, zda se ubytujete v jeho severní nebo jižní části. Jižní břeh je tišší a klidnější s rovinatou krajinou, zatímco severní se přibližuje Alpám s nádhernými horami, které ho obklopují. Jezero je rájem pro milovníky adrenalinu a všechny ostatní, kteří touží po aktivní dovolené. Vybírat můžete mezi jednoduchou pěší turistikou a cyklistikou až po windsurfing, parasailing a horolezectví.

4) Le Clos du Lac, Provence, Francie

V nadmořské výšce téměř 1500 metrů najdou milovníci přírody skutečný ráj, který se nachází u jednoho z nejkrásnějších přírodních parků ve Francii. V blízkosti jezera Saint-Apollinaire nabízí okolí kromě pěší turistiky také rybaření a koupání. Kemp nabízí také další aktivity, jako je minigolf, stolní tenis a volejbal. Rozmanitá okolní příroda je nedotčená, s křišťálově čistou vodou a neznečištěným vzduchem. Navštivte botanickou zahradu, která je domovem různých druhů motýlů, a jednoduše se kochejte nádherným výhledem na okolní přírodu.

5) Tartaruga, Zakynthos, Řecko

Tento kemp se nachází na samém jihu slavného zálivu Laganas, pár metrů nad úžasnou bílou oblázkovou pláží. Kemp má podobu terasy a nachází se v něm více než 700 vysázených stromů, převážně olivovníků, které přinášejí stín po celý rok. Hostitelé vás potěší svou pohostinností a mimořádně chutnými řeckými specialitami. Tato lokalita je samozřejmě opravdovým rájem pro letní dovolenou, protože pláž přímo vyzývá ke koupání a opalování. Kdyby vás náhodou takový klid a pohoda omrzely, nezapomeňte, že Laganas je také hlavním místem večírků na Zakynthosu, takže najít místo pro dobrou zábavu je velmi snadné.

6) Camino de Santiago, Burgos, Španělsko

Stále více lidí se rozhoduje vyzkoušet si jedinečný zážitek z chůze po Caminu de Santiago. Ačkoli se mnozí domnívají, že se jedná o náročnou aktivitu, pravdou je, že na to nemusíte být odborníkem na pěší turistiku. Protože cesta trvá několik dní, vyžaduje pořádný noční odpočinek, a přestože jsou v nabídce různé typy ubytování, většina lidí se rozhodne pro spaní ve stanu. V tomto případě není v nabídce žádné zázemí a aktivity, ale pokud jste se rozhodli pro takové dobrodružství, je to prostě součást kompletního balíčku pro opravdu jedinečný zážitek.

7) Mala Milna, Hvar, Chorvatsko

Ostrov Hvar je rozhodně na seznamu nejlepších ostrovů, které stojí za to navštívit v Evropě, ale ne celý ostrov je centrem večírků. Pokud hledáte dokonalý letní únik do přírody, toužíte po nádherné pláži a zároveň nechcete být obklopeni stovkami lidí, pak je Mala – Milna skvělou volbou. Nachází se nedaleko malé osady Milna, a tak poskytuje opravdový klid, zatímco známé turistické centrum, město Hvar, je vzdáleno pouhé 4 kilometry. Kemp je dobře vybavený a obsahuje různá zařízení včetně různých služeb pronájmu, venkovního grilu, prádelny a mnoha dalších. V blízkosti najdete pekárnu a několik restaurací.

8) Oldevatn, Olden, Norsko

Návštěva fjordu je na seznamu každého milovníka severské krajiny, proto je Oldevatn, kemp u stejnojmenného jezera, skutečně idylický. Nachází se v malé vesnici Olden, přibližně na půli cesty mezi Bergenem a Trondheimem. Oblast je obklopena působivými horami a ledovci. Kromě možností pobytu v čisté přírodě kemp nabízí řadu aktivit zaměřených na všechny věkové kategorie. Najdete zde vodní aktivity a dětská hřiště, hostitelé vás seznámí také s možnostmi pěší turistiky a je zde možnost zapůjčení kola. Kemp má mnoho moderních prvků, například bezplatné Wi-Fi, a ráno dostanete čerstvou snídani.

9) Terme Čatež, Slovinsko

Pro dokonalý odpočinek nabízí Slovinsko známé letní a zimní termální riviéry, kde si můžete užít spoustu aktivit a také blahodárných účinků termální vody. Kemp je velmi dobře vybaven a nezáleží na tom, zda přijedete v létě nebo v zimě. V široké nabídce vodních sportů a aktivit si každý najde něco pro sebe, včetně malých dětí. Kromě aktivního vyžití je kladen důraz i na relaxaci, takže je zde mnoho možností wellness. Také hostitelé kempu mají každý měsíc animační program, který vás nebude nudit.

10) Údolí Douro, Porto, Portugalsko

Okouzlující údolí Douro je místem, které musíte navštívit, pokud přijíždíte do Portugalska. Úchvatná scenérie jedné z nejstarších vinařských oblastí na světě je také zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Jakmile spatříte idylické terasy, touha přenocovat bude silnější. Můžete se rozhodnout mezi několika kempy, jako je Lamego nebo Quinta das Corujeiras, které se nacházejí uprostřed úchvatné přírody. Kempy jsou dobře vybavené a obsahují různé vybavení, ale rozhodně jsou vhodné pro ty, kteří si chtějí v této jedinečné destinaci jen odpočinout a načerpat síly.

ZDROJ: https://getbybus.com/en/blog/top-10-campsites-in-europe/
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Dương Nhân: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/1328876/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *