15 lokací z filmů Star Wars: Poznejte reálná místa, kde se filmy natáčely

Také patříte mezi skalní fanoušky ságy Star Wars? Víte, že po celém světě můžete navštívit jedinečné lokace, kde se právě tyto známé filmy natáčely? Od rozlehlých pouští a sekvojových lesů ve Spojených státech přes velkolepé paláce a ledovcová jezera v Itálii až třeba po tropické ostrovy v Thajsku a na Maledivách. Zde je 15 úžasných míst natáčení Hvězdných válek, která si můžete přidat na svůj cestovatelský seznam.

1. Národní park Údolí smrti, Spojené státy

George Lucas využil národní park Death Valley v Kalifornii k natáčení scén z pouštní planety Tatooine ve filmu Nová naděje. Oblast mezi Mohavskou pouští a Sierrou Nevadou použil pro scénu, v níž se Obi-Wan Kenobi poprvé setkává s Lukem Skywalkerem, R2-D2 a C-3PO. Kaňon Twenty Mule Team v Údolí smrti byl také použit pro natáčení scény, v níž R2-D2 a C-3PO cestují k Jabbovu místu ve filmu Návrat Jediho. Není divu, že si vybral právě tuto lokalitu. Temně rudá poušť má skutečně jedinečnou atmosféru a jednoznačně splňuje představu vyprahlé planety kdesi daleko ve vesmíru.

2. Lenno, Itálie

Můžete navštívit stejné útočiště u jezera, kde se Anakin Skywalker a Padmé Amidala ukryli ve filmu Klony útočí. George Lucas natáčel scény ve vile del Balbainello v italském Lennu s výhledem na jezero Como. Zde se také odehrávala svatba Anakina a Padmé ve filmu Klony útočí. Vila byla původně postavena v roce 1787 jako klášter a v roce 1988 se stala součástí italského národního fondu. Jde o luxusní místo s jedinečnou atmosférou. Svatbu by tam jistě toužil mít kde kdo z nás.

3. Tunisko

Několik míst natáčení Hvězdných válek se nachází v Tunisku, severoafrické zemi, která hraničí se Středozemním mořem i se Saharou. Hôtel Sidi Driss v Matmatat-Al-Qadimal byl použit jako dětský domov Luka Skywalkera (Larsova usedlost) ve filmu Nová naděje. V roce 2000 se sem vrátily scény z natáčení filmu Klony útočí. Nyní je známý jako “hotel Hvězdných válek”, a když budete večeřet v hotelové restauraci, budete jíst v jídelně rodiny Larsových.

George Lucas využíval různá místa v Tunisku také k natáčení scén z pouštní planety Tatooine. Stará mešita v přístavním městě Ajim byla použita pro natáčení exteriérů domu Obi-Wana Kenobiho a město bylo také místem, kde se ve filmu Nová naděje nacházel vesmírný přístav Mos Eisley. Pouštní atmosféra společně s jedinečnou architekturou zde působí skutečně jedinečně a vyvolává dojem nadpozemského místa.

4. Grindelwald, Švýcarsko

Velkolepé hory Grindelwaldu byly kulisou mnoha míst natáčení Hvězdných válek, včetně filmů Útok klonů a Pomsta Sithů. Tyto úchvatné zasněžené vrcholky štáb použil také pro planetu Alderaan, domov princezny Leiy.

5. Tikal, Guatemala

Ruiny Tikalu, starobylého města v deštném pralese guatemalského národního parku Tikal, inspirovaly George Lucase, který využil tyto mayské ruiny jako exteriér Massassiho základny, velitelství Aliance rebelů, ve filmu Nová naděje. Tikal je jedním z největších archeologických center mayské civilizace a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Na první pohled působí toto starobylé město jako z jiné civilizace a zasazení Hvězdných válek do těchto úchvatných exteriér dodává filmům zase kus krásy a duchaplnosti.

6. Plaza de España, Španělsko

George Lucas použil nádherné náměstí Plaza de España v Seville jako exteriér pro Theed na Naboo. Nádhernou architekturu poznáte ze scény, kdy Anakin a Padmé procházejí náměstím ve filmu Klony útočí. Děje se tak předtím, než se ukryjí v Jezerní zemi (Lenno v Itálii). Romantické exteriéry skvěle doplňují vztah mladých hrdinů a vytváří jedinečnou atmosféru.

7. Zátoka Phang Nga v Thajsku

Vydejte se do snové zátoky Phang Nga v Thajsku a možná poznáte Kashyyyk, rodiště Chewbaccy. Zátoka Phang Nga se nachází mezi ostrovem Phuket a thajskou pevninou a je součástí národního parku Ao Phang Nga. Najdete zde stejné smaragdové, vodní vápencové útesy, mangrovové lesy a písečné ostrovy, jaké jste viděli ve filmu Pomsta Sithů.

8. Dubrovník, Chorvatsko

Režisér Rian Johnson použil pobřežní město Dubrovník jako místo natáčení filmu Star Wars Canto Bight, honosného města na planetě Cantonica. Poznáte ho ze scén z filmu Poslední Jediové, kde Finn, Rose a BB-8 míří do kasina. Jejich úkolem je najít mistra luštiče kódů, který by vyřadil hyperprostorovou sledovací zbraň Prvního řádu.

9. Atol Laamu na Maledivách

Atol Laamu je soubor tropických ostrovů lemovaných třpytivě tyrkysovými vodami a korálovými útesy na Maledivách. Režisér Gareth Edwards si vybral Gan a Berasdhoo (dva velké ostrovy) jako lokaci pro Scarif, odlehlý ostrov ve Vnějším okruhu. Povstalecká aliance vnikne na imperiální základnu na tropické planetě Scarif, aby ukradla plány Hvězdy smrti ve filmu Rogue One: Příběh Hvězdných válek.

10. Salar de Uyuni, Bolívie

Salar de Uyuni je největší solná pláň na světě, která se rozkládá na ploše více než 10 000 km2 na jihozápadě Bolívie. Rian Johnson použil solné pláně jako místo natáčení Hvězdných válek pro planetu Crait, útočiště Odporu. Na této planetě bojoval První řád proti Odboji ve filmu Poslední Jediové. V působivých scénách byl zobrazen oslnivě bílý povrch soli, který pokrývá ostře červenou půdu planety.

11. Národní park Redwood, Spojené státy

Navštivte národní park Redwood v Kalifornii a možná poznáte lesní měsíc Endor. Byl to domov Ewoků ve filmu Návrat Jediho. Štáb Hvězdných válek natáčel v sekvojových hájích v okrese Marin County několik scén, včetně přepadení Ewoků. Poblíž Marin County najdete také Skywalker Ranch, filmový ranč George Lucase.

12. Královský palác v Casertě, Itálie

George Lucas použil tento italský palác jako předlohu pro Theedův královský palác na ostrově Naboo ve filmech Klony útočí a Skrytá hrozba. Toto úžasné místo najdete v jižní Itálii a je to jedna z největších královských rezidencí na světě. Architekt Luigi Vanvitelli palác původně navrhl pro Karla III. vévodu Bourbonského v 18. století. Dnes je velkolepou památkou zapsanou na seznamu světového dědictví UNESCO.

13. Skellig Michael, Irsko

Skellig Michael je drsný ostrov u jihozápadního pobřeží Irska. Natáčelo se na něm ostrovní planeta Ahch-To ve filmech Síla se probouzí a Poslední Jediové. Rozeklané vrcholky byly domovem vyhnaného Luka Skywalkera a místem, kde Rey absolvovala výcvik Jediů.

14. Rub’ al Khali, Abú Zabí

V poušti Rub’ al Khali se natáčelo několik scén z pouštní planety Jakku. Využila se část známá jako “Prázdná čtvrť”, vzdálená jen několik hodin cesty od Abú Zabí. Je to místo, kde se nachází domovská planeta Rey a kde Finn a Poe Dameron ztroskotali ve filmu Síla se probouzí. Rub’ al Khali je největší souvislá písečná poušť na světě a štáb Star Wars zde natáčel šest měsíců.

15. Etna, Itálie

Hora Etna během natáčení vybuchovala, a tak George Lucas poslal tým, aby tento ohromující výbuch natočil. Tekoucí lávu použili pro ikonický souboj se světelnými meči mezi Anakinem a Obi-Wanem Kenobim ve filmu Pomsta Sithů. Tuto dýmající aktivní sopku najdete na východním pobřeží Sicílie v Katánii a je oblíbeným cílem turistů z celého světa.

ZDROJ: https://www.roadaffair.com/star-wars-filming-locations/

ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Leonardo Rossatti: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/krajina-suchy-vzor-zem-2613110/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *