Únorová dovolená je vždy skvělý nápad. Kam letos vyrazit?

Sychravý únor možná neinspiruje k mnoha nápadům na dovolenou, ale je to jedno z nejlepších období v roce, které vám umožní využít levnějších cen na konci sezóny a menšího počtu lidí. Prosincové cesty jsou minulostí, prázdniny a letní dovolenky ještě daleko, ale zároveň už jste možná zase trochu vyčerpaní z práce a nekonečných tmavých dní.

Pokud hledáte zaručené teplo a slunečné počasí, budete muset cestovat trochu dál – tropické destinace se navíc mohou nesmírně lišit, pokud jde o období dešťů a sucha. Přečtěte si o nejlepších místech, která můžete navštívit v únoru.

New Orleans, USA

Proč jet v únoru? Dva týdny před masopustním úterým se konají průvody a večírky krewes (karnevalových klubů) se spoustou plováků, jazzu a malování na tělo. Je to rušné období, ale čeká vás mnohem méně vlhké počasí než v letních měsících, kdy se teploty v Louisianě pohybují kolem 20 stupňů. Masopust zde najdete spíše v místním duchu, daleko od památkově chráněných fasád a turistických pastí Francouzské čtvrti. 

Koh Samui, Thajsko

Po krátkém, ale intenzivním období dešťů, které trvá od října do prosince, je na Ko Samui a sousedních ostrovech v jižní části Thajského zálivu v únoru největší sucho. Jedny z největších úplňkových párty najdete na ostrově Koh Pha-ngan, zatímco severovýchod tohoto džunglí obrostlého ostrova je klidnější, stejně jako menší Koh Tao na severu, který je nejlepší pro potápění a šnorchlování. Samotný ostrov Koh Samui je vstupní branou na oba ostrovy a po Phuketu je druhým největším ostrovem Thajska, takže nabízí spoustu rozmanitých pláží, aktivit a hotelů. 

Lofoty, Norsko

Na Lofotských ostrovech za polárním kruhem se po mnoha týdnech 24hodinové noci nebo soumraku poprvé objeví půlnoční slunce a únor se nachází uprostřed období, kdy se vše začíná měnit. V tomto měsíci je třeba vyvážit dostatek tmy, abyste mohli doufat v pozorování polární záře, s alespoň několika hodinami slunce, které osvětlí tyto majestátní ostrovy, kde se horské masivy setkávají s oceánem. Připravte se ale na velmi chladné počasí, čemuž je také potřeba přizpůsobit program. Pro dobrodruhy je to ale naprosto skvělá destinace.

Baja California, Mexiko

V Mexiku je obecně suché a mírně chladnější roční období. Když pomineme zimní slunce, nejlepším důvodem k návštěvě v únoru je zachycení neuvěřitelných migrací zvířat. Miliony motýlů monarchů se po zimním pobytu v zalesněných horách na hranici států Michoacan a Mexika chystají odletět na sever. A v lagunách na pobřeží Baja California připlouvají velryby šedé přímo k lodím návštěvníků při jedněch z nejlépe zvládnutých setkání s divokou přírodou na světě.

Atol Ari, Maledivy

Téměř 1200 tropických ostrovů Malediv zažívá v únoru nejsušší měsíc. Jsou seskupeny do 26 atolů, které leží v podlouhlé smyčce jako náhrdelník, zavěšené uprostřed Indického oceánu. Žraloci velrybí se obvykle přesouvají na východní atoly kolem prosince a v květnu se opět vracejí na západ, ale na atolu Ari na západní straně lze tyto něžné obry pozorovat celoročně a únor či březen jsou skvělým obdobím pro potápění.

Valais, Švýcarsko

Alpská lyžařská střediska jsou v únoru díky různým evropským prázdninám velmi vytížená a tento měsíc je obvykle nejvhodnější pro lyžování na prachovém sněhu. Pokud je Švýcarsko srdcem Alp, kanton Valais je jeho naprostým středem: na západě se mluví francouzsky, na východě německy a téměř na půli cesty se tyčí vrchol Matterhornu. Zermatt, Verbier a Crans-Montana patří k nejznámějším střediskům, ale mezi méně známé alternativy patří Grimentz, který si zachoval velkou část své tradiční dřevěné architektury, a údolí Lotschental – zajímavé i pro nelyžaře.

Rio de Janeiro, Brazílie

Zatímco v Evropě je karnevalové období obvykle chladné, v Brazílii se veselí odehrává na vrcholu léta. Je to oblíbený brazilský sváteční čas, přestože ve většině země prší – kromě severovýchodu, kde mají Salvador a Recife své vlastní hrdé karnevalové tradice. Pokud hledáte podívanou, na kterou nezapomenete, je karneval v Riu de Janeiru na prvním místě.

Cotswolds, Británie

Jestli je něco, co může britskou zimu zatraktivnit, pak je to myšlenka na útulný pobyt v Cotswolds. Uprostřed typicky anglické krajiny se v hospodách vaří řemeslné pivo, které se popíjí u plápolajícího ohně. Mrazivé procházky vedou kolem venkovských sídel a na zelené kopce s pevnostmi z doby železné. Mezi ekologickými obchody, starožitnictvími a čajovnami se v Cotswolds objevily supermoderní restaurace oceněné michelinskou hvězdou. Na své si zde proto přijde skutečně každý, byť počasí někdy může být značně nepříznivé.

ZDROJ: https://www.cntraveller.com/gallery/best-holiday-destinations-in-february
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Oleksandr P: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/let-krajina-letani-dovolena-1004584/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *