Jaké sporty zkusit v zimě, když lyžování neholdujete?

Zima je kouzelné období plné příležitostí k venkovním aktivitám, a přestože je lyžování oblíbenou volbou, není to šálek čaje pro každého. Pokud toužíte po zimních radovánkách bez lyží, nebojte se! Existuje spousta zajímavých zimních sportů a aktivit, které můžete vyzkoušet a které nezahrnují sjíždění zasněžených svahů. V tomto příspěvku se seznámíme s několika fantastickými alternativami k lyžování, které vám umožní využít zimní říši divů naplno.

Bruslení

Proč to zkusit?

Bruslení je klasická zimní zábava, která v sobě spojuje eleganci a vzrušení. Ať už jste začátečník, nebo máte zkušenosti, bruslení je skvělý způsob, jak si užít svěží zimní vzduch a zároveň zdokonalit své balanční schopnosti. Samozřejmě vždy platí, že bruslení na větší zamrzlé ploše je větší zábava než na stadionu, ale zde zase můžete využít výhodu skvěle upraveného ledu a občerstvení. Obojí má tedy své kouzlo.

Kam se vydat?

Vyhledejte místní venkovní kluziště nebo zamrzlá jezera, která nabízejí veřejné bruslení. Mnoho měst během zimních měsíců zřizuje dočasná kluziště, která poskytují malebné prostředí pro nádherné bruslení.

Výlet na sněžnicích

Proč to zkusit?

Pro ty, kteří milují pěší turistiku, ale chtějí si ji užít i v zimě, je chůze na sněžnicích ideálním řešením. Je to dostupná a nenáročná aktivita, která vám umožní prozkoumat zasněženou krajinu bez nutnosti specializovaných dovedností.

Kam se vydat?

Najděte si místní stezky vhodné pro chůzi na sněžnicích. Mnoho turistických stezek se promění v zimní krajiny a nabízí klid a ticho. Národní parky a přírodní rezervace mají často vyhrazené stezky pro chůzi na sněžnicích.

Zimní turistika

Proč to zkusit?

Pokud máte rádi pěší turistiku v teplejších ročních obdobích, nenechte se odradit zimou. Zimní turistika vám otevře zcela nový svět úchvatné krajiny a tichá krása zasněžených stezek je zážitkem sama o sobě. Je potřeba mít vhodné vybavení včetně teplých a odolných bot, které nekloužou a je také potřeba myslet na to, že pohyb po sněhu může být o dost náročnější. Nepřeceňte tedy své síly a plánujte spíše kratší trasy.

Kam se vydat?

Vyberte si turistické trasy, které jsou vhodné pro zimní podmínky. Výbornou volbou jsou národní parky a lesnaté oblasti, které nabízejí dobře udržované stezky, jež se promění v zasněžený ráj.

Sáňkování/bobování

Proč to zkusit?

Vraťte si radost z dětství a sáňkujte nebo sjíždějte zasněžené kopce. Je to vzrušující a smíchem naplněná aktivita, která vyžaduje minimální vybavení a nabízí maximální zábavu.

Kam vyrazit?

Najděte si místní kopce nebo parky s vyhrazenými místy pro sáňkování. Pokud nemáte vlastní sáňky, na mnoha místech je možné si je půjčit. Nezapomeňte si vybrat kopce s bezpečným sklonem a minimem překážek.

Zimní cyklistika

Proč to zkusit?

Pokud jste nadšenci do cyklistiky, nenechte se zimou odradit od jízdy na dvou kolech. Zimní cyklistika na tlustých pláštích vám umožní prozkoumat zasněženou krajinu a zároveň si zvýšit tepovou frekvenci.

Kam vyrazit?

Vyhledejte zimní cyklostezky nebo si vyberte trasy, které jsou vhodné pro jízdu na tlustých pláštích. Mnohé trasy pro horská kola se přizpůsobí zimnímu provozu a poskytnou vám vzrušující zážitek. Je ale vhodné mít na paměti, že jízda na kluzkém povrchu má svá specifika a rizika. Nepodceňte tedy bezpečnostní opatření a jezděte opatrně.

Curling

Proč to zkusit?

Curling je zimní sport, který kombinuje strategii, přesnost a kamarádství. Je to skvělý způsob, jak se zapojit do hry s ostatními a zároveň si užít zimní atmosféru.

Kam vyrazit?

Vyzkoušejte místní curlingové kluby nebo zařízení, která nabízejí úvodní lekce. Na mnoha místech je k dispozici vybavení, takže si curling mohou snadno vyzkoušet i začátečníci. Není to těžké, ale je to skutečně skvělá zábava.

Zimní fotografie

Proč to zkusit?

Pokud dáváte přednost klidnějšímu tempu, zvažte zimní fotografování. Zachyťte okouzlující krásu zasněžené krajiny, promrzlých stromů a poklidné atmosféry.

Kam se vydat?

Vydejte se do místních parků, přírodních rezervací nebo dokonce na vlastní zahradu. Zimní fotografování je skvělou záminkou k tomu, abyste se vydali do přírody a ocenili jedinečnou estetiku tohoto ročního období.

Zima nabízí nesčetné množství aktivit pro ty, kteří neholdují lyžování. Od nadčasového kouzla bruslení až po vzrušující sjíždění zasněžených kopců na saních – každý si zde najde něco, co ho potěší. Takže se pořádně nabalte, počkejte si na vhodné počasí a prozkoumejte rozmanitou zimní říši divů, která čeká za vašimi dveřmi. Ať už dáváte přednost klidu při zimní turistice, nebo adrenalinu při sáňkování, možností je nekonečně mnoho – zimu můžete objevovat s radostí a nadšením.

ZDROJ: https://lessworkmoreadventure.com/alternative-winter-activities-for-non-skiers/
ZDROJ obrázku: Fotka od hmschl z Pixabay

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *