Kde najdete údajně nejlepší pláž na světě? Možná vás překvapí, že je to v Evropě

Když se řekne nejlepší pláž na světě, asi si vybavíte taková místa jako je Bali, Tahiti, Bahamy nebo třeba Havaj. Ale podle nezávislého hodnocení deníku The Guardian je to v Evropě, konkrétně ve Španělsku. Zdá se tedy, že podívat se na nejkrásnější pláž na světě by pro nás nemuselo být tak nedostupné.

Ostrovy Cíes

Nikoho asi nepřekvapí, že Španělsko je populární turistickou destinací, která se pyšní mnoha superlativy. Prý zde také najdete nejlepší restauraci na světě nebo nejlepší party. A samozřejmě, jen málokterý jiný národ si tak umí užívat horkého slunce a relaxovat.

Kromě toho zde ale najdete i malý kousek nebe – ostrovy Cíes. Najdete je na severozápadním pobřeží země a jsou tak maličké, že se v hodinách zeměpisu ani nezmiňují. Přesto jsou zcela jedinečné. Sídlí zde jedna z největších kolonií racků v Evropě a jsou také domovem výborného jídla, zejména plodů moře. Na ostrovy se dá dostat pouze po moři a najdete zde tedy klid a pohodu, která jinde není.

Pláž Rodas byla v nezávislé anketě The Guardian vyhodnocena jako ta nejlepší vůbec na celém světě. Jsou to nejen bílé písky a křišťálově čistá voda, které z této pláže činí tu nejhezčí na světě.

Výhledy k nezaplacení

Ostrovy Cíes se skládají ze tří menších ostrůvků, z nichž žádný z nich není delší než 3 kilometry. Jsou tedy skutečně malinkým rájem uprostřed vod Atlantského oceánu. Pobřeží je rámováno dech beroucími útesy, ze kterých je možné sledovat krvavé západy slunce a samozřejmě o nic méně lákavé jsou i písečné pláže, které doslova lákají k odpočinku.

Na východní straně ostrovů najdete dvě největší pláže Figueras a Rodas, které se pyšní mimořádně čistou vodou. Je však třeba upozornit, že moře zde není tak vyhřáté, jak jsem zvyklí třeba z Chorvatska. Atlantský oceán je přeci jen o dost chladnější a do vody se jdete spíše zchladit, než se dlouho koupat nebo potápět. Přesto je ale toto místo považováno za jedno z nejkrásnějších míst pro koupání a odpočinek u moře. Kromě toho najdete na ostrovech ještě dalších sedm pláží, z nichž jedna je dokonce nudistická.

Kromě odpočinku také výlety

Na ostrovech Cíes by byl hřích se celý den jen tak povalovat u moře. Najdete zde i čtyři značené turistické stezky, z nichž tři vás nakonec zavedou k majáku, který je vyhlášeným místem pro sledování racků, mořských živočichů a dech beroucích západů slunce.

Kromě toho na těchto turistických cestách najdete několik ptačích observatoří, odkud můžete sledovat nejen racky, ale i další druhy mořského ptactva a obdivovat jejich nádheru.

Po většinu roku ostrovy obývají právě jen ptáci a tři ostrovní strážci, kteří se starají o čistotu na ostrovech a o zachovávání klidu pro hnízdící kolonie ptáků. Racky a kormorány skutečně uvidíte na každém kroku, a proto pokud tyto živočišné druhy nepatří mezi vaše oblíbené, raději se ostrovům Cíes vyhněte.

Podmořský svět je zde také nesmírně bohatý. Žijí zde i různé vzácné druhy krabů, chobotnic nebo škeblí a při potápění můžete zahlédnout různé druhy ryb. Na ostrově zase rostou rostliny jako je eukalyptus, hlodaš evropský nebo borovice.

Původně byly tyto malé ostrůvky domovem pirátů, ale dnes vítají návštěvníky z celého světa. Je však možné navštívit je pouze v létě a na ostrovy se dostane jen 2200 lidí, aby byly zachovány ideální podmínky pro ptactvo i jiné živočichy. Za jeden den stihnete objevit vlastně vše podstatné, co ostrůvky nabízí, a hlavně se budete mít možnost vykoupat na údajně nejspíše pláži na světě. To za tu trochu cestování přeci stojí, ne?

Zajímavostí také je, že na ostrově nejsou žádné odpadkové koše, takže veškeré odpadky si musíte pečlivě odkládat a zase je s sebou z ostrova odvézt. Strážci jsou velmi přísní a žádné nevhodné chování se zde netoleruje.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *