Nejděsivější lesy světa: Sem na procházku rozhodně nechoďte!

Procházka v lese zní vždycky jako skvělý nápad. Pobyt v přírodě je přeci tolik prospěšný a přináší jen ty nejpozitivnější pocity. Nebo snad ne? I toto pravidlo má svou výjimku. Existují totiž lesy, kam je skutečně na pováženou dobrovolně vstoupit. Jsou plné tajuplných zákoutí, tmavých míst a labyrintů stromů i keřů, které vás zmatou tak, že možná nenajdete cestu ven. V některých z nich také podle pověstí straší, v jiných můžete překročit bludný kořen a jinde vám zase hrozí zešílení z toho, že vás budou pronásledovat přízraky ze záhrobí. Pokud máte odvahu, vydejte se na cestu do těchto tajuplných lesů s námi.

Strašidelné lesy se totiž nachází skutečně takřka všude na světě. Některé jsou ale tak známé, že se legendy o nich dostaly i do našich končin a nejen sem – jejich pověst je předchází prakticky všude. Seznamte se s pěticí děsivých míst, kde vám bude běhat mráz po zádech.

Hoia Baciu v Rumunsku

Tento Ttansylvánský les Hoia Baciu se považuje za prokletý. Za nejstarší záznam o prapodivných věcech, které s v něm dějí, je považována legenda o pasáčkovi, který se zde ztratil i společně se svým stádem čítajícím na dvě stě ovcí. A během staletí se podobné příběhy opakují. Z moderních dějin je možné zmínit události roku 1968, kdy zde armádní technik vyfotografoval záhadný objekt, který považoval za UFO.

Kromě toho se zde prý lidé často setkávají s přízraky nebo duchy a rovněž existuje hezká řádka legend o nešťastnících, kteří se z podivného háje už nikdy nevrátili, anebo naopak přišli až po letech, ale pořád stejně staří, jako by ani žádný čas neuplynul.

Na první pohled les nepůsobí zrovna přívětivě – stromy jsou podivně zkroucené, což vědci zatím nebyli schopní uspokojivě vysvětlit a v lese existuje i místo, kde nic neroste a nikdy nerostlo. Dost podivné, nemyslíte?

Dow Hill Forest v Indii

Slabší povahy by rozhodne něměly vstupovat do lesa, který obklopuje chlapeckou školu Dow Hill Victoria Boys‘ School. Mnozí lidé zde potkali podivné entity, které je ale nenechaly na pokoji ani poté, co pozemky lesa opustili.

Prý se zde dá narazit na zvláštní červené oči, které jen tak visí ve vzduchu, anebo se můžete setkat s bezhlavým chlapcem. Místní lidé jsou přesvědčeni, že to mohou být následky mnoha násilných úmrtí, která se zde během dlouhých staletí odehrála.

Není divu, že těmito podobnými přízraky je poznamenána i chlapecká škola, kde se prý ozývá po chodbách šepot, dveře se samy otevírají a zavírají a v prázdných budovách se rozléhají kroky. Dostat se na tuto školu tedy musí být skutečně za trest.

Wychwood Forest ve Spojeném království

Svědkově tvrdí, že zde viděli skutečně nepřeberné množství prapodivných zjevení – od ruky bez těla až po povoz s koňmivezoucí několik plačících dětí.

Jedna z nejvíce citovaných historek se nicméně točí okolo Amy Robsartové, manželky hraběte z Leicesteru, která zde zahynula za podivných okolností. Po letech se pak měla zjevit svému bývalému muži, když v lese pořádal honitbu. Zároveň mu předpověděla, že se spolu opět za deset dní setkají – a skutečně, hrabě záhadně onemocněl a do deseti dnů zemřel. Místní legenda navíc tvrdí, že každého, kdo se s duchem této ženy setká, potká stejný osud.

Elfin Forest v USA

Temný a tichý les na okraji kalifornského San Diega rozhodně k procházce neláká. Před návštěvou vás varuje legenda, podle které byl les v polovině 19. století obýván Romy. Lidé z okolí tím tehdy samozřejmě nebyli vůbec nadšení a rozhodli se věc vyřešit rázně. Proto komunita místních vyrazila do lesa a pod pohrůžkou smrti Romy vyhnala a zbytek z nich zabila. Na oplátku ale cikáni les prokleli. Dodnes zde proto lidé mohou potkávat nejrůznější děsivé přízraky, od ženy v bílém rouchu, která se jen tak vznáší nad zemí, přes maskovaného jezdce na černém koni až po krvácející stromy.

Černý les v Německu

Pokud se vám za záhadami nechce cestovat daleko, stačí zajet jen k našim západním sousedům. Už název tohoto regionu v jihozápadním Německu napovídá, že nepůjde zrovna o romantický háječek stvořený pro odpolední vycházku. Svůj název si získal proto, že jeho stromy zde rostou tak hustě, že mezi nimi stěží pronikne vůbec nějaké světlo. Tyto lesy jsou přesto nádherné, ale tvrdí se, že jsou domovem různých bytostí z jiných světů, od čarodějnic po vlkodlaky. Není divu, že do této uhrančivé krajiny zasadili mnohé ze svých pohádek bratři Jacob a Wilhelm Grimmové.

ZDROJ: Časopis EPOCHA, vydavatelství Rf-hobby

ZDROJ obrázku: Fotografie od uživatele Lum3n ze služby Pexels

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *