Sem na dovolenou určitě ne. Tato města lze navštívit jen na vlastní nebezpečí

Plánujete ještě před zimou stihnout nějakou dovolenou? To určitě není špatný nápad! Zatímco obvykle doporučujeme spíše místa, kam se určitě zajet podívat, dnes bychom vás rádi před některými varovali. Tato města se totiž navštěvují jen na vlastní nebezpečí. A i když možná vyváznete bez úhony, stejně je na místě mít se mimořádně na pozoru a v žádném případě nepodcenit přípravu. Bojí se zde i místní – a strach nemají z duchů ani jiných podivných událostí, ale ze skutečných lidí a organizací, které opravdu mohou nadělat problémy.

Bogota, Kolumbie

Bogota je hlavním městem Kolumbie. Pokud byste tedy čekali, že někde v tomto jihoamerickém státě bude bezpečno, pak byste mysleli, že to bude právě zde. Jenže opak je pravdou. Násilné činy pod vedením narkomafie z této metropole činí jedno z nejnebezpečnějších měst na světě. Není ani výjimkou, že dochází k bombovým útokům, při nichž umírají civilisté zcela nezapojeni do spletité sítě narkomafie. I přes veškerou snahu úřadů jsou zde stále rozšířené únosy civilistů, přičemž únosci pak za jejich propuštění požadují po vládě peníze. Přesto se do města turisté vydávají a Bogota doufá, že se i kvůli nim bude dařit bezpečnostní situaci stále zlepšovat. Pokud máte kuráž přeci jen se sem vydat, pak se držte v severní části města, která je výrazně bezpečnější než ta jižní.

Ciudad Juárez, Mexiko

Město na severu Mexika se v současnosti považuje za jedno z nejrychleji se rozvíjejících měst na světě. Jenže problém je, že stejným tempem jako ekonomika a obyvatelstvo, roste i kriminalita. Drogové kartely v Mexiku se totiž nezastaví před ničím. Každoročně zde dojde přibližně ke dvou tisícovkám vražd, a to je hrozné číslo. Většina těchto nebožtíků jsou oběti mafie. Bohužel se zde “daří” i sexuální kriminalitě. Nejčastějšími obětmi bývají mladé atraktivní ženy nebo prostitutky. Mnoho z nich také beze stopy zmizí a jejich rodina a přátelé o nich již nikdy neuslyší. Rozhodně to tedy není vhodná destinace pro jakéhokoliv evropského turistu, a už vůbec ne pro samotnou dívku či ženu.

St. Louis, Missouri, USA

I když by člověk mohl čekat, že USA na tom bude o něco lépe než jižní část Ameriky, přesto i zde jsou stále místa, kde vládne zločin. Z pohledu vražd, znásilnění, loupeží a napadení je St. Louis ve státě Missouri nejnebezpečnějším městem v Americe. Bohužel v posledních letech kriminalita a násilí ještě stoupá. Zatímco v jiných nechvalně známých částech USA jako je Camden, Detroit nebo New Orleans se postupně daří kriminální vlivy krotit, ve St. Louis to neplatí. Raději se tedy tomuto místu při potulkách Severní Amerikou vyhněte.

Port-au-Prince, Haiti

Port-au-Prince si možná vybavíte v souvislosti s tragickým zemětřesením, které toto město i celé Haiti rozložilo na kousky. Samozřejmě že tato tragická událost nijak nepřispěla ke zlepšení žalostné bezpečnostní situace. V ulicích se stále často setkáte s násilnými činy a demonstracemi. Zároveň je Haiti významným tranzitním kanálem, kudy do USA proudí drogy, takže drogové kartely zde také mají velký vliv. V zemi neexistuje žádná skutečná policejní síla, která by držela kriminalitu pod kontrolou. Ani přítomnost jednotek OSN dosud nedokázala zaručit bezpečnost obyvatel a turistů.

Mogadišu, Somálsko

Kriminalita zde bují a na vině je nejspíš velmi nestabilní politická situace, která zemi již nějakou dobu ochromuje. V Mogadišu jsou na denním pořádku vraždy, únosy, přepadení, loupeže a nebezpečné přestřelky. Sebevražedné atentáty také nejsou žádnou výjimkou a útočníkům je úplně jedno, koho zabijí. Turisté ani místní civilisté zde nejsou ani trochu v bezpečí.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 komentář