Cestujte letadlem v klidu a pohodě: Tyto tipy vám pomohou

Létání může být stresující. Nejen to, že se během letu nacházíte tisíce metrů nad zemí, ale také jste často namačkáni mezi dvěma cizími lidmi a celá cesta je dost nepohodlná a dlouhá. Jen málokdo dokáže v takovém prostředí třeba usnout nebo se věnovat nějaké smysluplné aktivitě. Většinou sledujete filmy, seriály a doufáte, že brzy budete v cíli. Pro většinu z nás prostě létání není tou nejoblíbenější činností. Naštěstí pro vás máme několik tipů a triků, kterými se můžete řídit, abyste létali zcela bez stresu.

Zůstaňte v bezpečí u okénka

Máte oblíbené sedadlo? Nebo se nemůžete rozhodnout mezi oknem a uličkou? Nedávná studie vyzdvihuje sedadlo u okna jako nejlepší volbu, jak se vyhnout virovým onemocněním v letadle. Na takovém místě je totiž nejmenší pravděpodobnost kontaktu s nakaženou osobou. Vyplatí se být co nejdál od rušné uličky a máte šanci, že si užijete poměrně klidný a bezproblémový let. Jedinou nevýhodou je snad to, pokud chodíte často na záchod – vaši spolucestující možná nebudou nadšeni, ale to už je spíše jejich problém.

Naučte se chytře balit

Balení bývá zejména u žen velký problém. Na dovolenou si často touží vzít s sebou ideálně celý šatník. Jenže nutně musíte dříve či později narazit na jasné limity vašeho zavazadla. Přesto se dá balit i chytře, a to s pomocí triků, které šetří místo, a přesto si budete moci vzít všechno, co chcete. Především se vyplatí vzít si na sebe do letadla své nejobjemnější oblečení (tj. velký kabát a nejtěžší boty). Těch pár minut, než se v letadle usadíte, to vydržíte, a pak si věci můžete sundat. Mezi další chytré tipy patří: 

  1. Měkčí oblečení srolujte; těžší při balení položte nahoru.
  2. Přikryjte podrážky svých bot sprchovou čepicí (igelitové tašky zabírají více místa).
  3. Přibalte si cestovní kosmetiku nebo si po přistání kupte novou.

Překonejte jetlag

Cestovat do vzdálených míst je úžasné, ale přizpůsobit se novému času může být peklo. Abyste měli náskok, změňte si hned při startu původní čas v telefonu na čas v cílové destinaci. Po přistání už budete lépe orientovaní a snadněji si na změnu navyknete. Pokud je zrovna 8 hodin ráno, dejte si snídani, i kdyby to měla být již druhá, kterou budete mít. Snažte se spát, pokud je 11 hodin večer. V případě potřeby (a v závislosti na denní době) vám může pomoci kofeinová vzpruha po příletu. První noc vám také může pomoci usnout tableta melatoninu.

Získejte upgrade nebo další místo v letadle

Už jste někdy slyšeli o tom, že “líná huba, holý neštěstí“? V životě i při cestování letadlem není na škodu se ptát. Při odbavení a odevzdání zavazadel se zeptejte personálu, zda je volné místo v business třídě. Možná dostanete zdarma vylepšení, jen proto, že jste nelenili a zkusili to. Dále se zeptejte se, jak je letadlo plné a jestli jsou nějaká volná místa. Tak můžete zamávat cizím lidem vedle sebe a blaženě se natáhnout třeba na tři sedačky, které budete mít jen pro sebe.

Užitečné předměty pro cestování bez stresu

Bezproblémovou cestu si užije jen ten, kdo se je dobře připraven. Co si s sebou nezapomenout vzít?

  1. Láhev na vodu na opakované použití (ujistěte se, že je prázdná, když procházíte bezpečnostní kontrolou).
  2. Mikinu nebo dlouhé kalhoty (na palubě může být dost chladno).
  3. Sluchátka s potlačením hluku (na spaní, klidné chvíle nebo poslech oblíbené hudby).
  4. Cestovní polštář (užitečný zejména při dlouhých letech).
  5. Šátek, který slouží jako deka.
  6. Žvýkačka může pomoci snížit tlak vzduchu při přistání.

ZDROJ:https://www.trafalgar.com/real-word/tricks-for-stress-free-flying/
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Longxiang Qian: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/let-zapad-slunce-lide-letiste-1710482/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *