Kam za největšími přírodními krásami? Těchto 5 destinací ocení milovníci fauny i flóry

Ať už rádi chodíte po lesích, plavíte se po bezbřehých jezerech nebo pozorujete hvězdy pod inkoustově černou noční oblohou, pobyt v přírodě má něco do sebe. Pokud milujete přírodu, je na světě rozhodně pár destinací, kam byste měli vyrazit. Určitě jsou to pro většinu z nás destinace, které nejsou tak snadno dostupné s ohledem na finance, ale i čas. Přesto je jistě možné si na takovou dovolenou našetřit. A pokud chcete poznat skutečné přírodní divy světa, pak jsou tyto tipy tím pravým pro vás.

1. Tajemství Skalistých hor a národního parku Glacier

Kanadské Skalisté hory jsou jedním z nejúžasnějších míst na planetě. Tato oblast je doslova prodchnuta oslnivými národními parky Jasper a Banff až po všechna ohromující jezera, ledovce a kaňony mezi nimi. Zaujme vás bezpochyby třpytivý ledovec Athabasca a ujít bytse si neměli nechat ani plavbu po Continental Divide v národním parku Glacier. Navždy se vám zapíše do srdce elektrizující modř jezer Lake Louise a Moraine Lake a jistě si užijete i plavbu po klidném jezeře Maligne. Ať už se chcete věnovat pěší turistice, jízdě na kajaku, řízení auta – nebo jen dýchat čistý horský vzduch – kanadská příroda bude mít vždycky co nabídnout.

ZDROJ: Autor/ka fotografie: James Wheeler: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/krajina-hory-zapad-slunce-voda-1574183/

2. Dobrodružství na africkém safari

Pokud milujete cestování v přírodě, pravděpodobně máte na svém seznamu výletů i Keňu a Tanzanii. Tyto krásné východoafrické země jsou plné jedinečných přírodních divů, jako je například ikonické Serengeti, kde se každoročně prohánějí miliony pakoňů na své pouti do národní rezervace Masaai Mara. Vynechat byste neměli ani kráter Ngorongoro, který je zapsán na seznamu UNESCO a vyniká množstvím lesů a pastvin, které jsou plné divokých zvířat. A pokud milujete rozsáhlé výhledy, určitě stojí za to také mohutný vrchol hory Kilimandžáro a proslulé Viktoriino jezero, největší jezero v Africe.

3. Pět epických národních parků

Národní parky Spojených států patří mezi nejoblíbenější výlety milovníků přírody… A to z dobrého důvodu. V celé zemi je 63 oficiálních národních parků a každý z nich je stejně ohromující jako ten předchozí. Můžete se vydat na cestu od prastarých sekvojovců přes žhnoucí pouště až po ohromující ledovce a dýmající sopky. Jak si tedy vybrat ty nejlepší? To nejlepší z nejlepších nabízí Pět epických národních parků. Samozřejmě nesmíme vynechat Grand Canyon v Arizoně a národní parky Bryce Canyon a Zion v Utahu. Prozkoumat stojí za to také národní parky Grand Teton a Yellowstone ve Wyomingu. Tento výlet je plný neuvěřitelných scenérií od bublajících gejzírů v Yellowstonu přes neskutečné skalní věže Bryceova kaňonu až po kolosální Grand Canyon, jeden ze sedmi divů světa.

4. Malebná Skandinávie a její fjordy

Toužili jste se někdy ponořit do lesů a řek z pohádek Hanse Christiana Andersena? Nyní můžete díky výletu za skandinávskou přírodou. Skandinávie nabízí řadu přírodních pokladů od Norska přes Švédsko až po Dánsko. Fjordy jsou zde na denním pořádku, stejně tak jako jedinečná atmosféra severské přírody, kterou si seveřané velmi pečlivě střeží. Svést se můžete také známou Flåmskou železnicí, jednou z nejkrásnějších vlakových cest na světě.

ZDROJ: Autor/ka fotografie: Frans van Heerden: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/krajina-priroda-obloha-voda-631296/

5. Majestátní Aljaška

Pokud hledáte outdoorové zájezdy, zařaďte Aljašku na svůj seznam. Vydejte se na cestu drsným národním parkem Denali, kde můžete spatřit nejvyšší horu Severní Ameriky Mount Denali. V národním parku Kenai Fjords vás nadchnou ledové hory, spatřit můžete také keporkaky a černé medvědy… Nebo se vydejte hledat okouzlující polární záři. Obdivujte ledové útesy ledovce Columbia a při plavbě po zálivu Prince Williama dáejte dobrý pozor, jestli neuvidíte tuleně, vydry a sviňuchy. Od vyhlídkové silnice Seward Byway až po národní park Wrangell St. Elias vás Aljaška skutečně ohromí.

ZDROJ:
ZDROJ obrázku: Pexels

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *