Při cestách nemusíte jen objevovat nová místa. Zde je 7 důvodů, proč se vracet na ta známá

Cestování máme obvykle spojeno s dobrodružstvím a objevováním nových míst. Nemusí to tak ale nutně být… Mnohdy může dávat větší smysl vracet se na místa, kde jste už byli a užít si je zase jinak a nanovo. Ve skutečnosti může být právě návštěva již známých destinací velmi dobrou volbou. Nenapadá vás proč? Níže najdete hned několik přesvědčivých důvodů.

1. Uspokojte svou nostalgii

Bez ohledu na váš cestovatelský styl nebo sny mají všichni cestovatelé zřejmě jedno společné: nekonečný seznam míst, která ještě musíte navštívit. Možná je těžké si představit, že se vzdáte potenciální nové destinace kvůli návratu do té minulé, již známé, ale uspokojení touhy po nostalgii může být minimálně stejně naplňující.

2. Prozkoumejte nová místa

Objevte ty skryté klenoty, které dělají dané místo jedinečným; možná jste na ně dříve neměli čas, ale teď už si je můžete užít naplno. Při první návštěvě destinace obvykle projdete známá a vyhlášená místa, ale to je jen zlomek z toho, co dané místo může nabídnout. Podruhé nebo potřetí můžete vyrazit prozkoumat město nebo oblast zcela nanovo a najít snad ještě větší klenoty.

3. Už si nebudete připadat jako turisté

Tolikrát se přistihnete, že se snažíte jen si odškrtnout seznam památek, ale vlastně si vůbec neužijete atmosféru místa a nezažijete jeho skutečnou podobu. Nyní, když se umíte pohybovat po městě a víte, kam se vypravit, máte možnost vytvořit si v jiném městě nebo zemi novou základnu, kterou můžete klidně nazývat svým druhým domovem.

4. Místo se vám napoprvé nelíbilo

Je naprosto v pořádku, že se vám nelíbí všude, kam cestujete. Mnohdy je však váš úsudek ovlivněn vnějšímu faktory, jako je špatné počasí, nálada nebo nemoc. Dříve než nějakou destinaci nadobro odepíšete, zvažte, za jakých okolností, jste tam jeli poprvé. Dejte této cestě další šanci s otevřenou myslí a možná budete příjemně překvapeni.

5. Návrat domů

Nezáleží na tom, jak dávno jste se odstěhovali nebo na kolika místech jste od té doby žili, nic se nevyrovná místu, kde to všechno začalo. Pohodlí a známost rodného města se známými tvářemi a místy, kde se můžete opravdu uvolnit a být sami sebou – to nabízí návrat do vašeho rodného města. I pokud už nemáte důvod vracet se tam třeba za rodinou nebo přáteli, vraťte se jen kvůli tomu místu.

6. Místa se mění

Stejně jako lidé. Stejně jako jídlo a módní trendy a malé obchůdky na hlavní ulici v centru města. Nemůžete nutně znovu navštívit nějaké místo s očekáváním, že vše bude stejné, jako jste ho opustili, jinak budete velmi zklamáni. Ale tím, že se do města vrátíte o kolik měsíců či let (nebo desetiletí!) později, dopřejete si možnost sledovat jeho vývoj a zjistit, co se změnilo k lepšímu, nebo třeba i horšímu. Zkuste třeba i porovnat staré fotky nebo videa… bude zábava sledovat, jak se město či daná oblast proměňuje. Bohužel zejména v přírodě si všimnete, že změny jsou málokdy k lepšímu. Ale může to být zase nová motivace, proč více a lépe chránit životní prostředí.

7. Váš cestovatelský styl se v průběhu času vyvíjí

Všichni se neustále měníme a vyvíjíme, takže i když se vám nějaká destinace napoprvé nelíbila, možná si ji zamilujete o 5, 10 nebo 15 let později! Budete možná chtít objevovat jiná místa a budete mít možnost destinaci objevovat novýma očima a s novým očekáváním. Cestování je vždy obohacující a nezáleží na tom, kam cestujete.

ZDROJ: https://ordinarytraveler.com/reasons-to-revisit-destination
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Dominika Roseclay: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/silnice-zena-ruka-leto-1252500/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *