Kam vyrazit na jarní dovolenou: Tyto evropské destinace lákají na atmosféru pohody a klidu

Zima tak nějak v poslední době dostává zabrat, a dokonce se zdá, že je možná pro letošek již u konce. Pokud e i vy těšíte na jaro, možná už přemýšlíte, kam vyrazit na jarní dovolenou, která vás dobije energií a přinese pohled na probouzející se přírodu.

Stromy kvetou, ve vzduchu je cítit láska a sladkost. Jaro je ideálním obdobím pro objevování nejkrásnějších evropských destinací v Řecku, Portugalsku, Francii, Irsku, Chorvatsku nebo Španělsku. Zde jsou vaše oblíbené jarní destinace.

1. Stavanger, Norsko

Stavanger je krásná destinace nacházející se v Norsku. Je známé mezi milovníky trekkingu a nejkrásnější krajiny v Evropě. Přestože ve Stavangeru téměř nikdy nesněží (ve srovnání s jinými norskými městy, jako je například Bergen), na jaře je zde tak příjemně, když kvetou stromy a krásné stavangerské domy jsou ozářeny sluncem.

Pokud máte dobrodružnou povahu, obujte si trekingové boty a vydejte se objevovat Kjerag, který je řazen mezi nejlepší trekingová místa v Evropě. V oblasti se nachází mnoho pláží (podél pobřeží Jaeren), které jsou skutečně ideální pro pozorování místní fauny a flóry.

2. Dublin, Irsko

Dublin, hlavní město Irska, za slunečných jarních dnů ještě více ožívá četnými hudebními a kuchařskými festivaly, procházkami a objevováním. Máte-li možnost vyrazit do Dublinu na jaře nebo na počátku léta, doporučujeme největší irský zahradní festival “Bloom in the Park” ve Phoenix Parku; je to jeden z nejkrásnějších městských parků v Evropě.

3. San Sebastian, Španělsko

San Sebastian ve Španělsku (Baskicko) je vysněnou destinací, jedinečným místem na světě. Tento region má silnou identitu, tradice, kvalitu života, vztah k přírodě a různým živlům. San Sebastian je tradiční i moderní zároveň. Gastronomie (pouze místní produkty) je velmi jemná s nádechem modernosti, kreativity, poezie a fantazie ; je v tomto na světě skutečně jedinečná.

Objevte jeden z nejkrásnějších zálivů na světě (pravděpodobně nejkrásnější v Evropě), neuvěřitelnou architekturu, vynikající muzea, nákupní destinace, oblasti pro volný čas a pohodu; jsou ideální pro nezapomenutelnou dovolenou na jaře i po celý rok.

4. Porto, Portugalsko

Porto je fantastické po celý rok! Bylo třikrát zvoleno “nejlepší evropskou destinací”. Město a jeho přátelští obyvatelé vás okouzlí. Porto je řazeno mezi nejbezpečnější města na světě. Projděte se jeho typickými a autentickými úzkými uličkami ; město je také řazeno mezi nejromantičtější destinace v Evropě.

Dopřejte si prohlídku Porta vrtulníkem, objevte jeho Muzeum současného umění, nadaci Serralves, aktivity pro malé i velké, jako je “Svět objevů” – interaktivní muzeum věnované portugalským objevitelům.

5. Montreux, Švýcarsko

Montreux je po celém světě známé svou kvalitou života, čistým vzduchem a úchvatnou krajinou. Freddie Mercury pobýval v Montreux na sklonku svého života nejen kvůli klidu, ale také kvůli práci (nechal si zde postavit nahrávací studio).  V Montreux vzniklo poslední album skupiny Queen “Made in Heaven”. Místo je známé také díky slavnému jazzovému festivalu : “Montreux Jazz Festival”, který se koná v červenci.

6. Keukenhof – Lisse, Nizozemsko

Známý květinový park Keukenhof si rozhodně nenechte ujít.  “Keuken” znamená v nizozemštině kuchyně. Zahrady zámku Teylingen byly v 15. století kuchyňskými zahradami bavorské hraběnky, odtud název “Keukenhof”, ” zahrada kuchyně. “

Možná to nevíte, ale správcům parku nabízejí tvůrci cibulovin po celý rok miliony cibulovin. Na každém záhonu je napsáno jméno jeho tvůrce a místo, kde si cibuloviny můžete koupit. Tyto velké květinové podložky jsou skvělou reklamou pro největší producenty květin na celém světě.

7. Ostrov Krk, Chorvatsko

Chorvatsko se svými 1185 ostrovy je jednou z nejkrásnějších zemí Evropy. Ostrov Krk je oblíbeným místem cestovatelů. Je 38 km dlouhý a 20 km široký a je to ráj na zemi. Rozhodně je to místo, kde byste měli na jaře strávit nezapomenutelnou dovolenou v Chorvatsku.

Na ostrově Krk se nachází široká škála krajinných scenérií: Můžete se koupat v modrých vodách lagun, procházet se v krásných lesích, žasnout nad krajinou, šplhat po horách, pozorovat vzácné druhy ptáků a rostlin, setkávat se s přátelskými lidmi a vychutnávat si velmi dobré jídlo. Krk je navíc vzdálen pouhých 30 minut od krásného města Rijeka.

8. Zadar, Chorvatsko

Zadar, který byl zvolen “Nejlepší evropskou destinací”, je vysněným městem pro milovníky přírody, oslnivé krajiny a krásných západů slunce.  V Zadaru se nemůžete nudit, můžete se vydat na plavbu lodí a objevovat ostrovy, které tomuto krásnému městu čelí, jako je ostrov Ugljan, a objevovat půvabné městečko Preko.

Můžete si také půjčit auto a objevovat národní park Pltivice, který získal titul nejkrásnějšího národního parku v Evropě. Zadar je ideální destinací pro roadtrip v Chorvatsku. Je to místo, kam se můžete vydat po celý rok a zejména na jaře, kdy jsou teploty mírnější a turistů zde není ani zdaleka tolik.

9. Atény, Řecko

Atény jsou místem, kam se vydejte alespoň jednou za život. Přiblížíte se jedné z největších civilizací, objevíte její filozofy, kteří poznamenali svět a náš způsob myšlení. Atény jsou také ideálním místem pro denní i noční nákupy.

10. Lublaň, Slovinsko

Hlavní město Slovinska je snem cestovatelů z celého světa. Nejenže je to jedna z nejromantičtějších destinací v Evropě se svými barokními čtvrtěmi a secesními budovami, ale je to také jedna z nejlepších destinací, které můžete navštívit na jaře.

Lublaň je jedinečnou světovou destinací, krásnou a bohatou jako Vídeň, barevnou a teplou jako město ve Středomoří. Lublaň je tradiční, historická, moderní a kreativní.

Už jste si vybrali svou vysněnou destinaci pro jarní dovolenou? Je sice pravda, že plánovat si volno na jaro může být trochu riskantní kvůli rozmarům počasí, ale zase nasajete jedinečnou atmosféru ještě ne zcela zaplněných turistických destinací a načerpáte sílu po zimě.

Objevte největší výběr hotelů, penzionů a apartmánů za zaručeně nejlepší ceny a nejlepší aktivity v Lublani, jako je například zážitková degustace slovinských vín nebo soukromá prohlídka s místními.

ZDROJ: https://happytowander.com/europe-in-the-spring/
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Jeswin Thomas: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/more-krajina-priroda-plaz-2932756/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *