Kam na dovolenou? Řecké ostrovy oslní krásou přírody i kulturou

Řecko je země, která je známá svými malebnými ostrovy, které se rozprostírají v Egejském moři a Jónském moři. Tyto ostrovy jsou jako skutečné ráje na zemi, nabízející nádherné pláže, tyrkysové vody, bohatou historii a autentickou kulturu. Připojte se k nám na naši cestu k objevování nejkrásnějších řeckých ostrovů a zjistěte, co zde můžete vidět a navštívit. Pokud navíc stále nevíte, kam letos na dovolenou, může být tento seznam inspirací. V Řecku je pořád co objevovat, ale pokud jste ještě jeho kouzlo neobjevili, zde je hned několik úžasných míst, kde se rozhodně ve výběru nemůžete zmýlit.

Santorini

Ostrov Santorini je snad nejikoničtějším z řeckých ostrovů díky svým bílým domům s modrými střechami, které se táhnou po okraji sopečného útesu. Procházka po malebných uličkách města Oia nabízí úchvatné výhledy na moře a slavné západy slunce. Navštivte také archeologické naleziště Akrotiri, které ukazuje na bohatou minojskou historii ostrova. Nezapomeňte si užít také pláže s tmavým pískem a relaxovat v luxusních resortech.

Mykonos

Mykonos je známý svými slavnými plážemi, nočním životem a tradičními bílými větrnými mlýny. Procházejte se úzkými uličkami starého města Chora, kde najdete malebné obchůdky, galerie a kavárny. Pláže na ostrově jsou jedinečné a lákají k odpočinku a vodním sportům. Nezapomeňte si užít večer v jednom z mnoha nočních klubů, které Mykonos nabízí.

Rhodos

Ostrov Rhodos je známý svou bohatou historií a impozantním hradem na jeho hlavním městě. Staré město Rhodos je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí malebné uličky, tradiční taverny a památky, jako je Velký mistrův palác. Navštivte také akropoli s antickým stadionem a obdivujte výhled na moře. Rhodos je také obklopen krásnými plážemi, jako je Faliraki, Lindos a Tsambika.

Korfu

Ostrov Korfu, nacházející se v Jónském moři, je známý svou překrásnou přírodou a bohatou historií. Staré město Korfu, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, je plné úzkých uliček, pevností a kostelů. Užijte si procházku po Esplanade, největším náměstí v Řecku, a ochutnejte místní kuchyni v tradičních tavernách. Prozkoumejte také zelené kopce a malebná venkovská sídla.

Zakynthos

Ostrov Zakynthos, nacházející se v Jónském moři, je známý svou úchvatnou pláží Navagio, která je obklopena útesy a je jednou z nejznámějších pláží v Řecku. Na ostrově najdete také modré jeskyně, které si můžete prohlédnout během lodního výletu. Přírodní rezervace Gerakas nabízí možnost pozorování karet želvích Caretta-Caretta. Zakynthos je také bohatý na historické památky, jako je benediktinský klášter St. George a opevněné město Bohali.

Kréta

Kreta je největším ostrovem v Řecku a nabízí rozmanitost krajiny, od horských hřebenů po pláže s tyrkysovými vodami. Starobylý palác Knossos je jednou z hlavních atrakcí ostrova a je spojen s legendou o Minotaurovi. Procházejte se po malebném přístavním městečku Chania s jeho úzkými uličkami a benátským přístavem. Kreta je také známá svými krásnými plážemi, jako je Elafonisi, Balos a Preveli.

Milos

Ostrov Milos, ležící v Egejském moři, je známý svými unikátními plážemi a sochou Afrodity zvanou Venuše z Milo. Na ostrově najdete pláže s bílým pískem, skalnaté zátoky a termální prameny. Prozkoumejte malebnou pískovcovou sopečnou krajinu, jako je Sarakiniko, která vytváří neobvyklé tvary. Milos je také domovem archeologických nalezišť, jako je starověké město Filakopi a amfiteátr ve městě Tripiti.

Lesbos

Ostrov Lesbos je známý svou přírodní krásou a bohatou biodiverzitou. Je ideálním místem pro milovníky přírody a ptactva. Můžete navštívit přírodní rezervace a ptačí pozorovatelny, kde můžete spatřit vzácné druhy ptáků. Ostrov je také domovem města Molyvos, s malebnou pevností a úzkými uličkami plnými tradičních tavern a obchůdků.

Řecko je domovem několika ohromujících ostrovů, které nabízejí nezapomenutelné zážitky. Od úchvatných výhledů na Santorini až po živý noční život na Mykonosu a bohatou historii na Rhodosu a Korfu, každý ostrov má své vlastní kouzlo a jedinečnost. Ponořte se do krásy řeckých ostrovů, procházejte se po malebných uličkách, relaxujte na plážích a objevujte jejich kulturní a historické poklady. Nechť vás Řecko okouzlí svou pohostinností a přírodní krásou, které budou vaší nezapomenutelnou pamětí na tuto magickou destinaci. A pamatujte, Řecko není jen o plážích a moří. I kulturou, jídlem a místními lidmi dovede v mnohém předčit i jiné typické dovolenkové regiony.

ZDROJ: https://www.cntraveller.com/gallery/best-greek-islands-beaches
ZDROJ obrázku: Pixabay

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *