batoh

Co si s sebou určitě zabalit do lékárničky na dovolenou

Cestování už je tak nějak s námi lidmi spojeno a najde se jen málo z nás, kdo by čas od času někam nevyrazil. Ať už jde o kratší výlet nebo delší dovolenou, je potřeba na chvíli vypnout a relaxovat na nějakém místě tomu určeném. Ovšem před těmito klidnými okamžiky na nás vždy čeká jeden bubák. A tím není nic jiného než balení a s tím i stres, jestli jsme si nachystali opravdu vše. My se na to dnes zaměřili a připravili jsme si seznam věcí, které byste měli mít určitě s sebou.

Základní hygienické potřeby si vezměte s sebou

Ať už jedete kamkoliv, opravdu nikdy není dobré se spoléhat, že potřebné věci najdete nebo koupíte na místě. A proto je potřeba si s sebou zabalit alespoň základní hygienické potřeby. Samozřejmě na většině místech v dnešní době naleznete obchod na každém rohu. Ovšem zákon schválnosti je platný neustále. Proto byste alespoň v malém množství neměli zapomenout na základy.

Takto by měl vypadat seznam hygienických potřeb, jež by měla obsahovat lékárnička na cesty:

  • toaletní papír,
  • papírové kapesníky,
  • dezinfekci,
  • náplasti,
  • vatové tyčinky,
  • dámské hygienické prostředky (odličovače, odličovací tampóny, vatu aj.),
  • nůžky na nehty/pilník.

Obzvláště pokud máte svou oblíbenou značku nebo víte, že vám jiná než ta, kterou používáte, dělá problémy, byste měli být zásobení a nespoléhat se tak na to, že danou věc pořídíte na místě.

Rozhodně byste neměli zapomenout na léky

Ať už berete léky pravidelně, nebo jen občasně na nějakou tu bolest hlavy, rozhodně byste měli být vybavení a alespoň si zabalit minimální množství na pokrytí potřeby. Navíc nikdy nevíte, kdy se vám stane nějaká nepříjemnost. Například taková bolest zubu dokáže dovolenou dokonale zničit a pokud u sebe nebudete mít nic na bolest, pak si ji rozhodně neužijete. Navíc je dost možné že tak zkazíte zážitek i ostatním.

Existuje také řada destinací, co jsou známé tím, že voda má poněkud projímavé účinky. Proto je tedy dobré s sebou mít i léky proti průjmu a zažívacím problémům. Nikdo z nás nechce prosedět několik dní na záchodě, obzvláště když jednou za čas někam vyjede. S tímto tématem je ještě spojená taková malá vychytávka a tou je prášek na dezinfekci vody, co by vám mohl pomoci předejít problémům.

Třetí skupina léků, které byste neměli zapomenout, jsou přípravky proti alergiím a repelenty. Vždy je lepší mít po ruce něco, co odežene otravný hmyz a ušetří nás od spousty píchanců a kousanců. Jednak nepříjemné svědí a pak také tento hmyz může přenášet i nejrůznější další nemoci, které určitě nemáte zájem dostat.

V neposlední řadě byste neměli opomenout ani drogerii

Samozřejmě není možné si sebou na dovolenou posbírat všechny přípravky z koupelny a naházet je do kufru. Velkou roli hraje délka, na jak dlouho jedete a také místo. Ovšem bezesporu budete potřebovat minimálně věci pro základní hygienu. Tím se samo sebou rozumí zubní kartáček, pasta a nějaký sprchový gel, popřípadě mýdlo a šampón.

Další drogerie, kterou byste měli přibalit, je ovlivněna více faktory. Například pokud jedete v horkých a slunečných měsících, pak určitě oceníte opalovací krém, krém po opalování a pokud budete na sluníčku moc dlouho, pak i něco na spáleniny. S horkými dny se pojí také nadměrné pocení, a proto nezapomínejte přibalit mezi vaše zavazadla alespoň jeden deodorant.

Speciálně dámy by si měly pak zabalit svou oblíbenou kosmetiku, bez které si mnoho z nich nedokáže představit dovolenou. Taková řasenka, make-up nebo rtěnka by tak měla být nedílnou součástí vaší kosmetické taštičky na cesty.

Nyní jste připraveni konečně odjet na dovolenou a pokud se budete řídit tímto seznamem věcí, pak se nemusíte strachovat, že jste něco zapomněli.

Zdroj obrázků: Shutterstock

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *