madarsko

Kam na zimní dovolenou? Zkuste netradiční Maďarsko

Chtěli byste si na pár dní odpočinout od práce, starostí, shonu a povinností? Už vás nebaví dlouhá zima, která se táhne a nenabízí nic zajímavého? Řešením je vyrazit na dovolenou. I když si možná šetříte volno v práci na letní sezónu, vyplatí se vzít si teď aspoň pár dnů a dopřát svému tělu i duši relax. Kam vyrazit? Zkuste trochu netradiční destinaci, kam snadno dojedete autem nebo vlakem. Ubytování v Maďarsku vám umožní zažít něco jiného a užít si relaxační pobyt.

Jaká je zima v Maďarsku?

Maďarsko je zemí mnoha krás, ať už přírodních nebo kulturních. A přestože je zde hlavní turistická sezóna zejména na jaře a v létě, vyplatí se objevovat jeho krásy i v zimě. V období od prosince do března se turistům naskytne zejména zajímavá nabídka kulturních programů ve větších městech, které byste si rozhodně neměli nechat ujít. Úžasné jsou zvlášť místní divadelní a operní představení. Hotely v Budapešti nebudou přeplněné, a tak si budete moci vybrat přesně ten pro vás, navíc obvykle za skvělé ceny. Zimní období je pozvolnější a klidnější, Budapešť neopanují turisté, ale spíše místní a pokud se během dne vypravíte na památky, můžete si být jisti, že fronty stát nebudete.

Odpočinek v lázních

V zimě je také ideální čas vyrazit si pořádně odpočinout do lázní. A Maďarsko je svými termály doslova vyhlášené. Najdete zde více než 70 lázní, a to díky tomu, že se zde nachází přes 1300 termálních pramenů s léčivou minerální vodou. Kam tedy vyrazit za dokonalým odpočinkem? Velmi oblíbené jsou termální lázně Sárvár, jejichž celková rozloha je 55 000 m², z toho na 3 600 m² najdete bazény. Jedná se o moderní komplex, kde si každý přijde své.

Chybí vám pohyb?

Až budete pořádně zrelaxovaní, můžete si dopřát aspoň pár dní aktivního odpočinku, třeba na lyžích. V Maďarsku to asi nepůjde, ale hotely ve Vysokých Tatrách vám nabídnou skvělou možnost si užít zasněžené kopce, které budete mít téměř po cestě domů.

Jak pro zimní, tak pro letní dovolenou, vždy vybírejte hotely a ubytování na Hotely.cz. Je to snadné, rychlé a vybere si každý.

Zdroj obrázku: Pixabay

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *